Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kendi İşimi Kurma İsteği

Robert Kiyosaki - Zengin Baba Yoksul Baba Zengin ile yoksul arasında farkları anlatır. Yoksul zihniyeti her soruna başka bir sorun ile çözmeye çalışırken, zenginler ise her soruna bir çözüm ile yaklaştığını anlatır. Kitap finansal iqnun önemini vurgular.

Robert Kiyosaki - Nakit Akışı
Okulda öğrendiğimiz ile bu kitapta öğrendiklerimiz arasında dağlar kadar fark vardır. Okulda bize milyonlarca meslek çeşidi olduğunu söyler ama kitap bize sadece dört adet meslek olduğunu vurgular. Bu meslekler Çalışan, serbest meslek erbabı,işletmeci, yatırımcıdır. Bu mesleklerin nasıl bir nakit akışına sahip olduğunu anlatır. Örnek:Bir öğretmen okulda ders anlatıp maaş alırsa çalışan denir. Eğer özel ders verip bundan ücret alırsa serbest meslek erbabı denir.Dershane açıp işletirse işletmeci olur. Bu öğretmen işletmesinin başında durmadan bile para kazanmaya başlarsa o zaman yatırımcı oluyor.Bir öğretmen hem çalışan, hem serbest meslek erbabı hem işletmeci, hemde yatırımcı olabilir. Kitabı okumanı tavsiye ederim daha detaylı anlatır.

Mark fisher - Kolay Milyoner(Anında Milyoner) Kitap 6 yılda milyoner olmanın adımlarını öğretiyor.

Babil'in Zengin adamı (Babil'in kervan taciri)
Günümüzde kazı sırasında Babil dönemine ait kil tablet bulunur. Bu kil tablet zengin olmaya giden yolu anlatır. Kitap ise bu zengin olma kanunlarını zihnimizde daha iyi canlanmabilmesi için hikayeleştirerek anlatır. Kil tabletteki zengin olma mevzusu günümüzde hala geçerliliğini korur.
Detaylı ve uzun cevap yazdığın için teşekkür ederim. Kendini geliştirme ve milyoner olma yolunda başarılar!

Neyi seviyorsan neyi yapmaktan ömür boyu sıkılmam dersen ona öncelik ver. Parayı bir kenara bırak. Bu çağda herşey paraya çevrilebilir. Örgü ören teyze sadece örgülerini vidyo çekerek para kazanabiliyor. Yapmak istediğin şeyi dene ve karar ver. İşim dediğin şey sen yorulsanda bırakmayacağın şey olmalı. Kitap olarakta simyacıyı öneriyorum.

Edit: Yapmak istediğin şeyle uğraşırsan başarı şansı epey yükselir. Hayatında olan yada olabilecek olumsuzluklar; Hastalık, açlık, ekonomik kriz, uykusuzluk, parasızlık seni yıldıramaz devamlı bir şekilde onu düşünüp geliştireceğin için bu işini kolaylaştıracaktır. Bizde iş denince insanı tüketen, para karşılığında zamanını ve enerjini takas ettiğin şey olarak algılanıyor. Benim bahsettiğim yaparken enerjini yükselten yaptıkça seni canlandıran şey. Uyandığında yapacağın için senin yataktan fırlamana vesile olan gerçekleştirmekten zevk aldığın amacın.

Son düzenleme:
Neyi seviyorsan neyi yapmaktan ömür boyu sıkılmam dersen ona öncelik ver. Parayı bir kenara bırak. Bu çağda herşey paraya çevrilebilir. Örgü ören teyze sadece örgülerini vidyo çekerek para kazanabiliyor. Yapmak istediğin şeyi dene ve karar ver. İşim dediğin şey sen yorulsanda bırakmayacağın şey olmalı. Kitap olarakta simyacıyı öneriyorum.

Edit: Yapmak istediğin şeyle uğraşırsan başarı şansı epey yükselir. Hayatında olan yada olabilecek olumsuzluklar; Hastalık, açlık, ekonomik kriz, uykusuzluk, parasızlık seni yıldıramaz devamlı bir şekilde onu düşünüp geliştireceğin için bu işini kolaylaştıracaktır. Bizde iş denince insanı tüketen, para karşılığında zamanını ve enerjini takas ettiğin şey olarak algılanıyor. Benim bahsettiğim yaparken enerjini yükselten yaptıkça seni canlandıran şey. Uyandığında yapacağın için senin yataktan fırlamana vesile olan gerçekleştirmekten zevk aldığın amacın.

gitar çalmak , seslendirme yapmak gibi hobilerim var ama hangi işi zevkle yaparım onu hala bulamadım.

gitar çalmak , seslendirme yapmak gibi hobilerim var ama hangi işi zevkle yaparım onu hala bulamadım.
Kendine bir liste yapıp hepsini zamanla deneyebilirsin. Gidip sokakta gitar çalabilirsin, mekanlarla konuşup bedavaya çıkmayı teklif edebilirsin, Instagram'da sayfa açıp kısa sahneler seslendirerek ortaya ne çıktığına, nasıl hissettirdiğine bakarsın. Sonra belki bunları bu işlerde tecrübeli bir arkadaşınla deneyebilirsin. Ne yaparsan yap insanların seni beğenmesi yada beğenmemesi önemli değil. İnsanlar yaptığın işin rezalet olduğunu söylüyor olmasına takılma. Önemli olan herşeye rağmen devam edebiliyor musun o. Eğitim ve emek olduktan sonra herkes şarkıcı ya da her ne olmak isteniyorsa olabilir. Ama aradaki fark, bazılarını baskı altında bile mutlu ve durdurulamaz yapan o ateş. Çok uzattım ama kısaca hepsini denemen faydalı olur. Hatta ben bunu yapamam dediğin şeyleri bile deneyebilirsin. Yapamıyor olsan bile kendinle ilgili birkaç şey öğrenme fırsatı edinmiş olursun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8