Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kendi Yapmadığımı Paylaşmam

Arkadaşlar kendimde uygulamadığım bilgiyi aktarmayı seven birisi değilim ve şimdi paylaşacağım beden dili önerilerini günlük hayatımda hergün uyguluyorum ayrıca sizden ricam daha çok kendi üzerinizde tecrübe ettiğiniz bilgileri yazmanız.

1-Yavaş yürü, yavaş konuş, yavaş hareket et, birisi sana seslendiği zaman yavaşca başını çevir.
2-Yürürken yere bakma daima ileriye bak.
3-Çenen daima yukarda ama çok fazla değil eğer çok olursa kibirli görünürsün.
4-Daima dik dur. Otururken, yazı yazarken, yemek yerken, birşey dinlerken, asla ama asla bir kızı duymadığın zaman eğilme. Telefonla oynarken dik dur.
5-Tanıdığın veya tanımadığın insanlar ile konuşurken asla elini ağzına götürüp ağzını kapatma elini hiç ağzına götürme bu hareket senin söylediklerinde emin olmadığını gösterir ve kendine güvenmediğini.
6- Gezerken veya birileri ile muhabbet ederken elinde birşey ile uğraşma bu anahtar olur, telefon olur farketmez.
7-Otururken her daim yer kapla ne kadar yer kaplarsan o kadar iyi. İnsanlara rahatsızlık vermiyorsan istediğin kadar yer kapla.
8-Saçların ile O-Y-N-A-M-A.
9 -Sakallarınla O-Y-N-A-M-A.
10-Birisi ile gezerken sürekli götünde dolanma o kişinin ondan ayrıl ayrı gez bırak o senin yanına gelsin.
11-En önemli şey ama en önemlisi göz teması bunu asla unutma.
12-Ses tonun çok önemli pısırık ve sessiz konuşma ama çok yüksek seslede konuşma. Kimle konuşursan konuş herzaman net temiz ve öz konuş gevelemeyi bırak.
Asla söylediğini ikileme.
13-Söyledeğin veya yaptığın hiçbir şeyden şüphe duyma asla ve asla.
14-A.S.Y.G taktiğini uygula. Vücut dili olarak her zaman açık, yere sağlam basan(yani yürürken parmak ucuyla değil daha çok topukların üzerine basın) , yavaş hareket eden ve kendinle gurur duyan. Hızlı karar al her zaman.
15-Asla kolların olsun, bacakların olsun, ellerin olsun bunlarla kendini kapatma ve yer kapla.
16-Bir ortama girdiğin zaman ilk önce en rahat sen ol. Yerleş geldiğin yere.
17-Ellerini cebine koyma.
18-Elleri arkada bağlama bu hareket karşındakine saldırganlık göstergesi olarak algılanır.
19-Ellerini kenetleme bu stres seviyenin yüksek olduğunu gösterir kendini rahatlatma ihtiyacın varmış gibi algılanır.
20-Omuzların Düşük olmasın.
21-Elleri bele koymak meydan okuma belirtisidir bu hareketi yapma.
22-Ellerin bir duruş dışında yüzüne dokundurma ve insanları dinlerken Kenan Işık dinleme tarzını uygula.
23-Karşındaki insana işaret parmağınla gösterme bu onda kendini savunma ihtiyacı hissettirir.
24-Eller önde çok yanlış bi duruştur ve kendi imajını yerle bir edersin ve bu hareket insanlara saygı gösterdiğiniz anlamına gelmez.
25-Karşındaki insanın burnunun birazcık üstüne bak(her iki gözünün de içine bakıyormuşsun edası verir.)
26-Ayaklarını omuz genişliğinde aç yanlara ve adımlarını küçük küçük atma geniş geniş at. Parmak ucunda yürüme asla topukların yer bassın.
27-Dudaklarını ısırma ve tırnağını yeme.
28-Tokalaşırken normalden uzun tokalaş ve çok olmasada sık elini, yumuşak bir şekilde sıkma.

Son düzenleme:
Kenan Işık dinleme tarzını uygula.

Keşke şu maddeyi açsan:)

Güzel yazı.

11. madde benim için çok zor, nasıl aşılır bilmiyorumda :D Örneğin yanyana oturduğum bir kişinin gözüne bakmak off... Çok rahatsız oluyorum.

Düzenleme: ben birine bakarken tek gözüne bakıyorum nedense bana öyle gözüküyor çift gözüne nası bakıcam? noluyor bana yaaa acaip sorunluyum şuan onu farkettim. :D

Kenan Işık dinleme tarzını uygula.

Keşke şu maddeyi açsan:)

Güzel yazı.
Kim milyoner olmak isterin eski sunucusu kenan ışık gelen yarışmacıyı dinlerken elini çenesinin altına koyardı o şekilde kızı olsun veya bie başkasını dinleyin saatlerce konuşur, bunun yanında o kişiyi konuşturun kendi hakkında bu sefer çok daha fazla konuşur. Sana yakın hissetmesini istiyorsan dinlerken hareketlerini aynala ne yaparsa aynısını yap sana kendini aşırı yakın hisseder bu arada dediğim gibi hepsini defalarca denedim ve her seferinde işe yaradı.

11. madde benim için çok zor, nasıl aşılır bilmiyorumda :D Örneğin yanyana oturduğum bir kişinin gözüne bakmak off... Çok rahatsız oluyorum.

Düzenleme: ben birine bakarken tek gözüne bakıyorum nedense bana öyle gözüküyor çift gözüne nası bakıcam? noluyor bana yaaa acaip sorunluyum şuan onu farkettim. :D
Eğer her iki gözüne bakmak istiyorsan burnun kemik kısmına yani kaşın biraz aşağısına bakman yeterli ama bu çok zor denedim bunu nedeni ise sen insanların gözüne bakmaya alışıyorsun burnun yukarısına bakmak çok garip geliyor.

Eğer her iki gözüne bakmak istiyorsan burnun kemik kısmına yani kaşın biraz aşağısına bakman yeterli ama bu çok zor denedim bunu nedeni ise sen insanların gözüne bakmaya alışıyorsun burnun yukarısına bakmak çok garip geliyor.
karşımızdaki insan da mı öyle yapıyor peki?

Beden dilinizi davranşınızı değiştirmek yerine mentalitenizi değiştirin. Eğer mentaliteniz değişirse(özgüvenli, bolluk bilincine sahip, dominant karaktere sahip, kendisine iyi bakan biri) olursanız otomatik davranısınıza yansır

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8