Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Kendinizi kandırıyorsunuz

Katılım
4 Eylül 2018
Mesajlar
9
Tepkime puanı
117
Şehir
İzmir
Gördüğüm kadarıyla son zamanlarda toplumumuzdaki genç yaştaki erkekler ağır bir bunalım içinde. Kimileri mutsuz, kimileri sürekli üzgün, kimileri başarısız, hatta çoğu hayatın ne kadar kötü bir yer olduğu hakkındaki fikirlerini kafasında öyle bir tasarlamış ki, emin olun inanılmaz derecede şaşırıyorum. Bu yazımda gereksiz öğüt vererek daha önce binlerce kişi tarafından söylenen şeyleri tekrar etmeyeceğim. Direkt olarak günümüz toplumunun sorunlarının nedenini anlatıp yavaştan tüyeceğim.

Öncelikle kendinizi öylesine güzel kandırıyorsunuz ki kendi kendinizi kandırdığınızın farkına bile varamıyorsunuz. Şöyle ki mütemadiyen başarısızlıklarınızı bir nedene bağlayıp suçlayıcı olup, hemen mazlum pozisyonuna yatıyorsunuz. Öyle değil işte. Sen çıkıp ben realistim dünya uğraşmaya değmez diyorsan kendini kandırıyorsun. Ben nihilistim her şeyin geçici ve dışarıdan bakıldığında boş ve gereksiz olduğunu söylüyorsan kendini kandırıyorsun. Ya da ben pesimistim dünyamız kötülüklerle dolu kaosla dolup taşan koca bir canlı yuvası diyorsan kendini kandırıyorsun.
Neden mi?
Çünkü öyle düşünseydin bu yazıyı okumazdım. Bu yazıyı okuyorsan bil ki içinde umut var senin. Yoksa hiçbir güç seni buraya getiremezdi.
Sana hayatla ilgili binlerce tavsiye verebilirim, nasıl mutlu olursun, nasıl güzel yaşarsın ya da nasıl güzel kadınlarla birlikte olursun. Ama önce kendini kandırmaktan vazgeçmen lazım.
Sonrasında şunu aklına sokman lazım. Tamam kadınlar önemli ama sen daha önemlisin. Günümüz erkeği eskisi gibi saf bir oluşum değil. Hayattaki tek amacı üremenin devamını sağlamak olmamalı. Sen üzgünsün çünkü kadınlar konusunda başarısızsın ve sen aptalsın hayatının odak noktasında yalnızca estetik olarak göze güzel gelen, sırf 2 erkek ona bakacak diye saatlerce makyaj yapan kendini süsleyen bir hafta yanında erkek olmazsa depresyona girecek kadar aptal bir varlığı her şeyin uç tarafına yerleştirdiğin için.
Hayatta amacın yok biliyorum, bak ben sana bir amaç veriyorum. Benim amacım yok diye gezemezsin şimdi. Git dil öğren. Son zamanlarda inanılmaz bir kaynak artışı var. Hatta sadece ingilizce öğrenmen için varolan bütün kaynaklar 19.yy dan önce yazılmış bütün metinlerin toplamından daha fazla. Daha fazla aptallık yok.
Kendini geliştireceksin yoksa hiçbir şeysin. Sonra gidip ağlarsın ananın dizlerinde kızlar beni beğenmiyor başarısızım diye. Ulan saçında tel saç olmayan adamlar sırf işlerinde başarılı kendini geliştirmiş diye sürüsüyle kadınla yatıyor. Kadınları merkez çıkar kendini koy oraya. Bahane bulma daha fazla.Ara sıra boş vakitlerimde gelir buraya yazar giderim. İsteyen dinler isteyen dinlemez ama emin olun kendinizi psikolojik olarak hazırlamak çok önemli ve ben burada bunu sağlayacağım. Emin olun 3 kere daha yazarsam buraya saha diye adlandırdığınız tanışma faslında karşı cins sizin numaranızı isteyecek. Sadece psikolojinizi hazırlayın aynaya bakıp bu benim diyebilin yeter.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst