Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

"Keşke şunu bilseydim" dedikleriniz...

Zaman makinesini icat ettiniz. Geçmişteki ilişkilerinizdeki yaptığınız hatalar aklınıza geldi ve bunları düzeltmek istediniz. Bunun için zaman makinesi ile geriye gittiniz ve geçmişteki halinizi buldunuz.

Geçmişteki halinize nasıl tavsiyeler verirdiniz?

Ben birisine fazla bağlanmamamı, sıkboğaz etmememi, onun benim hayatımda sadece bir yolcu olduğunu söylerdim.

- İnsanlar nezaketi sevelerler ve insan olmaları bunu hak etmeleri için yeterlidir. Karşındaki kişiden nefret etsen de, onunla kavga bile etsen onunla konuşurken nezaketi elden bırakma. Bu ayrıca onun kafasını karıştıracak ve onu mental yönden sikecektir. (Burada bahsettiğim nezaket, abartılı ve içi boş bir nezaket değildir. Karşındakiyle aranda hep garip bir mesafenin olması (evet, bu tcma'nın bir deyişiydi) ve ona karşı üslubunun saldırgan olmamasıdır. Unutma, saldıran taraf üstün değildir.)
- Nezaket önemli, ancak dediğim gibi, abartma. Her şey ayarında iyidir. İnsanlara karşı nazik olacağım diye kendinden ve fikirlerinden ödün verme. Sakın.
- Yaptığın her şeyi, suratında oluşturacağın en küçük mimikleri bile düşünerek gerçekleştir. Her zaman son bir kontrol mekanizması, bir mantık süzgeci olsun.
- Bir şeyi yapmak doğru hissettirmiyorsa, yapma.
- Hiçbir şeye körü körüne bağlanma.
- Lütfen, beyaz gömleğin altına siyah tişört veya atlet giyme. Tamam bu en önemli öneri olmayabilir ama, lütfen. Rica ediyorum.

Zaman makinesini icat ettiniz. Geçmişteki ilişkilerinizdeki yaptığınız hatalar aklınıza geldi ve bunları düzeltmek istediniz. Bunun için zaman makinesi ile geriye gittiniz ve geçmişteki halinizi buldunuz.

Geçmişteki halinize nasıl tavsiyeler verirdiniz?
Sakın elini sikine atma 31 çekme
Sınavına it gibi çalış çok pişman olursun
Melisa denen kıza kendini körü körüne bağlama aşık olma

Kendimden başka güvencek kimsem kalmadığını bilir ve kendime güvenerek özgüvenimi tamir etmeye başlardım.

Ulan bizzat kendim..: Aklını başına la dingil bildiğin şeyleri yaparken başka şeyleride öğren sürekli öğren çeşit yap herşeyi gör utanma çekinme korkma doğru bildiğini insanları kırmayım diye yapmamazlık yapma bırak kırılan kırılsın kendine gel kimse için hiçbirşeye değmez sen tanrı değilsin hiçbişeyi değiştiremezsin herşeyi kontrol etmeyi bırak hiçbirşey senin elinde değil..önce kendi kıymetini bil ağzına yüzüne inadına sıçrarım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8