Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kilo almak?

Merhabalar, fitness'a 1 hafta önce başladım ve olduğum kiloda duruyorum. 58,8 kg birisi olarak nasıl kilo alabilirim? Öğlenleri kahvaltı yapmış oluyorum, sabah ve ikindi ne yiyebilirim? Öğrenci işi denebilecek çok pahalı olmayan önerilerinizi bekliyorum. Bu arada yulaf ezmesinin tadını beğenmiyorum.

Makarna ve pilav dostun olsun. Günlük kalori ihtiyacını hesapla. Örnek vereyim 1500 kalori ihtiyacin var üstüne 300/500 daha koy. 5 ya da 6 öğün ye. Yumurta en zengin aminoasit profiline sahip besindir saldır ona. Kilonun 2 katı proteinle beslen. Amacın kilo almaksa split antrenman yap, full body daha fazla kalori yaktiracagi icin daha zor kilo alırsın.

Kanka ben sizi harbiden anlamıyorum amk. Daha 1 hafta olmuş bir haftada nasıl bir kilo almayı bekliyorsun. 2. hafta nur topu gibi skiny fat bir vücudun olur. Youtube da kat trilyon tane video var spor hocalarının anlattığı. Bilmiyor olabilirsin eyvallah ama her şeyi bu kadar kısa sürede elde ediceğini zannetme Clean Bulk 1 Sene sürer en az.

Kanka ben sizi harbiden anlamıyorum amk. Daha 1 hafta olmuş bir haftada nasıl bir kilo almayı bekliyorsun. 2. hafta nur topu gibi skiny fat bir vücudun olur. Youtube da kat trilyon tane video var spor hocalarının anlattığı. Bilmiyor olabilirsin eyvallah ama her şeyi bu kadar kısa sürede elde ediceğini zannetme Clean Bulk 1 Sene sürer en az.
Ben şimdi seni de anlamadım çünkü kas konusunda konuşmuyorum. Youtube'dan izlediğim ve anladığım kadarıyla kalori vs. muhabbeti var. Bu konularda tecrübesiz olduğum için soruyorum.

Makarna ve pilav dostun olsun. Günlük kalori ihtiyacını hesapla. Örnek vereyim 1500 kalori ihtiyacin var üstüne 300/500 daha koy. 5 ya da 6 öğün ye. Yumurta en zengin aminoasit profiline sahip besindir saldır ona. Kilonun 2 katı proteinle beslen. Amacın kilo almaksa split antrenman yap, full body daha fazla kalori yaktiracagi icin daha zor kilo alırsın.
Şimdi 60'ı gördüm ve sonrasında normale döndüm. 😅 Kahvaltı olarak 3 yumurta ve 4-6 ekmek yiyorum. Akşam ne çıkarsa. Spordan önce nescafe varsa da muz ve sonra da ton balığı yiyorum. Off günlerde de kahvaltı ve akşamla sınırlı kalıyor çünkü ne yiyebileceğimi bilemiyorum. Sabah ne önerirsin ve öğlenleri..

Şimdi 60'ı gördüm ve sonrasında normale döndüm. 😅 Kahvaltı olarak 3 yumurta ve 4-6 ekmek yiyorum. Akşam ne çıkarsa. Spordan önce nescafe varsa da muz ve sonra da ton balığı yiyorum. Off günlerde de kahvaltı ve akşamla sınırlı kalıyor çünkü ne yiyebileceğimi bilemiyorum. Sabah ne önerirsin ve öğlenleri..
Kahvaltına yumurta dışında yağsız tuzsuz lor peyniri ve tam buğday ekmeği ekle. Sevdiğin kuruyemişlerden diz kankam eve. Sabah ile öğle arası 2-3 avuç ondan tüket. Öğlen içinde sevdiğin malzemelerle bol kalorili bir tost veya sandviç hazırla. Bimde satılan 2-3 liralık noodle'lar var öğle-akşam arasınada ondan ekle. Birde özellikle off günlerde proteini bir tık daha artır çünkü kaslar dinlenirken gelişir. Kaliteli uykuyu da unutmamak gerek.

Yatmadan önce tok karnına 400-500 gr cicibebe tüket.

hominigırtlak yiyeceksin kardeşim işte makarna yulaf ne bulursan yapıştır

Glisemik indeksi yüksek gıdaları araştır. Kan şekerini çabuk yükselten bu gıdalar seni tekrar acıktırır daha fazla tüketebilirsin. Fakat abur cubur da yüksek glisemik indekse sahiptir, uzak dur. Ağırlık çalışmayı aksatma, orantısız şekilde kilo almanı istemem. Pirinç pilavı, makarna dostun olsun. Fakat çok hızlı kilo almaya çalışma hüsran olur. Günlük kalori ihtiyacına 800-1000 kalori ekleyebilirsin, protein ağırlıklı beslen ve antrenman yap. Sağlam bir antrenmanın 400 kalori yaktırdığını düşünürsek günlük 600 kalori de eklemiş olacaksın. 10-12 günde baya sağlıklı bir şekilde 1kg alabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8