Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kimsin Sen

Sen kimsin? Kendini gerçekten tanıyor musun? Ne istediğini gerçekten biliyor musun? Önceliklerin ne? Aile mi? Para mı? Kariyer mi? Yoksa aidiyet duygusu(sevip sevilmek) mu?

İnsanın kendini tanıması bilgelik ister. Çünkü kendini tanıyan insan nerde durduğunu, neye ihtiyacı olup olmadığını çok iyi bilir. Eğer sen kendini tanımıyorsan sana iyi geleceğini düşündüğün şeyler aslında sana kötü gelebilir. Eğer kendini tanımıyorsan bir şey istersin. Hayatımın hayali buydu dersin sonra onu hayatına alırsın bu bir hedef olabilir, insan olabilir , iş, okul... Gerçekleştirdiğinde bakarsın ki çok mutsuzsun yanlışın nerde olduğunu bile anlayamazsın.
Birisine dışardan bakmak onu tanımak için çok daha kolay.
Kişinin kendisini tanıyabilmesi için biraz kendine uzaktan bakması lazım.

Dürüst ol ve kendine sor:
-Senin özelliklerin ne yaz bir yere: Neyi yapmakta iyisin? Eksik yönlerin ne? Sana zarar veren alışkanlıkların ne? Arkadaşların seni ne için seviyor?

Bu dört temel soru fazlasıyla önemli. Sizden bir ricam var. Başta forumun yöneticileri (@Kuşçubaşı , @maliblue , @Godless Alpha ) olmak üzere herkesin kendini tanıtmasını analiz etmesini istiyorum.) Bu sayede belki birbirimize bir yararımız dokuna bilir. Belki birimizin hayatı başka birimize bir ışık olabilir.

Kendimle başlıyorum

-Neyi yapmakta iyisin?
+Spora yatkın vücudum var haliyle Ağırlık kaldırma, Futbol, Koşu gibi sporlarda başarılıyım.
+Onun yanında Genel Kültürüm iyi çoğu kişi gelip bir konu hakkında bana danışıyor.

-Eksik yönlerin ne?
+2 yıl öncesine kadar Aşırı utangaç, korkak, mızmız, bakımsız ,hep benim istediğim olacak diyen itici bir karakterim vardı. Şuan çoğunu düzeltsemde tembellik, üşengeçlik ve cesaret bakımından bir takım sıkıntılarım devam etmekte.

-Sana zarar veren alışkanlıkların ne?
+Alkol, sigara, oyun bağımlılığım yok ama üşengeçlik ve tembelliğin getirdiği disiplinsizlik kendime oldukça zarar veriyor.

-Arkadaşların seni ne için seviyor?
+Arkadaş ortamında dürüst ve saygılı birisiyim. Güvenilir, hoş sohbetim ve eğlenceli biriyim. Grubu yönetebilecek gücüm olsa da bazı ortamlarda rakiplerim ve hatta benden üstün olanlarda var.

Öncelikle bu güzel yazı için sana teşekkür ediyorum dostum.

-Neyi yapmakta iyisin?
Bilişim ve Teknolojik alanda iyiyim diyebilirim, daha 13 yaşındayken kendimi sadece tek başarılı bulduğum alan bunun olduğunu fark ettim. Grafik Tasarım, Video Prodüksiyon/Kurgu ve Montaj, Sosyal Medya Uzmanlığı, Yazılım, ve benzeri gibi alanlarda tecrübelerim hep erken yaşta oldu. O yüzden bilişim sektöründe iyiyim diyebilirim genel olarak. Onun akabinde, insan içi ilişkilerimde eğer modumdaysam bazı dile getiremediğim konularda iyi olduğumu düşünüyorum.

-Eksik yönlerin ne?
Üşengeçlik, @Kuşçubaşı 'nın dediği gibi "erteleme hastalığı", bazı tiklerim var (göz tiki vs...), bazen birden çok kişiliğim ve hepsininde ayrı ayrı düşünceleri varmış gibi hissedip "kafayı yiyebiliyorum". Bunlar dışında, yeri gelmedik yerde sinirlenebiliyorum.

-Sana zarar veren alışkanlıkların ne?
Sigara/alkolüm yok zaten. Sadece tikler var, birde üşengeçliğim.

-Arkadaşların seni ne için seviyor?
Genelde pek arkadaşlık bir tip değilim (veya öyle sanıyorum) sorsan bir çok kişiyi tanırım ama muhabbetim olmuyor. Lise'den örnek vereyim, benim gözlemlediğim kadarıyla "arkadaş" olduğunu iddia eden herkes beni kullanma çabasındaydı. Onun haricinde hiç arkadaşca bir durum olduğunu hissetmedim. Sadece iyi olduğum alanlarda "bilgi" alıp birazda tebessüm edip kaçıyorlardı. Ama sanırsam "yardımsever" olduğum için seviyorlardır.

Öncelikle bu güzel yazı için sana teşekkür ediyorum dostum.

Bilişim ve Teknolojik alanda iyiyim diyebilirim, daha 13 yaşındayken kendimi sadece tek başarılı bulduğum alan bunun olduğunu fark ettim. Grafik Tasarım, Video Prodüksiyon/Kurgu ve Montaj, Sosyal Medya Uzmanlığı, Yazılım, ve benzeri gibi alanlarda tecrübelerim hep erken yaşta oldu. O yüzden bilişim sektöründe iyiyim diyebilirim genel olarak. Onun akabinde, insan içi ilişkilerimde eğer modumdaysam bazı dile getiremediğim konularda iyi olduğumu düşünüyorum.

Üşengeçlik, @Kuşçubaşı 'nın dediği gibi "erteleme hastalığı", bazı tiklerim var (göz tiki vs...), bazen birden çok kişiliğim ve hepsininde ayrı ayrı düşünceleri varmış gibi hissedip "kafayı yiyebiliyorum". Bunlar dışında, yeri gelmedik yerde sinirlenebiliyorum.

Sigara/alkolüm yok zaten. Sadece tikler var, birde üşengeçliğim.

Genelde pek arkadaşlık bir tip değilim (veya öyle sanıyorum) sorsan bir çok kişiyi tanırım ama muhabbetim olmuyor. Lise'den örnek vereyim, benim gözlemlediğim kadarıyla "arkadaş" olduğunu iddia eden herkes beni kullanma çabasındaydı. Onun haricinde hiç arkadaşca bir durum olduğunu hissetmedim. Sadece iyi olduğum alanlarda "bilgi" alıp birazda tebessüm edip kaçıyorlardı. Ama sanırsam "yardımsever" olduğum için seviyorlardır.
Karı kız ortamın nasıl?

Karı kız ortamın nasıl?
Şu COVID-19 dan önce karı kız ortamında az-çok iyi olacak kadar kavramıştım. Hatta 1 tane de sevgili yapmıştım. Gerçi 1 ay sonra falan ayrıldım (biraz da çökertti beni).
Güncel olarak şuan karı-kız veya 1 kişi dışında arkadaş diyebileceğim kişi yok.
1.5 ay önce bir kız ile tanışıp flört olmuştum, sonradan zaten saldık o da bitti.
Kısacası güncel olarak "karı-kız" ortamım yok.

Neyi yapmakta iyisin?
+ Bir yabancıyla konuşacak kadar rahat İngilizce seviyesi, İnsan okuma (beden dili olsun vs), kendimi rahat ifade etme, 1 yıl bir kulüpte futbol oynamıştım o yüzden futbol da iyiyimdir.

Eksik yönlerin ne?
+ Fit bir vicudum olsa da üst düzey çekici bir vicudum yok, bazen kendi içimde ki ses ile fazla haşır neşir olduğumdan dolayı özgüvenim kırılıyor lakin bu sürekli olan bir şey değil.

Sana zarar veren alışkanlıkların ne?
+ Alışkanlık sayılmaz aslında bir bağımlılığım yok ama arada zevk için alkol olaiblir, erteleme hastalığı.

Arkadaşların seni ne için seviyor?
+ Sohbetim, aramızda ki sohbetin onlara samimi gelmesi ve dostlarımın her konuda güveneceği biri olmam.

Neyi yapmakta iyisin ?
-Basketbol
-Kodlama
-Kız Tavlamak
-Dans etmek
-Sunum yapmak

Eksik yönlerin neler ?
-Matematik

Kotu alışkanlıkların neler ?
-Yok
Arkadaşların seni neden seviyor ?
Dominantlık
Liderlik
Özgüven
Tecrübe ve Bilgiler
Diğer insanlar beni sevip saygı duyduğu için

Son düzenleme:
Neyi Yapmakta İyisin?
-Bu aslında iyi bişey değil ama insanları manipüle etme, yönlendirme,istediğimi yaptırma konusunda çok iyiyim( iletişimim güçlü)

-sayısal alanda gerçekten iyi olduğumu düşünüyorum. Bazı insanların 1 haftada anlıyacağı matematik konusunu 1 günde halledebilirim.

-dövüş sporlarında kendimi yetenekli buluyorum.

Eksik Yönlerin Neler?
-Aşırı tembelim ve sürekli bişeyleri erteliyorum, kendimde herşeyi yapacak potansiyeli buldm bile bu tembelliğim yüzünden herşey hayal olarak kalıyor.

-Kız tavlama konularında çok kötü olduğumu düşünüyoeum bunun en temel sebebi tekliflerin karşıdan gelmesi benimde bunu bahane bilip iyice bu konuda zayıflaşmam.

Kötü Alışkanlıkların Neler?
-Son zamanlarda alkol ve sigarayı çok kullanmaya başladım.

-Mastürbasyon

-Yok yere kendimi strese sokmam.

Arkadaşların Seni Neden Seviyor?

- bir kere iyi gün dostu değilim.
-Komik olduğum için(sıçana kadar gülsürebilirim)

Bi dertleri olduğunda bi akıl danışmak istediklerinde ilk bana gelirler.

Şu COVID-19 dan önce karı kız ortamında az-çok iyi olacak kadar kavramıştım. Hatta 1 tane de sevgili yapmıştım. Gerçi 1 ay sonra falan ayrıldım (biraz da çökertti beni).
Güncel olarak şuan karı-kız veya 1 kişi dışında arkadaş diyebileceğim kişi yok.
1.5 ay önce bir kız ile tanışıp flört olmuştum, sonradan zaten saldık o da bitti.
Kısacası güncel olarak "karı-kız" ortamım yok.
Benim gibi pasif kalmışsın bu konuda bende öyleyim fazla arkadaş çevrem olmasına rağmen çoğu bozuldu niye böyle oldu bilmiyorum neyse yolun açık olsun

Neyi yapmakta iyisin?
+Koşu, ağırlık kaldırma, dövüş sporları
+Yabancı dil
+Insan ilişkileri
+Matematik
+Konuyu hızlı kavrama
+Ortama göre ayak uydurabilme

Eksik yönlerin neler?
-Kız tavlama, daygame
-Eylemsizlik
-Uyku düzensizliği

Kötü alışkanlıkların neler?