Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kırmızı Hapla Yaşama Kılavuzu (Kırmızı Hap Öncesi Okumalısınız)

kırmızı hap, the matrix filminde "yasaklanmış bilgi"yi sembolize eden bir analojidir. evrimsel biyoloji, ilişkiler, din, erkek olmak, sosyal hiyerarşiler, feminizim ve erkek hakları gibi konulara yönelik kavrayışı ifade eder. kırmızı hap konu başlıklarının konuşulduğu siteler toplu olarak manosphere olarak bilinmektedir.

manosphere vasıtasıyla birçok erkek, inanç sistemlerini kökünden değiştirip şekillendiren had safhada önemli bilgilere uyanmıştır. maalesef bu bilgi, bunu uygun bir şekilde hayatlarına entegre edemeyen erkekler için travmatik olmaktadır. çoğu erkek, depresyona girip öfkeye kapılarak çeşitli bloglarda bu öfkelerini yansıttıkları bir kısır döngüye girerler. özellikle hali hazırda düşük özgüveni olan ve antisosyal eğilime sahip erkekler için bu uyum süreci oldukça zor geçmektedir.

kırmızı hap bilgisinin travmatik olabileceğini göz önüne alırsak, bir travmaya maruz kalındıktan sonra yaşanan kederin aşamalarının etkin bir analizi olan kubler-ross modeli'ne bakmamız gerekir. bu yazı, kırmızı hapı aldıktan sonra etkisi altında kalacağınız aşamaları ana hatlarıyla özetleyip bu bilgiyi nasıl uygun şekilde entegre edeceğinizi gösteren bir kılavuz olacaktır. eğer bu mevzunun içinde çırpınıyorsanız bir göz atın.

> kubler-ross modelinde kederin aşamaları:

1- şok ve inkar:
- kırmızı hapı alanlara karşı söylemler üretir.
- white knighting
- oyunun işe yaramadığını, veya iyi kızlar üzerinde işe yaramayacağını düşünür.

2- öfke:
- birçok erkeğin takılıp kaldığı aşamadır.
- bu aşamada erkek, kadınları manipüle etmekten ve duygularını incitmekten zevk alır.
- kendisini incitmiş olan kadınlara öfke duyar.
- kendisinin eski halinden nefret eder.
- kendisine eski halini hatırlatanlara nefret duyar.
- toplum içinde, özel yaşamda veya internetteki bloglarda mavi haplı erkekleri aşağılar ve onlara düşmanlık gösterir.
- kadınların sahte ve yüzeysel olduğunu düşünür.
- kırmızı hap bakış açısını anlatmadıkları için anne-babasını veya öğretmenlerini suçlar.
- kadınların kendisini olduğu gibi sevmeleri gerektiğini düşünerek, kendini geliştirmeye direnç gösterir.

3- pazarlık:
- oyunu öğrenir.
- görünüşünü, stilini, kişiliğini geliştirmeye başlar.
- kendisiyle benzer düşüncedeki erkeklerle iletişime geçer.
- x, y, z adımlarını takip ettiğinde süpermodelleri tavlayacağını zannetme ve aldatıcı pickup artist pazarlamacılarının ağına düşme ihtimali vardır.

4- depresyon:
- kadınlardan umudunu keser ve pes eder.
- anhedoni
- kadınlar konusunda başarılıysa s*x bağımlılığı başlar.
- duygusal yakınlık kurmaktan uzak durur.
- yardıma ihtiyacı olan erkeklere ulaşmaya çalışır.
- izolasyon.

5- kabullenme:
- kadınları oldukları gibi kabul eder.
- tıpkı erkekler gibi, kadınların da sadece kendi biyolojilerinin getirdiklerini takip ettiğini fark edip kabullenir.
- hayatın herkes için zor olduğunu, kadınların da erkekler gibi bu dünyada bir şekilde kendi yollarını bulmaya çalıştıklarını anlar.

6- önüne bakıp hayata devam etme:
- kadınlarla yeniden duygusal ilişkilere girebilme yetisini kazanır.
- kendini ödlek ve işe yaramaz biri gibi hissetmeden kadınlara iyi davranabilme şefkat gösterebilme yetisini kazanır.
- saçma şeyleri ciddiye almayan, güçlü, maskülen ve bağımsız bir erkek davranışı gösterirken kadınlara doğru düzgün davranır.

> kırmızı hapla yaşama klavuzu:

1- vaaz vermeyin:
- ilgi duymayan erkeklere vaaz vermeye çalışmayın.
- yalnızca ilgi gösteren erkeklere tavsiye verin, aksi halde duymazdan gelinir ya da daha kötüsü, yardım etmeye çalıştığınız için saldırıya uğrarsınız.
- gerçeği göremeyen diğer insanlardan daha iyi olduğunuzu düşünmeyin (öyle olsanız bile), sadece gerekli içgörüye ve kavrayışa sahip olduğunuz için kendinizi şanslı sayın.

2- sessiz olun:
- kendi işinize sahip olup paranın amına koymadığınız sürece görüşlerinizi kendinize saklayın, görüşlerinizi paylaşacağınız siteleri ve arkadaşlarınızı iyi seçin.
- güvenliğinizi tehlikeye atabilecek iş arkadaşlarınıza, müşterilerinize, veya herhangi başka kişilere karşı sessiz kalın ya da görüşlerinizin tonunu yumuşatın.
- blue pill görüşünün yasalarca tasdik edilip güvenceye alındığını unutmayın, siz ise artık alternatif bir yaşam biçimi seçtiniz.

3- erdemli olun:
- birçok pickup komünitesi erdemsiz olmayı öğütler, fakat bir erkeğin yaşamını sürdürmesi gereken yol bu değildir.
- gerçek bir erkek güçlü, sadakatli ve etik kuralları olan biridir. iyi bir erkek olun ve hiçbir etik tanımayan bok herifin teki olmayın.
- ahlaki değerlerden yoksun olmak yaşam kalitenizi, kendinize güveninizi etkileyecek ve etrafınızdaki insanları inciterek boşluğa düşmenize neden olacaktır.

4- saplantı haline getirmeyin:
- hayattaki misyonunuzun içinde kadınlar küçük bir yer kaplamalıdır.
- hayattaki misyonunuz sizin misyonunuzdur ve doğru kadın veya kadınlar bu yolculukta kendiliğinden karşınıza çıkabilir.

5- tartışmayın:
- feministlerle ve mavi haplı erkeklerle tartışmak zaman kaybıdır.
- gerçek hayatta görüşmeyeceğiniz diğer kırmızı haplı erkeklerle internette atışmak zaman kaybıdır.

6- zamanınızı kadınlardan nefret ederek harcamayın:
- kadınlardan nefret etmek size sadece zarar verecektir.
- kadınlardan nefret etmeniz kadınların umurunda değildir, saldırganlıklarını yöneltmeleri için kolay bir hedef olacağınız için radikal feministler hariç.
- bir kadını bütün kadınlarla aynı tutmayın, bazıları çöplüktür bazılarıysa harikadır.
- negatif sitelerden uzak durun ve pozitif, gelişiminize katkı sağlayacak sitelere yönelin.

7- pozitif olun:
- kırmızı hapı almaya çalışan erkeklere karşı nazik ve ılımlı olun, acı içindeler; onlara yardım etmeye ve ellerinden tutup kaldırmaya çalışın.
- olumlu düşünerek örnek olmaya çalışın, kendinize ve başkalarına yardım edin.

8- sorumluluk alın:
- kendinizi ve hayattaki konumunuzu olduğu gibi kabul edin.
- blue pill döneminizde yaptığınız hataların sorumluluğunu alın ve kendinize hesap verin, fakat kendinizi cezalandırmayın, pozitif şekilde yolunuza devam edin.
- bir kadın canınızı mı yaktı? buna siz izin verdiniz. olayların sizi nasıl etkilediğini kontrol altına alın. kazananlar önüne bakar.
- eğer boşanırken hayatı mahvolmuş orta yaşlı bir erkekseniz sizi gayet iyi anlıyorum, ama imzayı atarken zaten sahip olduklarınızın yarısını tezgaha koymuştunuz. bunu kabullenin ve hayatınıza devam edin.

9- aksiyon alın:
- kendinizi geliştirin, başarı en iyi intikamdır.
- hayattaki misyonunuzun peşini bırakmayın.
- hayatınızı düzene koyun.
- mutlu, pozitif ve kazanan olun ve ilerlemeye devam edin.

--

will freeman - "the red pill survival guide"

--
çeviri: yin

yazıyı aldığım yer: the red pill

neden aldım?: çok önemli bir yazı, eğer yeniyseniz aşamaları bilmeniz işini kolaylaştırabilir.

Son düzenleme:
EKLEME: kübler-ross modeli aşağı yukarı herkes için aynıdır. fakat bazıları aşamaları çabuk geçer. bazıları ise aşamalar altında yazan maddelere tam uyum göstermez. örneğin 3. aşama'da bir arkadaşım 2. aşamada yazılan "toplum içinde, özel yaşamda veya internetteki bloglarda mavi haplı erkekleri aşağılar ve onlara düşmanlık gösterir." özelliğini gösterebilir. konu hakkında kesin olarak bunları yaşayacaksınız gibi bir şeyi kimse iddia edemez fakat yazan maddelerin %90'ı ile karşılaşacaksınız.

kadınları suçlamak ve bana kırmızı hapı öğretmediği için babama içten içe kızgınlık duymam gibi önceki hatalarıma bakıp gülüyorum şu günlerde.
pook'un kitabından bir alıntı ile bitiriyorum.

Genç adam “ama Pook” diye haykırdı. “Kendimi başlangıçtaki hataların içine bıraksam daha iyi olmaz mı? Hata yapa yapa ilerlemek başarıya giden en iyi yol değil mi?”

“Hayır. Dersini alman için kalbinin kırılmasına gerek yok. Başarılı evlilikler, başarısız evlilik deneyiminin ardından mı geliyor? Tabii ki hayır. Ön …”

“Öngörü nazikçe öğretir; hata ise vahşice”

Harika bir yazı. Ayrıca kadınlardan nefret etmek bir nevi kendinden ve doğadan nefret etmek oluyor.Kadınlar psikolojisini öğrenmek ,neden böyle yapıyorlar diye sorup gerçekleri kabul etmek gerekiyor

Çok güzel bir yazı olmuş. Redpill ile daha tanışalı çok olmadı yavaş yavaş bu süreçleri geçiriyorum bende.

Sonunda red pilli düzgünce anlatan birisi saçma sapan makaleleri yazıları okuyup sadece karı sikmek olmasin amaciniz orda burda her gördüğünüz kıza yavsamayin karakterli olun iyi bir erkek olun önemli olan karakterli olmak istediğin taktiği ezberle karakterin yoksa hic bir kız senle uzun ilişki düşünmez terkedilirsin

Bu süreç tanımı bana kısırdöngü gibi geldi, yolun sonunda başladığımız yere döneceksek neden başlıyoruz ki? Bu sürece katılmıyorum.

Bu süreç tanımı bana kısırdöngü gibi geldi, yolun sonunda başladığımız yere döneceksek neden başlıyoruz ki? Bu sürece katılmıyorum.
seni, bunun kısır döngü olduğu kanısına sürükleyen ne? sonunda başladığın yere dönmüyorsun, vücudunda başlayan mutasyonun son evresi tamamlanıyor diyebilirim. sen artık eski sen olamazsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8