Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Okuma Sırası

Arkadaşlar herkese merhaba forumda yeniyim daha önce kitap önerileri paylaşılmış lakin hangisini sırayla okumalıyız gibi bir şey bulamadım ben Erkeğin Kutsal Kitabını yeni bitirdim ve üzerinde iyi kötü setler açtım.Şimdi kendimi daha daha çok geliştirmek istiyorum forumdaki kitap önerilerine baktım bir liste yaptım okuyacaklarım diye.Okuma sırasında yardımcı olur musun hangisini daha önce okumalıyım .

Listem :
*.Oyun (neil strauss)
*.Baştan Çıkarma Sanatı ( Robert Greene)
*.Erkeğin Özüne Giden Yol ( David Deida )
*.İktidar ( Robert Greene)
*.Ustalık (Robert Greene)
*.Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı ( Mark Manson)
*Maymun Adam ( Belgesel)
*Hayatımın Hikayesi ( Giacomo Casonova)

/dediğim gibi kitapları sipariş edicem ama hangisi ilk okumalıyım(sırasıyla) karar veremıyorum okumuş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ayriyetten kitap tavsiyeside olursa güzel olur :)

İnternetten PDF bulup inceleyip kendin karar verebilirsin. Onun dışında sadece kitap okuyarak bir yere varamazsın. Tecrübe etmelisin. Bir oku iki tecrübe et gibi ilerlersen daha faydalı olacak. Bazı büyük adamlar çok kitap okuyor Bill Gates vs. yanında hep bir çanta ve kitap taşır. Hepsini sırayla okuyup bitiriyor mu? Hayır. Sıra sıra bitirerek okumaktansa hepsinden ihtiyacını alıyor. Bitirmek için okumuyor. Sadece bilgi olsun diye dedim belki işine yaramayabilir cevabım :)

güzel tavsiyen için çok teşekkür ederim dostum :) gayette yaradı
pdfi okurken bilgisayarda not defteri al her satıra yapabileceğin,yapamayıcağın açık yanlarını ve kitapta bulduğun özel kelime ve cümleleri yaz sonra not defterini kaydet sonrada tüm kitapları okduktan sonra notlara bir kere göz atman yeterli o kitapla alakalı

İktidarla başlamanı öneriyorum, çok kapsamlı bir yol gösterici kanımca. Ondan sonra özele inersin. (oyun, oyunun kuralları gibi.)

Sadece son yazdığın kitabı okumadım ve öneri olarak sıralamam şu:

İktidar-Ustalık-Baştan Çıkarma Sanatı-Erkeğin Özüne Giden Yol-Oyun-Diğer kitabın.

Belgeseli de arada okumaktan sıkıldığında sıkıştırırsın.

İyi akşamlar!

İktidarla başlamanı öneriyorum, çok kapsamlı bir yol gösterici kanımca. Ondan sonra özele inersin. (oyun, oyunun kuralları gibi.)

Sadece son yazdığın kitabı okumadım ve öneri olarak sıralamam şu:

İktidar-Ustalık-Baştan Çıkarma Sanatı-Erkeğin Özüne Giden Yol-Oyun-Diğer kitabın.

Belgeseli de arada okumaktan sıkıldığında sıkıştırırsın.

İyi akşamlar!
çok teşekkür ederim güzel tavsiyeniz için , iktidar benimde kafama yattı

1) Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı
2) Oyun
3) İktidar

Gerisi spontane yada keyfine göre ilerle.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8