Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Okumayın Daha İyi

junyurhayyam

Forumdan Uzaklaştırıldı
Hekse selamlar Willam'ın Dünya Tarihi adlı kitabı okuyordum 200 sayfa okudum, ertesi gün kitapı açtığımda ben ne okudum lan diye sayfaları tekrarlıyordum.Bu durum bir çoğunuzun başınıza gelmiştir.Bir sorun olduğu bariz belliydi ,bu sorunu çözmeye koyuldum.

Neden kitapın içeriklerini bile unuttum?
Okuduğun kitabın belki 10 sayfasını bile hatırlamıyacaksın junyur bu yüzden işin düştüğü zaman ve önemsediğin bilgileri unutmamak için okudğun kitabları gözden geçiriyorsun ya.
Evet katılıyorum kitapı hatırlamıycam ama neden puf oldu, diğer kitapları aylar geçti hala aklımda bu niye değil? Hemde bu kitapı dün okudum!
Ahhhh ,tamam.Bu kitabı sen neden okudun ? Mesela İknanın Psikolojisinde kullanabileceğin bilgiler tekrar etmemene rağmen aklında.Bu kitaba ihtiyacın vardı,insanları ikna etmek istiyordun. Neden şu aklında? Bir sayfa vardı ve bağışlama kutuları gösteriliyordu 25 10 5 15.Aynen bu neden benim aklımda ? Hayyam ezberlemekte işe yarar yönler vardır ama sen kafa yordun,birsi varmış gibi tartıştın,hangisinin daha çok seçileceğini tahmin etmeye çalıştın ve not aldın .Sayfa sayısını hatırlıyormusun,hayır hatırlamıyorsun.
Heeeeee şimdi anlıyorum.
İyi öyleyse Hayyam sen Dünya Tarihini okuyordun,tarih öğrenmek istedin mi ?
Evet istedim,tarih kendi kuyruğunu yemeye çalışan yılan gibi önceki zamanı anlayan bu zamanla ilişki kurablir,özellikle ilkçağı anlamak istedim.
Ne güzel,iyi bir nedenin var tarih okumak için.Peki ne yaptın,o kitapı nasıl okudun ? Okumak içinmi okudun yoksa o yılanı anlamak için mi ?
Immm şey okuldaki tarih sınavını son geceye bırakma taktiğini yaparmış gibi.Yani önemli yerlerin altını çiz, özet çıkar, tekrar et,ezberle aklında kalsın ve sınavda doldur.
Peki iyi not aldın mı ?
Eveeet aldım ama şey benim mükemmel bir sınav kağıtlarında senaryo doldurma yeteneğim var,hocalar ezberci olduğumuzu bildiği için yorumlamımıza önem veriyorlar.
He şimdi oldu,büyük ihtimalle sınavdan sonra o bilgiler daha iyi tesir etmiştir. Bilgiyle uğraşmayı,onu bir insan gibi sohbet etmeyi,varsayımlar yapmalısın , ister 10 dklık kitabı 24 saat oku farketmez.Ezberin gerekli olduğu yerler vardır (akademiden bahstemiyorum) sadece durumu anla ve ona göre çalış.

Beyler ezberci eğtim sistemimiz var falan demek istemiyorum aksine böyle ezberci,feminen bir toplumun çıkması daha iyi .Bir benmiyim ulan anlamıyorum,telefon bağımlığım yok,kitap okurken yazarken susuzluğu bile unutuyorum (herzaman değil).

Bana föee 2 tür kitap var. Uzun süreli olanlar ve oturduğunda hemen bitirebileceğin. Dünya tarihini bir günde oturup direkt 200 sayfa okursan bir şey anlamamak normal bence. Aynı şekilde sapiens kitabı da öyle, her bölümü değerli roman gibi okunmuyor. Hemen oturup bitirebileceğin kişisel gelişim, psikokoji, roman gibi kitaplar olabilir. Bunları okurken de not alırsın ama xxxxyxxxx şeklinde sadece y'yi anlatmak için xleri anlattığından y kısmını not alıp sonra istersen revize edersin.

Ben de tarih okumaya çok giriştim kolektifin dünya tarihine kaç kez baştan başladım, dediğin kitaba kaç kez baştan başladım bilmiyorum. Her seferinde de arsştırmadan sadece okuyup geçiyordum. E doğal olarak hangi olay ilgimi çekerse o kalıyor veya hangisine araştırma yaptıysam.

Keşke düzgün okusaydın. Kitap okumayı bilmiyorsunuzdur. Günde 200 sayfa okumak yerine anlayarak, gerektiği yerde durup düşünerek, okusaydın keşke.
Doğru şekilde okunan 20 kitap > düzgün okunmayan 100 kitap

Okumayı bilseydiniz en basit yazım hatalarını yapmazdınız

Hem feminen eğitim sistemi nedir? Her şeyi feminizme nasıl bağlıyorsunuz

Hekse selamlar Willam'ın Dünya Tarihi adlı kitabı okuyordum 200 sayfa okudum, ertesi gün kitapı açtığımda ben ne okudum lan diye sayfaları tekrarlıyordum.Bu durum bir çoğunuzun başınıza gelmiştir.Bir sorun olduğu bariz belliydi ,bu sorunu çözmeye koyuldum.

Neden kitapın içeriklerini bile unuttum?
Okuduğun kitabın belki 10 sayfasını bile hatırlamıyacaksın junyur bu yüzden işin düştüğü zaman ve önemsediğin bilgileri unutmamak için okudğun kitabları gözden geçiriyorsun ya.
Evet katılıyorum kitapı hatırlamıycam ama neden puf oldu, diğer kitapları aylar geçti hala aklımda bu niye değil? Hemde bu kitapı dün okudum!
Ahhhh ,tamam.Bu kitabı sen neden okudun ? Mesela İknanın Psikolojisinde kullanabileceğin bilgiler tekrar etmemene rağmen aklında.Bu kitaba ihtiyacın vardı,insanları ikna etmek istiyordun. Neden şu aklında? Bir sayfa vardı ve bağışlama kutuları gösteriliyordu 25 10 5 15.Aynen bu neden benim aklımda ? Hayyam ezberlemekte işe yarar yönler vardır ama sen kafa yordun,birsi varmış gibi tartıştın,hangisinin daha çok seçileceğini tahmin etmeye çalıştın ve not aldın .Sayfa sayısını hatırlıyormusun,hayır hatırlamıyorsun.
Heeeeee şimdi anlıyorum.
İyi öyleyse Hayyam sen Dünya Tarihini okuyordun,tarih öğrenmek istedin mi ?
Evet istedim,tarih kendi kuyruğunu yemeye çalışan yılan gibi önceki zamanı anlayan bu zamanla ilişki kurablir,özellikle ilkçağı anlamak istedim.
Ne güzel,iyi bir nedenin var tarih okumak için.Peki ne yaptın,o kitapı nasıl okudun ? Okumak içinmi okudun yoksa o yılanı anlamak için mi ?
Immm şey okuldaki tarih sınavını son geceye bırakma taktiğini yaparmış gibi.Yani önemli yerlerin altını çiz, özet çıkar, tekrar et,ezberle aklında kalsın ve sınavda doldur.
Peki iyi not aldın mı ?
Eveeet aldım ama şey benim mükemmel bir sınav kağıtlarında senaryo doldurma yeteneğim var,hocalar ezberci olduğumuzu bildiği için yorumlamımıza önem veriyorlar.
He şimdi oldu,büyük ihtimalle sınavdan sonra o bilgiler daha iyi tesir etmiştir. Bilgiyle uğraşmayı,onu bir insan gibi sohbet etmeyi,varsayımlar yapmalısın , ister 10 dklık kitabı 24 saat oku farketmez.Ezberin gerekli olduğu yerler vardır (akademiden bahstemiyorum) sadece durumu anla ve ona göre çalış.

Beyler ezberci eğtim sistemimiz var falan demek istemiyorum aksine böyle ezberci,feminen bir toplumun çıkması daha iyi .Bir benmiyim ulan anlamıyorum,telefon bağımlığım yok,kitap okurken yazarken susuzluğu bile unutuyorum (herzaman değil).
kufur etmicem ama harbi malsin blok yersem yeyim sen ne tur malsin sen kitap okuma bosver git tiktok cek 31 cek amciklar icin gotunu yirt senin gibi mallarin yeri degil bu forum

Olay sadece bilginin aklında kalması değildir. Okurken ve anlam süzgecinden geçirirken beyninde bir çok olay gerçekleşiyor. Yeni kelimeler, farklı anlamlar gören beyin kendini geliştiriyor.

Amaç sadece bilgi ise roman da okumayalım mesela. Ama ne olursa olsun okumak kelime dağarcığımızı da geliştirir, anlama kapasitemizi de.

Keşke düzgün okusaydın. Kitap okumayı bilmiyorsunuzdur. Günde 200 sayfa okumak yerine anlayarak, gerektiği yerde durup düşünerek, okusaydın keşke.
Doğru şekilde okunan 20 kitap > düzgün okunmayan 100 kitap

Okumayı bilseydiniz en basit yazım hatalarını yapmazdınız

Hem feminen eğitim sistemi nedir? Her şeyi feminizme nasıl bağlıyorsunuz
İyi göz varmış.Aynen kardeşim feminen eğtim sistemi nedir? Anlatırsan aydınlanırız.

İyi göz varmış.Aynen kardeşim feminen eğtim sistemi nedir? Anlatırsan aydınlanırız.
"... ezberci, feminen bir toplum.. " diye başlayan cümleden bir önceki cümlede eğitimden bahsetmişsin. Eğitimle ne alakası var?
Sikik red pill forumları okumaktan bunlar hep

Forumda kitap tavsiyeleri başlığına kitap tavsiyesi veriyorum, ipe sapa gelmez şeyler yazan adamlar türüyor. Forum bitmiş

Klasik vs. tarzı kitaplar tek seferde oturup bitirilecek bir şey değil çünkü bir sayfa da farklı şekilde yorumlayıp, düşündüğün şeyi ikinci okuman da farklı şekilde düşünebilirsin.. Bir sayfa da dünyalar kadar şey anlatabiliyor ve düşündürebiliyor ne kadar hızlı okuduğun değil nasıl okuduğun önemli.

"Bu okuyup unuttuğun sayfalar senin beyninde şekilleniyor , günün birinde okuduğun sayfa ile ilgili bir soru karşına çıktığın zaman o unuttuğun sayfa aklına geliyor, kelimeler gözünün önünden geçiyor fakat okuduğun kitaptan aklından kaldığını hatırlamıyorsun."

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8