Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kızlar Bende Ne Buluyor

Nerede eline muhtaç insanlar var, gelmiş burda babalık taslıyor. Bakın beyler, öncelikle kendinizi bu kardeşimizle karıştırmayın. Adam gelmiş burda derdini anlatıyor, belli ki kardeşimiz bu ilgiye alışık değil ve bu konuda kendisini yetersiz görmesine rağmen bu kadar ilgi gelmesinin sebebini soruyor.
Tamam, bu kardeşimizin de sorusu çok yetersiz, biraz içeriğinden bahsetmeliydi. Mesela: ''Özgüvenim olmadığı halde neden bu kadar ilgi geliyor?'' ;veya
''Kadın-erkek ilişkilerinde fazla bilgim,tecrübem olmamasına rağmen neden kızlar bana yaklaşıyor? Doğrusu hiç alışık değildim bu kadar ilgiye...'' gibisinden ki işte o zaman sorunu tam olarak ele alabilirdik.

Ama sizler, o kadar acizsiniz ki daha karşı tarafı anlamaya çalışmadan tüfeğinizi alıp sinek avlar gibi avlamaya kalkmışsınız. Muhtemelen hayatınız sağ elden ibaret. 2-3 kızdan ilgi görünce kendini ''Allah'' ilan eden, bu işin ustası zanneden ya da sırf içinizdeki acizliğinizi örtmek için başkalarına saldırarak örtmeye çalışan acizlersiniz. Bu kadar basit.

Soru sormak kadar doğal bir şey yok ama görülen şu ki sizin kitabınızda yazmıyor. Çünkü beyninize zincir vurmuşsunuz beyler, bozuk plak gibi sürekli ''İlgi istiyor len mq, eleman burada şov yapıyor len mq'' tekrarlayıp duruyorsunuz. Halbuki bu forumun amacı birbirimize saldırmak değil tam aksine destek çıkmak, yere düşünce ayağa kalkması için YOL GÖSTERMEK, akla takılan sorunları çözüme kavuşturmak... Tabi hayatı, muhabbet kuşu gibi evden ibaret olanlar ne anlar bundan.(Saldıran için diyorum)

Bunca zaman, ben de yeni gelenlere sürekli destek çıktım, elimden geldiği kadar yardım etmeye çalıştım. Ama görüyorum ki yeni gelenler balondan ibaret. Ne dinlemesi var ne saygı duyması. Her şeyi geçtim, 1-2 silah kuşanan, ordu kesiliyor başımıza.

Bu kadar yazar boşuna terk etmedi burayı. İlk zamanlar burada en ufak bir sorun olduğunda forum ahalisi hızır gibi yetişirdi. Farklı görüşlere saygı duyulurdu, elbette arada sıkıntılı tipler de çıkardı ama bir elin parmak sayısını geçmezdi. Ama şimdi bakıyorum, istilaya uğramış forum.

Acı olan ise, burada farklı görüşlere saygı duyup kendi fikirlerini fikirlerini iletmek,beynini kullanmak yerine beyni olan tavus kuşu misali kuma gömüyor kafasını. Hayat, sizin görüşlerinizden ibaret değil beyler. Ama bu tiplere sorsan: ''Ülkede fikir özgürlüğü yok len mq, bu ülkede kimse görüşüme saygı duymuyor len mq'' derler. Önce siz kendiniz, farklı fikirlere duyun da sonra gelin ağlayın...

"Ama sizler, o kadar acizsiniz ki daha karşı tarafı anlamaya çalışmadan tüfeğinizi alıp sinek avlar gibi avlamaya kalkmışsınız "
Karşı tarafı anlamaya çalıştığım için böyle bir tepki verdim. Sen yeni gelenlere istediğin kadar, soruyu sorma sebeplerini düşünmeden veya aşağılık semptomları göz ardı ederek yardımcı olabilirsin. Tahminen bu işe yaramayacak. Karşı tarafın bir hatasını görüyorsan açık bir şekilde dile getirmelisin ki düzeltebilsin. Karşı tarafa canım cicim çekmek dolaylı olarak ona karşı yapılan bir kötülüktür. Önceki yazıda belirttiğim gibi, adam böyle aciz hareketler yaptığını fark etmiyor. Fark ettirmek senin yapabileceğin en iyi şey. Boş heriflere prim verip laf anlatmaya da çalışabilirsin istediğini yap. Anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadar.

"Adam gelmiş burda derdini anlatıyor..."
"Tamam, bu kardeşimizin de sorusu çok yetersiz, biraz içeriğinden bahsetmeliydi. Mesela: ''Özgüvenim olmadığı halde neden bu kadar ilgi geliyor?'' ;veya
'Kadın-erkek ilişkilerinde fazla bilgim,tecrübem olmamasına rağmen neden kızlar bana yaklaşıyor? Doğrusu hiç alışık değildim bu kadar ilgiye...'' gibisinden ki işte o zaman sorunu tam olarak ele alabilirdik.
"

Çok saf bakıyorsun. Zaten böyle yazmış olsaydı vereceğim cevap bu olmazdı. Verdiği bilgilere göre kafa yorulurdu, şu şu şu faktörler, çevrene karşı bir çekim yaratıyor. neden yaratıyor şundan dolayı yaratıyor. Nasıl güçlendirirsin şöyle güçlendirebilirsin belki. Bu saflık, aşağılık insanların davranışlarındaki gerçek motivasyonu görünce zamanla geçecektir.

"Halbuki bu forumun amacı birbirimize saldırmak değil tam aksine destek çıkmak, yere düşünce ayağa kalkması için YOL GÖSTERMEK, akla takılan sorunları çözüme kavuşturmak... "
Senin şu anda yaptığın şey saldırmak. Benim o adama yapmaya çalıştığım şey hatasını sertçe göstermek. Bu kadar sert olmana gerek yok diyebilirsin. ilk bakışta mantıklı geliyor fakat eli yüzü düzgün adamlar dışında işe yaramıyor". hitabetin istediğin kadar iyi olsun ve etkileyici yaz yahut önemli tüm yerleri caps lock ile yaz işe yaramayacak.

"Bu kadar yazar boşuna terk etmedi burayı. İlk zamanlar burada en ufak bir sorun olduğunda forum ahalisi hızır gibi yetişirdi."
Tahminen "bu kadar yazar" böyle tipler yüzünden terk etti burayı. Eğer yanılıyorsam ve "bu kadar yazar" bu tiplere tahammül edebiliyorsa o yazarları biraz abartıyor olabilirsin. Ortamın kaliteli olup olmayacağına sen karar veremezsin ama kendi kapının önünü temiz tutabilirsin.

Yazının çoğunda ezikçe atıp tutmuş, saldırmışsın fakat şansa da olsa değinilmesi gereken birkaç yeri anlatmışsın. Gerekli olan yerlere değindim. Kafasını kullananlar alacaklarını aldılar bile. Sana gelince, bahsettiğin kişi olmadığımı gayet iyi biliyorsun. Seni umutsuzluğa düşürmek istemem ama bu gidişle amip olmaktan kurtulamayacaksın. Başını yastığa istediğin kadar umutla koyabilirsin veya bir gün her şeyin düzeleceğine inanarak kötü günlerin geçeceğine kendini inandırabilirsin.
Hayatta başarılar.

"Ama sizler, o kadar acizsiniz ki daha karşı tarafı anlamaya çalışmadan tüfeğinizi alıp sinek avlar gibi avlamaya kalkmışsınız "
Karşı tarafı anlamaya çalıştığım için böyle bir tepki verdim. Sen yeni gelenlere istediğin kadar, soruyu sorma sebeplerini düşünmeden veya aşağılık semptomları göz ardı ederek yardımcı olabilirsin. Tahminen bu işe yaramayacak. Karşı tarafın bir hatasını görüyorsan açık bir şekilde dile getirmelisin ki düzeltebilsin. Karşı tarafa canım cicim çekmek dolaylı olarak ona karşı yapılan bir kötülüktür. Önceki yazıda belirttiğim gibi, adam böyle aciz hareketler yaptığını fark etmiyor. Fark ettirmek senin yapabileceğin en iyi şey. Boş heriflere prim verip laf anlatmaya da çalışabilirsin istediğini yap. Anlatabileceklerin karşındakinin anlayabileceği kadar.

"Adam gelmiş burda derdini anlatıyor..."
"Tamam, bu kardeşimizin de sorusu çok yetersiz, biraz içeriğinden bahsetmeliydi. Mesela: ''Özgüvenim olmadığı halde neden bu kadar ilgi geliyor?'' ;veya
'Kadın-erkek ilişkilerinde fazla bilgim,tecrübem olmamasına rağmen neden kızlar bana yaklaşıyor? Doğrusu hiç alışık değildim bu kadar ilgiye...'' gibisinden ki işte o zaman sorunu tam olarak ele alabilirdik.
"

Çok saf bakıyorsun. Zaten böyle yazmış olsaydı vereceğim cevap bu olmazdı. Verdiği bilgilere göre kafa yorulurdu, şu şu şu faktörler, çevrene karşı bir çekim yaratıyor. neden yaratıyor şundan dolayı yaratıyor. Nasıl güçlendirirsin şöyle güçlendirebilirsin belki. Bu saflık, aşağılık insanların davranışlarındaki gerçek motivasyonu görünce zamanla geçecektir.

"Halbuki bu forumun amacı birbirimize saldırmak değil tam aksine destek çıkmak, yere düşünce ayağa kalkması için YOL GÖSTERMEK, akla takılan sorunları çözüme kavuşturmak... "
Senin şu anda yaptığın şey saldırmak. Benim o adama yapmaya çalıştığım şey hatasını sertçe göstermek. Bu kadar sert olmana gerek yok diyebilirsin. ilk bakışta mantıklı geliyor fakat eli yüzü düzgün adamlar dışında işe yaramıyor". hitabetin istediğin kadar iyi olsun ve etkileyici yaz yahut önemli tüm yerleri caps lock ile yaz işe yaramayacak.

"Bu kadar yazar boşuna terk etmedi burayı. İlk zamanlar burada en ufak bir sorun olduğunda forum ahalisi hızır gibi yetişirdi."
Tahminen "bu kadar yazar" böyle tipler yüzünden terk etti burayı. Eğer yanılıyorsam ve "bu kadar yazar" bu tiplere tahammül edebiliyorsa o yazarları biraz abartıyor olabilirsin. Ortamın kaliteli olup olmayacağına sen karar veremezsin ama kendi kapının önünü temiz tutabilirsin.

Yazının çoğunda ezikçe atıp tutmuş, saldırmışsın fakat şansa da olsa değinilmesi gereken birkaç yeri anlatmışsın. Gerekli olan yerlere değindim. Kafasını kullananlar alacaklarını aldılar bile. Sana gelince, bahsettiğin kişi olmadığımı gayet iyi biliyorsun. Seni umutsuzluğa düşürmek istemem ama bu gidişle amip olmaktan kurtulamayacaksın. Başını yastığa istediğin kadar umutla koyabilirsin veya bir gün her şeyin düzeleceğine inanarak kötü günlerin geçeceğine kendini inandırabilirsin.
Hayatta başarılar.
Bak kardeşim, fark ettiysen bu adam daha yeni. Aynı bizler gibi foruma muhtemelen kendini geliştirmek için değilde en önce ''kız tavlama'' ümidiyle gelmiştir, diye tahmin ediyorum.

Sert yapınca erkek olmayacaksın, ilk defa soru soran bir adama bu kadar sert yaparsan adam bir daha soru sormaya cesaret edemez, bu foruma ilk geldiğimde ben de hatunlar üzerine sorular soruyordum ve o zamanlar kaliteli, senin gibi bağırıp çağırarak kendini kanıtlamaya çalışan tipler olmadığı için anlayışla cevap veriyorlardı ve zamanla kendimi, hayatımın merkezine yerleştirebildim. Bir süreç geçirdim.

Muhtemelen, bu süreçlerden acizsin. 2-3 yazı okuyunca kendini ''ilah'' ilan edenlerdensin. Bu süreçleri geçirmiş olsan, karşı tarafın sıkıntısını anlardın, nabza göre şerbet verirdin. Belli ki sen de ''iyi'' olmayı (iyilikten kastım: saf, herkesin etrafında pervane olan, kendini hiçe sayan manasında değil)
acizlik olan gören çakma bad boylardansın.

Ve doğrudur dediğin, birçok kaliteli yazarlar, böyle sorulara isyan etti, kimisi anlayışla karşıladı. Fakat son yazılarına bakarsan, senin gibi sürecini yaşamak yerine 2-3 yazıyla kendini bir halt zanneden, rol yapanlar yüzünden terk etti. Ortamın da kaliteli olup olmadığı zaten ortada, forumdakilerin çoğu senin gibi olduğu için sana normal gelebilir. Anlayışla karşılarım.

Yalnız amip benzetmesi de gayet güzelmiş. Ya da yattığım yerden güzel günleri beklemek... Değil mi? İşte senin gibi saçma sapan yargılayanlar, muhtemelen hayatı sağ elinden ibaret olanlar... Galiba haklısın, insanlık, insan olana yarar çakma bad boy.

Her neyse, bu aralar Netflix'e yeni filmler geliyormuş. Oradaki ciddi erkekleri, kendine model edinmeyi, rol yapmayı ihmal etme. Tamam mı kardeşim?

Ben senin kardeşin değilim, rezil üslubunu duymayı kimse istemiyor. Ayrıca yine şaşırtmadın, o kadar yazı yazıp hiçbir şey anlatamamayı nasıl başarıyorsun. Yazdığım yazıyı da anlamışsın, 3 4 defa daha oku. Adamın asıl amacı soru sormak değil. Dur bir kere daha yazayım iyi oku bak. Adamın soru sorarken motivasyonu öğrenmek değil. Nasıl mı biliyorum? 2 3 yazı okuyup ilah olduğum için puahahsdahsf. İstediğin kadar kendi boklarını yaftalamaya devam et. Kafası çalışan insan ne bok olduğunu görebiliyor. Tavsiye için teşekkürler. Elinden geleni yapmışsın xd

Bazı şahıslara bir şey veremezsin dostum bu elemanda bunlardan biri şahısın fikrine göre birine bir düşüncenin yanlış olduğunu belirtmenin yolu onu aşağılamaktan geçer, herhalde sağlam tecrübeleri var bu konu hakkında afedersin sikime kılıf olamayan eleman gelmiş burda "kimse senin rezil üslubunu duymak istemiyor" demiş önce kendi üslubuna bak çok kalitesiz kanı beş kuruş etmez, iki kelam konuşsan ağzından cahillik ırmağı akacak biri belli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8