Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kodlama Hakkında.

Selam arkadaşlar kodlama ile ilgilenmek istiyorum fakat izlediğim çoğu video da herkes visual studio ve ek paketleri indiriyor sorun da burda başlıyoruz paket 25 30 gb zaten benim harddiskim onun 4 katı ayrıca internet hızım da 1 megabit yok mu şunun alternatifleri yahu ?

Visual Studio sadece kodları yazıp derleyebileceğin bir IDE. PyCharm var DevC++ var Eclipse var alternatif olarak

Fakat şunu söylemeliyim ki Visual Studio başkadır. Microsoft’un tarihi boyunca çıkarttığı en iyi ürün oluyor kendisi. Bir kere alışırsan bir daha vazgeçemiyorsun.

Hangi dili öğreniyorsun? Ek paketler dediğin Python'daki matplotlib, numpy vs gibi kütüphaneler ise küçük paketler onlar.
Flutter ile app geliştireceksen virtual machine kullanmak adına telefon işletim sistemlerini indiriyorsan dediğin kadar gb yer kaplıyor.
Yaptığın şeyi biraz detaylandır belki yardımcı olabilirim.

Visual
Visual Studio sadece kodları yazıp derleyebileceğin bir IDE. PyCharm var DevC++ var Eclipse var alternatif olarak

Fakat şunu söylemeliyim ki Visual Studio başkadır. Microsoft’un tarihi boyunca çıkarttığı en iyi ürün oluyor kendisi. Bir kere alışırsan bir daha vazgeçemiyorsun.

Visual Studio gerçekten öyle ya, yeni başladım ide'ye pycharm falan hikaye olacak gibi hissediyorum.

Pcne linux kur en azından başlangıç seviyesinde projelerini yazabilirsin hem araştırmaya vs sevk eder keyifli olur yani

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8