Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Kokunun Önemi Ve Parfüm Seçimi

Katılım
13 Temmuz 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
7
Şehir
İzmir
Koku çevremde gözlemlediğim kadarıyla çoğu erkeğin diğer şeyler ile ilgilenirken bilerek yada bilmeyerek fazla önemsemediği bir konu. İyi bir imaja veya fiziksel görünüme sahip olabilirsin ama bunların yanında iyi bir koku tercihi yapman senin daha da iyi olmanı sağlar. Kadınların koku alma duyusu biz erkeklere oranla daha güçlüdür ve bildiğiniz gibi beyin yapıları da daha duygusal çalışır. Tam da bu noktada insandaki günlük duyguların yüzde 75'ini etkileyen ve hafızaya etki eden görünmez silahın devreye girer. Iyi bir koku Karşındaki insanın senin hakkında olumlu duygular beslemesini tetikler. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok. Feromonlarımızın herkesi etki altına alamadığı gibi her koku da herkesi etki altına alamaz. Senin yapabileceğin şey doğru parfüm tercihi yapmak olacaktır. Peki doğru parfüm tercihini nasıl yaparsın ? Sadece koku olsun yeter diye gidip üstüne berberlerin ucuz diye aldığı parfüm denen kolonya tarzı şeylerden sıkma. Çok pahalı olmasına gerek yok, orta fiyatlı bir parfüm işini gayet iyi görecektir. Gidip herkes creed aventus sıkmıyor sonuçta. 250-350 arası güzel parfümler bulabilirsin. Fiyatı aşağı yukarı oluşturdun kafanda, peki neye göre alacaksın parfümü ? Mevsimine ve notalarına göre tabi ki. Barzo gibi 1 tane parfüm alıp 4 mevsimi aynı parfümle geçirme. Sonbahar - Kış için baharatlı ve odunsu kokuları tercih edebilirsin Ilkbahar - Yaz içinse daha hafif, fresh kokuları tercih edebilirsin. bergamot, sedir ağacı, vanilya vs. Notaları olan. Hangi parfüm hangi mevsim için uygun internetten parfümün notalarına bakarak anlayabilirsin
 
Katılım
11 Ağustos 2018
Mesajlar
1,184
Tepkime puanı
1,772
Şehir
İstanbul
Dior sauvage kullanıyorum şuan fakat öyle aşırı bir koku değil. Bvlharia men deneyeceğim önerileriniz var mı?
 
Katılım
13 Temmuz 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
7
Şehir
İzmir
Koku çevremde gözlemlediğim kadarıyla çoğu erkeğin diğer şeyler ile ilgilenirken bilerek yada bilmeyerek fazla önemsemediği bir konu. İyi bir imaja veya fiziksel görünüme sahip olabilirsin ama bunların yanında iyi bir koku tercihi yapman senin daha da iyi olmanı sağlar. Kadınların koku alma duyusu biz erkeklere oranla daha güçlüdür ve bildiğiniz gibi beyin yapıları da daha duygusal çalışır. Tam da bu noktada insandaki günlük duyguların yüzde 75'ini etkileyen ve hafızaya etki eden görünmez silahın devreye girer. Iyi bir koku Karşındaki insanın senin hakkında olumlu duygular beslemesini tetikler. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok. Feromonlarımızın herkesi etki altına alamadığı gibi her koku da herkesi etki altına alamaz. Senin yapabileceğin şey doğru parfüm tercihi yapmak olacaktır. Peki doğru parfüm tercihini nasıl yaparsın ? Sadece koku olsun yeter diye gidip üstüne berberlerin ucuz diye aldığı parfüm denen kolonya tarzı şeylerden sıkma. Çok pahalı olmasına gerek yok, orta fiyatlı bir parfüm işini gayet iyi görecektir. Gidip herkes creed aventus sıkmıyor sonuçta. 250-350 arası güzel parfümler bulabilirsin. Fiyatı aşağı yukarı oluşturdun kafanda, peki neye göre alacaksın parfümü ? Mevsimine ve notalarına göre tabi ki. Barzo gibi 1 tane parfüm alıp 4 mevsimi aynı parfümle geçirme. Sonbahar - Kış için baharatlı ve odunsu kokuları tercih edebilirsin Ilkbahar - Yaz içinse daha hafif, fresh kokuları tercih edebilirsin. bergamot, sedir ağacı, vanilya vs. Notaları olan. Hangi parfüm hangi mevsim için uygun internetten parfümün notalarına bakarak anlayabilirsin.
Dior sauvage kullanıyorum şuan fakat öyle aşırı bir koku değil. Bvlharia men deneyeceğim önerileriniz var mı?
Givenchy Pi - Dsquared2 Wood Pour Homme
 

Jim

Doktor Bey
Katılım
22 Nisan 2018
Mesajlar
260
Tepkime puanı
338
Yaş
25
Konum
Samsun
Şehir
Samsun
Nöroanatomik açıdan bakarak biraz da ben ekleme yapayım , tüm duyularımız talamus'a uğrar ve oradan işlenecek sensör merkezlere gider. Koku duyusu ise talamusa uğramadan ve filtreden geçmeden direkt olarak koku korteksine gider. Bu sayede beynimizin primitif tarafı ile ilgili olduğu düşünülür, bu da seks ve üreme güdüsü ile doğrudan alakalıdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst