Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kokunun Önemi Ve Parfüm Seçimi

Koku çevremde gözlemlediğim kadarıyla çoğu erkeğin diğer şeyler ile ilgilenirken bilerek yada bilmeyerek fazla önemsemediği bir konu. İyi bir imaja veya fiziksel görünüme sahip olabilirsin ama bunların yanında iyi bir koku tercihi yapman senin daha da iyi olmanı sağlar. Kadınların koku alma duyusu biz erkeklere oranla daha güçlüdür ve bildiğiniz gibi beyin yapıları da daha duygusal çalışır. Tam da bu noktada insandaki günlük duyguların yüzde 75'ini etkileyen ve hafızaya etki eden görünmez silahın devreye girer. Iyi bir koku Karşındaki insanın senin hakkında olumlu duygular beslemesini tetikler. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok. Feromonlarımızın herkesi etki altına alamadığı gibi her koku da herkesi etki altına alamaz. Senin yapabileceğin şey doğru parfüm tercihi yapmak olacaktır. Peki doğru parfüm tercihini nasıl yaparsın ? Sadece koku olsun yeter diye gidip üstüne berberlerin ucuz diye aldığı parfüm denen kolonya tarzı şeylerden sıkma. Çok pahalı olmasına gerek yok, orta fiyatlı bir parfüm işini gayet iyi görecektir. Gidip herkes creed aventus sıkmıyor sonuçta. 250-350 arası güzel parfümler bulabilirsin. Fiyatı aşağı yukarı oluşturdun kafanda, peki neye göre alacaksın parfümü ? Mevsimine ve notalarına göre tabi ki. Barzo gibi 1 tane parfüm alıp 4 mevsimi aynı parfümle geçirme. Sonbahar - Kış için baharatlı ve odunsu kokuları tercih edebilirsin Ilkbahar - Yaz içinse daha hafif, fresh kokuları tercih edebilirsin. bergamot, sedir ağacı, vanilya vs. Notaları olan. Hangi parfüm hangi mevsim için uygun internetten parfümün notalarına bakarak anlayabilirsin

Dior sauvage kullanıyorum şuan fakat öyle aşırı bir koku değil. Bvlharia men deneyeceğim önerileriniz var mı?

Koku çevremde gözlemlediğim kadarıyla çoğu erkeğin diğer şeyler ile ilgilenirken bilerek yada bilmeyerek fazla önemsemediği bir konu. İyi bir imaja veya fiziksel görünüme sahip olabilirsin ama bunların yanında iyi bir koku tercihi yapman senin daha da iyi olmanı sağlar. Kadınların koku alma duyusu biz erkeklere oranla daha güçlüdür ve bildiğiniz gibi beyin yapıları da daha duygusal çalışır. Tam da bu noktada insandaki günlük duyguların yüzde 75'ini etkileyen ve hafızaya etki eden görünmez silahın devreye girer. Iyi bir koku Karşındaki insanın senin hakkında olumlu duygular beslemesini tetikler. Tabi bu her zaman olacak diye bir şey yok. Feromonlarımızın herkesi etki altına alamadığı gibi her koku da herkesi etki altına alamaz. Senin yapabileceğin şey doğru parfüm tercihi yapmak olacaktır. Peki doğru parfüm tercihini nasıl yaparsın ? Sadece koku olsun yeter diye gidip üstüne berberlerin ucuz diye aldığı parfüm denen kolonya tarzı şeylerden sıkma. Çok pahalı olmasına gerek yok, orta fiyatlı bir parfüm işini gayet iyi görecektir. Gidip herkes creed aventus sıkmıyor sonuçta. 250-350 arası güzel parfümler bulabilirsin. Fiyatı aşağı yukarı oluşturdun kafanda, peki neye göre alacaksın parfümü ? Mevsimine ve notalarına göre tabi ki. Barzo gibi 1 tane parfüm alıp 4 mevsimi aynı parfümle geçirme. Sonbahar - Kış için baharatlı ve odunsu kokuları tercih edebilirsin Ilkbahar - Yaz içinse daha hafif, fresh kokuları tercih edebilirsin. bergamot, sedir ağacı, vanilya vs. Notaları olan. Hangi parfüm hangi mevsim için uygun internetten parfümün notalarına bakarak anlayabilirsin.
Dior sauvage kullanıyorum şuan fakat öyle aşırı bir koku değil. Bvlharia men deneyeceğim önerileriniz var mı?
Givenchy Pi - Dsquared2 Wood Pour Homme

Nöroanatomik açıdan bakarak biraz da ben ekleme yapayım , tüm duyularımız talamus'a uğrar ve oradan işlenecek sensör merkezlere gider. Koku duyusu ise talamusa uğramadan ve filtreden geçmeden direkt olarak koku korteksine gider. Bu sayede beynimizin primitif tarafı ile ilgili olduğu düşünülür, bu da seks ve üreme güdüsü ile doğrudan alakalıdır.

Beyler ben david walker infinite kullanıyorum şu an fiyatı kendi sitesinde 500 tl zamlardan önce 230 liraydı neyse bu parfümü sıkıp bir yerlere gittikten sonra yanımda ki arkadaşlarımdan genelde parfümün güzelmiş nereden aldın bu kokuyu biliyorum ama nereden tarzı şeyler söyleniyor. Yeterli paranız varsa kesinlikle alın. Dipnot: parfümü her yerde kullanmayın 50 ml hemen biter 3-5 kere sıksanız yeter abartmayın :)

Beyler ben david walker infinite kullanıyorum şu an fiyatı kendi sitesinde 500 tl zamlardan önce 230 liraydı neyse bu parfümü sıkıp bir yerlere gittikten sonra yanımda ki arkadaşlarımdan genelde parfümün güzelmiş nereden aldın bu kokuyu biliyorum ama nereden tarzı şeyler söyleniyor. Yeterli paranız varsa kesinlikle alın. Dipnot: parfümü her yerde kullanmayın 50 ml hemen biter 3-5 kere sıksanız yeter abartmayın :)

Beyler parfüm 720 lira olmuş 400-500 TL arası önerilerinize açığım.

Beyler parfüm 720 lira olmuş 400-500 TL arası önerilerinize açığım.
Dostum Ankara Maltepe pazarında Parfümü gökhan var o mükemmel parfümler yapıyor. İnstagram adresi parfumorgokhan parfümlerin fiyatı genelde 200 lira özellikle Ankara da yaşayanlara gidip denemelerini tavsiye ederim.

Dostum Ankara Maltepe pazarında Parfümcü gökhan var o mükemmel parfümler yapıyor. İnstagram adresi parfumorgokhan parfümlerin fiyatı genelde 200 lira özellikle Ankara da yaşayanlara gidip denemelerini tavsiye ederim.

Dostum Ankara Maltepe pazarında Parfümü gökhan var o mükemmel parfümler yapıyor. İnstagram adresi parfumorgokhan parfümlerin fiyatı genelde 200 lira özellikle Ankara da yaşayanlara gidip denemelerini tavsiye ederim.
Teşekkür ederim, benim adaş yapıyormış. Eskişehir’de yaşıyorum Ankara’ya gidince bakacağım. :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8