Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

''Konuşacak konu bulamıyorum,aklıma bir şey gelmiyor'' diyenlere,

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
16 Eylül 2018
Mesajlar
158
Tepkime puanı
1,230
Yaş
22
Şehir
İzmir
Merhabalar,

Bana sorarsanız ''konu bulamıyorum'' bahanesi kabul edilemez. Konu çok,sen görmek istemiyorsun. Sürekli kendine ''ya bunu dersem kız ne düşünür,sıkıcı mı olur,böyle mi alfa olurum, alfa bunları der mi, ama şu makalede böyle soru sormayın diyordu'' diyerek kendini engelliyorsun farkında olmadan. İşte bir kez daha sürekli okumanın,sosyalleşmenin ve arkadaş çevresi edinmenin önemini görüyoruz. Ağzı iyi laf yapan arkadaşlar vardır onlarla konuşurken sıkılmazsınız hatta o adamlar konuşmanıza fırsat bile tanımaz bazen. Bir konudan diğer konuya atlar dururlar.

Siz de bir kar tanesinden muhabbet açıp kocaman bir kar topuna çevirebilirsiniz. Konuları birbirine bağlamayı öğrenirseniz gerisi kolay. Ne kadar çok okursanız o kadar çok bilirsiniz ve ne kadar çok bilirseniz o kadar konuşma potansiyeliniz artar.

Mesela,

+Kedi mi köpek mi?
-Köpek
+Bence de köpek. İnsanların en eski hayvan dostunun köpek olduğunu biliyor muydun?
-Hadi ya öyle miymiş?
+Evet. Hatta bak şöyle başlamış bu dostluk... (sallamasyon mod: on. Gerisi size ve hayal gücünüze kalmış. İsterseniz mistik şeylerden bahsedin oradan fala ve burca atlayın, isterseniz mitolojiden bahsedin.)

Diyelim söyleyecek sözünüz kalmadı ya da havanızda değilsiniz enerjiniz düşük. Neyse ki bu durumdan basit bir dil hilesiyle kurtulabilirsiniz: Karşınızdakinin söylediği son birkaç kelimeyi tekrar edin. Böylece dinliyormuş ve hatta ilgi gösteriyormuş gibi bir izlenim vereceksiniz. Bunun harika yan etkileri de olacak. Örneğin,

+Dün karnım ağrıyana kadar elma yedim
-Karnın ağrıyana kadar mı?
+Evet daha önce hiç bu kadar elma yememiştim

+Geçenlerde ilkokul arkadaşımı gördüm
-İlkokul arkadaşını?
+Evet, küçükken benden uzundu şimdi ufacık kalmış
-Önceden ufak olan sendin o zaman?

Gibi gibi. Gördünüz mü ne kadar kolay? (Son teknik Henrik Fexeus'tan araklandı)

A presto amici!
 
Son düzenleme:
Güzel paylaşım ama sürekli soru sormak mantıklı değil röportaj yapmış gibi oluyor sonra
 
Nice ! Ama sohbeti uzatmak istiyorsak kızın dediği şeylerin içinden bazı şeylere ters çıkın. Kızın dediği her şeye "aaa aynennn bende" demeyin bu bir zamandan sonra itici olur.Saygılarımla :)
 
Asıl amacınız sorduğunuz sorularda kızın cevap olarak kendisini anlatması olsun (siz kendinizi anlatmayın gizemli olun bırakın o anlatsın siz dinleyin söylediklerinden 2 kelime alın yeni sorunuz sorun , nasıl sormanız gerektiğini falan da zaten biliyorsunuzdur herhalde röportaj yapar gibi sormayın) , size kendi hakkında diğer insanlara anlatmadığı şeyler anlattıkça daha da fazla güvenicektir (güven her şeyin temeli bilirsiniz) tabi ki gidip 2 saat kızın derdini dinleyin demiyorum ama yeri geldiğinde kendini anlatmasını sağlayın.(Küp deneyini araştırabilirsiniz) Mesela kıza küçükken en korktuğu şeyi sorun , gelecekte ki planlarını sorun , yapmaktan en çok haz duyduğu şeyi sorun . Doğru şekilde sorarsanız en sevdiği çikolata markasından bile uzun süre konuşabilirsiniz .
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst