Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

kotunun yeni averaj olmasi.

dun "artik kotu, yeni averaj." diye bir cumle okudum. bu cumle bir alanda cikan isleri elestirmek icin yazilmisti ama uzerine dusununce yasantimizin tamaminda gecerli oldugunu farkettim. sanat, is, okul, sosyal iliskiler. gariptir ki toplum bu durumu yadirgamak yerine kabulleniyor. averaj noktasini asagi cekiyor. normal seyler iyi sayilmaya baslaniyor.

bu konuyu bir cok alanda yazabilirim ama size katki saglamak istedigim icin erkeklerin kisisel gelisimi uzerine yazacagim.

gunumuzun averaj bir genci ne yapar bakalim.
-okula gider.
-derslerine arada calisir.
-kazandigindan hemen hemen fazlasini harcar.
-yaptigi spor maksimum tramvaya yurumektir.
-televizyon veya bos youtube videolari izler.
-iki uc gunde bir abur cubur tuketir.
-arkadaslari ile kafede okey oynar.

eminim bunu okurken cevrenizden birisi kafanizda canlandi . demek ki dogru yoldayiz.

simdi bu cocugun ustune cikmak icin ne yapiyoruz bakalim.
-deslerimize gunluk bir saat calisiyoruz.
-COK gereksiz harcamalari kisiyoruz.
-her sabah yirmi sinav, yirmi squat ile spor yapiyoruz.
-televizyonu birakiyoruz.
-abur cuburu haftada bire cekiyoruz.
-okey oynamiyoruz.

simdi dusunun, bunlari yapmak gercekten zor mu? gayet basit seyler. iste sorun burada. siz de goruyorsunuz diye umuyorum. cok basit bir kac adim ile averajin ustune cikabiliyoruz. ne guzel hic ugrasmadan iyi olduk, demeyin sakin. bu adimlar kaliteli biri olmaniz icin yeterli degil. toplumun gozunde kaliteli gozukmeniz icin yeterli. sadece bunlar ile GERCEK bir basariya ulasamazsiniz.

ayrica bu olayin getirdigi tek sorun basari sinirinizi yanlis koymaniz degil. ikinci bir sorun daha var, dunyanin tamamini etkileyen bir sorun.

"zor zamanlar guclu insanlar yaratir. guclu insanlar iyi zamanlar getirir. iyi zamanlar zayif insanlar yaratir. zayif insanlar zor zamanlar getirir."

bu sozu hatirlayin. iste toplum kotunun yeni averaj olmasiyla birlikte zayifliyor. bu olay zor zamanlari getirecek. sizin bunu gormenizi istiyorum cunku herkes gormeyi reddediyor.

butun bu anlattiklarim dogrultusunda size verecegim iki tavsiye var. birincisi, averaji gormezden gelip en iyisi olmaya oynayin. ikincisi, etrafinizdaki insanlarin bu durumu normallestirmesine izin vermeyin.

iyi aksamlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8