Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Kuran-ı Kerim ve Namaz

Katılım
12 Kasım 2018
Mesajlar
321
Tepkime puanı
215
Yaş
20
Şehir
İstanbul
Edip yüksel, Caner taslaman, Emre Dorman, Yaşar Nuri Öztürk (Deizm diyip benim fikrime göre saçmalasa da çok büyük katkıları oldu Kurana)

İşte bu yukarıdakiler Kuranı anlamak için ellerinden geleni yapan kişiler. Bu kişiler bana tapmayın/körü körüne inanmayın gidin Kuran okuyun diyen kişiler.

Adam seni Tanrı kelamına çağırıyor hacı hoca boşver diyor.

Daha ne olsun.

Kusura bakma salat (namaz diyorlar genelde) konusunda yorum yapmadım ve yazını okumadım kafam biraz dolu içimi dökmek istedim sana. :)
 
Katılım
29 Mart 2019
Mesajlar
39
Tepkime puanı
33
Yaş
27
Şehir
Bartın
Aylar önce not defterime tamamen sübjektif söyle bir not almıştım: "Namaz hem bir meditasyon hem de faydalı bir disiplin. Dini ayakta tutan şey faydalı disiplindir. Faydalı disiplin denince akla en başta namaz gelir. Bu yüzden namaz dinin direğidir. Namazın farzı, insan hayatında disiplinin gerekliliğindendir. Dini yükümlülüklerinde disiplini sağlayanın, hayatının diğer alanlarında disiplini sağlaması da kolaylaşır. Hadiste "devamlılık"a önem verilmesi disiplinin önemindendir. Tabi ki samimiyet şart. Samimiyet işin (olayın) temeli. İnsan hayatında disiplini hissetmelidir."
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst