Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Liderlikle İlgili Psikolojik Tüyolar

YARDIMCI OLDU MU

• EVET

Kullanılan: 11 84.6%
  • HAYIR

Kullanılan: 2 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    13

Versay

Forumdan Uzaklaştırıldı
Herkes lider olur mu??
Olamaz, ama herkes lider davranışlar sergileyebilir.
Biz konuyu psikolojik olarak ele alacağız beden dili üzerinden...
+Konuşurken ve dinlerken kişiyle fazla göz teması kurmayın kafanız başka tarafa baksın ama kafa sallayın söylediklerine. Fark edersiniz ki Trump'la bir başka başkan görüştüğünde Trump etrafı seyreder kafa sallar ama yüzüne seyrek aralıklarla bakar. Yanındaki kişi ise içine düşecekmiş gibi bir şeyler anlatma çabasındadır.

+Otururken ABARTI OLMAYACAK ŞEKİLDE bacagınızı acınız yanlara omuz genişliğinden fazla bu baskınlık belirtisidir.
+ elinizde bir top tutuyormuş gibi bir hale getirin ve o elinizi masanın üstüne doyun çadır misali bu baskınlık belirtisidir.
+Size her söylenene cevap vermeyin. Cevap vermek zorunda değilsiniz. Biri size Nasılsın derse hafif bir tebessümle İyiyim diyin geçin.
+Yürürken daima ileri bakın bu baskınlık belirtisidir.
+ Gözlerinizi kaçırmayın Bu baskınlık belirtisidir.
+Rahatsız edici düzeyde olmadan yüksek sesle konuşun
+Selamlaşırken Karşısındaki kişinin elini kendinize doğru çekin Bu baskınlık belirtisidir.
+Bir şey yere düştüğünde yerden alırken çömelerek alın eğilerek değil
+Yoldan çekilmeyin onlar çekilsin
+Bazen konuşurken kişinin sözünü kesin ve kendi cümlelerinizi söyleyin bu baskınlık belirtisidir.
+Kavga etmekten çekinmeyin Fiziksel değil zihinsel kavga edin son Çare fiziksel kavga olsun
+Kişilerin söylediklerini takmayın bunun nedeniyse; kişi kendini her zaman ezik hisseder ve siz ona psikolojik olarak ezik hissettirirseniz kişinin bilinçaltı ben ezik biriyim karşımdaki baskın biri o zaman benden daha iyi biri onu takip etmeliyim der.
+Bir şeyler uğrana savaşın Cahillik, Yanlış bilinenler hakkında vs savaş verin
+Sözünüzü her daim tutun
+Boş konuşmayın az ve öz
+Çok gülmeyin Beton gibi de bakmayın
+Kişiyle selamlaşırken sol elinizi kişin omzuna veya üst koluna koyun tricepsleri kavrayın sıkmadan
+Bilgili kültürlü olun En önemli madde bu herhalde

İkili ilişkiler de zararlı çıkarsınız ,ülke yönetmiyoruz kavgaya ne gerek var boşuna iki taraf ta zararlı çıkar ama söz kesen birinin ağzının ortasına bir tane vurabilirim

Fikirine Saygı duyarım Kardeşim Ama Bu böyle Kitaptan oradan buradan değil. Tecrübeyle Elde edilmiştir. İnanmak inanmak sana kalmış
Geri kalan maddeler güzel olmuş kavga ettiğiniz zaman pişman olabilirsiniz tabi kavganın boyutu önemli bazı kavgalardan sonra pişman olup stres yapabiliriz biri sözümü kesiyorsa ve uyarmama rağmen devam ediyorsa ilişkimi bitiririm büyük ihtimal çünkü bu karşı tarafın fikirlerini değersiz kılar karşı tarafa senin fikirlerin önemsiz benimkileri dinle dersin anlatmayı bilmek kadar dinlemek te önemli bana göre

Geri kalan maddeler güzel olmuş kavga ettiğiniz zaman pişman olabilirsiniz tabi kavganın boyutu önemli bazı kavgalardan sonra pişman olup stres yapabiliriz biri sözümü kesiyorsa ve uyarmama rağmen devam ediyorsa ilişkimi bitiririm büyük ihtimal çünkü bu senin fikirlerini değersiz kılar karşı tarafa senin fikirlerin önemsiz benimkileri dinle dersin anlatmayı bilmek kadar dinlemek te önemli bana göre
Burada demek istediğimi tam anlatamamış olabilir
Buradaki söz kesmek Dozunda olacak bir şey Bir söz vardı Her şey aslında zehirdir önemli olan Dozudur. Bilmem Bilir misin?
Burada sürekli olarak kişinin sözünü kesmek kişinin aşağılandığını hisseder ve sizden uzaklaşmak için elinden geleni yapar. Bizim amacımız bu değil aksine kişiyi kendimize bağlamak

Karşımızdaki İnsana amacımız sohbetin yönünü bizim belirleyeceğimizi göstermektir. Seyrek olarak konuşma içinde bunu yapmalıyız çünkü gruplar halinde veya ikili sohbetlerde baskınlığı bilinçaltılarına işlemiş oluruz

+Bazen konuşurken kişinin sözünü kesin ve kendi cümlelerinizi söyleyin bu baskınlık belirtisidir.
+Kavga etmekten çekinmeyin Fiziksel değil zihinsel kavga edin son Çare fiziksel kavga olsun
+Kişilerin söylediklerini takmayın bunun nedeniyse; kişi kendini her zaman ezik hisseder ve siz ona psikolojik olarak ezik hissettirirseniz kişinin bilinçaltı ben ezik biriyim karşımdaki baskın biri o zaman benden daha iyi biri onu takip etmeliyim der.
+Bir şeyler uğrana savaşın Cahillik, Yanlış bilinenler hakkında vs savaş verin
Bunları uyguluyorum, ailemdeki yaşça benden büyük aynı zamanda zihinsel olarak küçük kişilerle sürekli tartışma halindeyim. Karakter analizi yapmıştım bir kere orda da tartışmacı çıkmıştı karakter tipim. Cahil, açık fikirli olmayan ve bağnaz insanlara laf anlatmak çok zor oluyor. Kendilerini Dünya da ki tüm bilgileri öğrenmiş, uygulamış sanan aslında bir s*k bilmeyen diplomada okumuş kişilerede öyle. Diyorum ki her insan bir değildir herkesin kendine göre görüşleri, fikirleri vardır ve saygıyla dinlemeliyiz herkesin fikrini mantıklı gelirse kendi iradenle katılırsın veya katılmazsın orası sana kalmış diye anlatıyorum. Büyüklerin her dediği doğrudur, her dediği yapılmalıdır çünkü onlar kaç yaşına gelmiş, seni 9 ay karnında taşımış annenin dediğini nasıl yapmazsın cennet anaların ayağı altındadır, biz seni büyüttük sen bize itaat etmiyicek misin gibi söylemler alıyorum sürekli. Artık tek isteğim ailemden uzaklaşmak oldu neredeyse çünkü sürekli aynı söylemleri alıyorum. İstediğim bölümün başka bir şehirde veya ülkede ki bölümünü kazanıp mesleğimde uzmanlaşmak ve aynı zamanda projelerimi hayata geçirmek için çalışmaya devam etmek ve sürekli yeni fikirler ve projeler üreterek hayallerimi hedeflerim haline getirip onlara ulaşmak için çalışmak. Gerçekten bıktım artık güya toplumda okumuş, bilgili bir aileye sahibim en üzücü tarafı da bu. Sırf el alem bana böyle desin diye üniversite okuyup mezun olduğu günden itibaren okuduğu tek şey feyzbuktaki fotoğraf yorumları olduğunun kendileri bile farkında değiller. Yaz yaz bitmez burada noktalıyım yoksa 4-5 sayfa daha yazasım var.

Bunları uyguluyorum, ailemdeki yaşça benden büyük aynı zamanda zihinsel olarak küçük kişilerle sürekli tartışma halindeyim. Karakter analizi yapmıştım bir kere orda da tartışmacı çıkmıştı karakter tipim. Cahil, açık fikirli olmayan ve bağnaz insanlara laf anlatmak çok zor oluyor. Kendilerini Dünya da ki tüm bilgileri öğrenmiş, uygulamış sanan aslında bir s*k bilmeyen diplomada okumuş kişilerede öyle. Diyorum ki her insan bir değildir herkesin kendine göre görüşleri, fikirleri vardır ve saygıyla dinlemeliyiz herkesin fikrini mantıklı gelirse kendi iradenle katılırsın veya katılmazsın orası sana kalmış diye anlatıyorum. Büyüklerin her dediği doğrudur, her dediği yapılmalıdır çünkü onlar kaç yaşına gelmiş, seni 9 ay karnında taşımış annenin dediğini nasıl yapmazsın cennet anaların ayağı altındadır, biz seni büyüttük sen bize itaat etmiyicek misin gibi söylemler alıyorum sürekli. Artık tek isteğim ailemden uzaklaşmak oldu neredeyse çünkü sürekli aynı söylemleri alıyorum. İstediğim bölümün başka bir şehirde veya ülkede ki bölümünü kazanıp mesleğimde uzmanlaşmak ve aynı zamanda projelerimi hayata geçirmek için çalışmaya devam etmek ve sürekli yeni fikirler ve projeler üreterek hayallerimi hedeflerim haline getirip onlara ulaşmak için çalışmak. Gerçekten bıktım artık güya toplumda okumuş, bilgili bir aileye sahibim en üzücü tarafı da bu. Sırf el alem bana böyle desin diye üniversite okuyup mezun olduğu günden itibaren okuduğu tek şey feyzbuktaki fotoğraf yorumları olduğunun kendileri bile farkında değiller. Yaz yaz bitmez burada noktalıyım yoksa 4-5 sayfa daha yazasım var.
Aile baskından boynu bükülmüş biri Bu en kötüsü sanırım.
Düşünsene!!!
Kültürlüsün, İnsanlarla bilgi yarışına girebiliyorsun, kendini geliştiriyorsun ama nerede yanlış yaptığını bilmiyorsun. Bildiği tek şey bir şeylere üzülmek. Sanırım Tanıdık geldi :) Ah be Kardeşim Ah be
Ailen için çalışmıssın sen Önün bunun lafları için çalışmışsın. Sonra Yumurta dayanınca sona pişmanlık dolu ifadeler söylüyorsun.

Olmaz öyle. Git Ailen o kadar önemli değil Geri dönmek üzere git istediğin bir şeyler yap. 9 ay karnında taşıdı diye kendine yazık etmişsin. Kusura bakma Ama 5 yıl sonra hepsi Toprak olup gidecek ve sen kalacaksın Eee o zaman hizmet edeceğin biri olmayacak ne yapacaksın? Ben söyleyeyim mi? Pişmanlıklar içinde ölüp gideceksin... Biliyorum İnkar ediyorsun...

İster inan ister inanma Gerçek bu. Eğer gerçeğin bu olmadığını düşünüyorsan aynen devam et ve sonucu gör

Hadi Eyw

Aile baskından boynu bükülmüş biri Bu en kötüsü sanırım.
Düşünsene!!!
Kültürlüsün, İnsanlarla bilgi yarışına girebiliyorsun, kendini geliştiriyorsun ama nerede yanlış yaptığını bilmiyorsun. Bildiği tek şey bir şeylere üzülmek. Sanırım Tanıdık geldi :) Ah be Kardeşim Ah be
Ailen için çalışmıssın sen Önün bunun lafları için çalışmışsın. Sonra Yumurta dayanınca sona pişmanlık dolu ifadeler söylüyorsun.

Olmaz öyle. Git Ailen o kadar önemli değil Geri dönmek üzere git istediğin bir şeyler yap. 9 ay karnında taşıdı diye kendine yazık etmişsin. Kusura bakma Ama 5 yıl sonra hepsi Toprak olup gidecek ve sen kalacaksın Eee o zaman hizmet edeceğin biri olmayacak ne yapacaksın? Ben söyleyeyim mi? Pişmanlıklar içinde ölüp gideceksin... Biliyorum İnkar ediyorsun...

İster inan ister inanma Gerçek bu. Eğer gerçeğin bu olmadığını düşünüyorsan aynen devam et ve sonucu gör

Hadi Eyw
Boynum bükülmüştü geçmişte lakin artık kaldırdım ve inmiyor. İnmediğini görünce de üstteki gibi söylemler alıyorum bu arada dibine kadar haklısın. İnsanın güya güveneceği, sırtını dayayacağı babası bile gelip sana sürekli beddua edicem bir babanın bedduasını görüceksin diyebiliyor, benimki dedi. s*k*mde oldu mu? Hayır çünkü ben zaten anlamıştım ki hayatta ki en değerli insanlar ailen, annen diye kandırıldığımı ve değişim gerektiğini. O gün değişim başladı ve artık si*ime takmaz hale geldim, değişim ve gelişim devam ediyor ölene kadar da devam edecek. En yakın zamanda ailemden, anadolun, yobazlar ülkesi Kayseriden kurtulup batı veya güney kesimdeki bir bölgeye yerleşicem. Şu an önümümdeki 5 yılı planladım ve adım adım ilerliyorum. Bundan sonra kimseye ne boyun eğerim ne de itaat ederim.

Ben Kendi Hayatımın Çobanıyım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8