Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Kitap Önerisi Madam Bovary

Kırmızı hap camiasına atılan herkesin okumasını gerektiğini düşündüğüm dünya klasiği romanlardan biridir.
Kısaca özet geçmek gerekirse kendinden büyük sevmediği kadınla evlenen şişman mavi haplı doktorun ilk karısını kaybetmesinin ardından çalışmaya gittiği köylerden birinde iyileştirdiği adamın genç güzel kızı, Emma'ya aşık olması ve babasının da rızasıyla onunla evlenmesi.

Peki evlendikten sonra ne oluyor?
Güzel kızımız Emma ilk zamanlarda az çok fark etse de eşinin ne kadar sıkıcı ezik bir adam olduğunu anlaması ve en sonunda duygularına yenik düşüp köyün çapkın erkeklerinden biriyle birlikte olmasıyla olaylar başlıyor ardından kıçına tekmeyi yiyince de köyün, şehre gitmiş avukat yardımcısıyla ilişki yaşaması bu sıralar da kocası Charles karısının onu çok sevdiğini düşünüp ona hediyeler alması borçların altına girmesi...

Neden bu kitabı tavsiye ediyorum...
Çünkü bu kitabı okuduğunuz zaman bir kadının gözünden Mavi Haplı ezik bir erkeğin nasıl göründüğünü çok iyi bir şekilde anlayabileceksiniz kitap içerisinde kırmızı haplı tanımına uyacak erkek olmasa da o dönemin şartlarına göre çapkın bir erkeğin gözünden de evli bir kadınla ilişki yaşamanın nasıl bir şey olduğunu açıkça görebiliyorsunuz.

( eşinin ne kadar sıkıcı ezik bir adam olduğunu anlaması ve en sonunda duygularına yenik düşüp köyün çapkın erkeklerinden biriyle birlikte olmasıyla )

böyle olayları yaşayan adamlara üzülüyorum :/ kitapta bile olsa kendi başıma gelse takmayacağım olay başkasının başına gelince üzüyor beni .

Kütüphaneye gidip bakacağım varsa alırım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8