Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Makyavelizm

Makyavelizm; Machıavellinin ortaya attığı , devletin ya da devlet adamının, ülkesinin yararına olabilecek her eylem ve hareket tarzını ahlak kuralları gözetmeksizin doğru bulan düşünce biçimi oluyor.

Ben yaklaşık olarak 3-6ay gibi bir süredir bunun bireye uygulanmış ,indirgenmiş halini uyguluyorum şimdilik bir zararını görmedim hatta birçok faydasını gördüm.

Yapılan her eylem dopamine ulaşmak için verilen bir çabadır bunun onlarca örneği vardır. Kafanızdaki din ,inanç,ahlak gibi size toplumun yükselişi için aşılanmış yavaşlatıcı,gerici,gereksiz birey bazında işe yaramaz olan her türlü fikri kafanızdan çıkardığınızda Makyavelizme bir adım daha yaklaşarak dopamine ulaşırken harcayacağınız kaloriyi düşürürsünüz.

Yani dostlarım uzun lafın kısası Makyavelizm yabana atılacak bir şey değil aksine el üstünde tulması gereken bir şeydir.

Sıradan bir insana Makyavelizm'i anlattığınızda size bu büyük bir piçlik der unutmayın biz burada p*ç erkek olmak için uğraşıyoruz...

İyi forumlar...

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8