Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

maskulen olmayanlarin problemi: sorumluluk almamak.

maskulen olmayan erkekleri inceledigimde gordugum buyuk sorunlardan biri hatalarinin sorumlulugunu almiyor olmalari. tanrilar okulu kitabinin bana ogrettigi en onemli ders ise hayatimizdaki her seyden sorumlu oldugumuz. foruma katildigimda da hayatindan sikayet eden kisilerde bu hatayi gordum. basarili, guclu ve maskulen bir erkek olmak istemenize ragmen hayatinizda kotu giden hicbir seyin sorumlulugunu kabul etmiyorsunuz. kisisel gelisim sorumluluk almak ile baslar.

hayatinizda memnun olmadiginiz her seyi gozunuzun onune getirin. iste o butun sorunlarin yuku sizin omuzlarinizdadir. oncelikle bunu kabul edin. oyle tamam abi demenizi istemiyorum. bunu gercekten kabul etmeniz lazim.

eger insanlar sizi kucumsuyorsa sizin hatanizdir. kovulduysaniz sizin hatanizdir. disiplinli degilseniz, zayif bir mentaliteye sahipseniz veya arkadasiniz sevgiliniz ile yatiyorsa sizin hatanizdir. hatta kacirilip oldurulseniz bile sizin hatanizdir. yazdiklarimda ironi veya abarti yok. dusunduklerim acikca bunlar.

size aciklayayim neden boyle dusundugumu. guc oyununda her zaman darbe alirsiniz. kim oldugunuza bakilmaz. ne durumda oldugunuza da bakilmaz. ya hazirsinizdir ya degilsinizdir. bu olene kadar basiniza gelecektir.

diyelim ki ben sabah uyandim. icimde calismak adina bir isteksizligim var. bu bana vurulan bir darbedir. eger ben darbeye hazirlikliysam yani iradem saglamsa zarar gormem. eger hazirlikli degilsem zarar gorurum. gune baslamam gereken sekilde baslayamam. ayni sekilde yirmi dort saatimin tamami da bundan etkilenir.

sosyal iliskilerinizde gucluyseniz insanlar size saygisizlik yapmaz. eger iliskinizde gucluyseniz aldatilmazsiniz. eger fiziginiz gucluyse dayak yemezsiniz. her sey sizin yeteri kadar guclu olup olmadiginizda bitiyor.

eger guclu degilseniz bu sizin hatanizdir. guclu olmamanizin doguracagi sorunlar da sizin hatanizdir. baska kimsenin hatasi degil.

maskulen biri mi olmak istiyorsunuz? o zaman hayatinizda kotu giden her seyin sizin sorumlulugunuzda oldugunu bilin. baskalarini suclamayin.

yeni bi bakış açısı kazandırdın teşekkür ederim eline sağlık.

Orta okul zamanlarımdan bir öğretmenimin cümlesi aklımdan çıkmaz, ne zaman kötü bir durumla karşı karşıya kalsam aklıma gelir. "Kötü bir şey yaşadığında, birine sen bana bunu yaptın derken bir parmağın karşındakini kalan parmakların seni gösterir" demişti.. yani demek istediğim kötü bir durumun içerisindeysek bu duruma sebep olan en önemli etken biziz.

Kıçıma demir boxer alacağım yoksa dışarıda gece vakti azılı bir tecavüzcü zütümü zorla giberse bu kesinlikle benim hatam olur. Hem o saatde dışarıda ne yapıyormuşum hak etmişimdir değil mi? :) Dostum mantık güzel katılıyorum ama bazı örneklerin biraz abartı sanki her kötü durumu kendi üstünüze almanıza gerek yok.

İrademiz dışında da başımıza kötü şeyler gelebiliyor.

Orta okul zamanlarımdan bir öğretmenimin cümlesi aklımdan çıkmaz, ne zaman kötü bir durumla karşı karşıya kalsam aklıma gelir. "Kötü bir şey yaşadığında, birine sen bana bunu yaptın derken bir parmağın karşındakini kalan parmakların seni gösterir" demişti.. yani demek istediğim kötü bir durumun içerisindeysek bu duruma sebep olan en önemli etken biziz.

mükemmel bir örnek vermiş öğretmen çok hoşuma gitti açıkcası.

ek olarak başlığa katılıyorum. her zaman böyle bu, aslında ilk önce suçu kendinde aramalı insan. sorumluluk alabilmeyi geç sorumluluk aldığını düşünmenin bile korku verdiği insanlar var hayatta. ben de dahil hepimizin başına gelmiştir bu...

Bu ilişkiden önce biraz farkındaydım ama en son ilişkimde, bazen yaşanan kötü olaylar yüzünden karşı tarafın utangaçlığını, tecrübesizliğini, beceriksizliğini suçluyordum. Daha sonra irdeledikçe altından ben çıkıyordum. Bu süreçte tabii ben daha da idrakına vardım, yaşadığım her şeyin sorumlusu bendim. Bu bende acı bir his bırakıyordu ama ertesi sabah kalktığımda dünden daha güçlü olduğumu hissedebiliyordum.

Bu sadece bir örnek ama, başlık sahibine tamamen katılıyorum. Bir noktada yaşadıklarımızın sorumlusu tamamen biziz.

Bulunduğu durum yüzünden hep koşulları ve insanları suçlayan kişilerin özümsemesi gereken bir yazı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8