Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Meditasyon Eğitim Seti

Arkadaşlar selam. Daha önce açtığım "Doğal Oyunun 5 İlkesi" konusunun 1. ilkesi olan "Farkındalık" bölümünde size bir meditasyon eğitim setinden bahsetmiştim. Bu seriyi de çevirmeyi düşünüyordum ancak o kadar basit ve anlaşılır ki çevirmeye gerek duymadan paylaşmaya karar verdim. Bu kurs 6 haftalık dereceli bir meditasyon eğitimi içeriyor. Her hafta belli bir konuya odaklanıp ona göre egzersizler öğretiyor.

Setin en sevdiğim yanı, meditasyonu metafizik, spiritualist, ezoterik saçmalıklardan arındırıp tamamen günlük hayatta kullanılacak basit, pratik, fiziksel araçlar olarak öğretmesi.

Setin içeriğinde işlenen temel konular özetle şunlar:

1. Farkındalık: Farkındalığı artırmak ve baskı altında kaldığınız sosyal durumların üstesinden gelmek.
2. Postür: İleride çıkabilecek boyun, omuz, sırt ve diz ağrılarını engellemek için doğal postür.
3. Esneklik: Kendi bedeninin farkında olmak, sertlikten kurtulup esneklik kazanmak.
4. Qi Gong: Günlük hayatta yapıp ettiğiniz eylem ve ifadelerde daha zarif ve akışkan hareket etmek.
5. Abdominal Nefes: Doğru nefes alma ve nefes kontrolü.
6. Kendi Kendine Masaj: İç organlarına enerji vermek, stres atmak, uyanık ve rahat hissetmek.
7. Günlük Rutinler: Daha önceki haftalarda öğretilen bütün tekniklerin yirmişer dakikalık 2 blok halinde birleştirilmiş hali. Bir sabah bir de akşam rutini var. Sabah rutini açılma, akşam rutini de rahatlama için. Bir de günlük hayatta kısa sürelerde kullanacağınız mikro-meditasyonlar.

Seti buradan indirebilirsiniz (rar dosyaları birbirine bağlı. Açmak için önce setin tamamını indirin). Sorularınız olursa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Link kısaltmak yasak, ona göre düzenleme yaparsanız sevinirim.

Evet İngilizce ama görsel bir eğitim olduğu için İngilizceniz olmasa bile ne demek istediği gayet net anlaşılıyor. Özellikle işi gücü olan fazla vakti olmayan bugünün insanına göre hazırlanmış. Rutinler sabah 20 dakika akşam 20 dakika olmak üzere toplam 40 dakikanı alıyor.

Rutinleri illa bütün olarak yapmak zorunda değilsin. Hiç vaktin yoksa hızlı sonuç için içinden bir kaç tekniği seçip uygulayabilirsin. Özellikle Swimming Dragon ve Rolling Ball'u birleştirdiği teknik çok etkili. Birkaç dakika yapman bile bedeninin bir çok noktasına etki ediyor.

hocam bende ingilizce 0 indirsem bir şeyler anlar mıyım yani görsel vs. var mı?

ben bundan 2 sene önce kişisel gelişim şeylerini ingilizce olarak araştırıyordum. google çevriden çeviriyordum makaleleri. çok pişmanım sonradan hem anlayamıyordum hem de çok kaliteli ingilizce kaynakları yarım yamalak türkçe çevriyle bitirdim.

bence ingilizce öğren ve de akademik başarın olsun. hem ingilizceyi iş yerinde çokça kullanıyorsun. belki işin gereği yabancı insanlarla tanışırsın.

bu arada askerlik ve polislik .vb gibi şeylerde ingilizcesi olan kişileri antalya, bodrum gibi yerlere yerleştiriyorlar. bu da çoook fazla kaliteli amcık demek. önce hayatında kalıcı bir değişim yap, sonra meditasyon gibi şeyleri dene bence.

malesef ülkenin doğusuna gidersen ya da değişik saçma yerlere gidersen yaptığın meditasyonlar pek işe yaramayacak :D

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8