Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mentollü Sigara Daha Zararlı mı?

Mentollü Sigara Daha Zararlı mı?
Mentollü sigara içiyorum ama arkadaşlarım sonsuzluğa yol açıyor çok içtikte söylüyorlar.
Zaten Normal Sigara da aynı zararı veriyor ne farkı var ikisininde ? bilenler varsa söylesin .

- Saygılar .

Aga balgam yapıyo diyolar ki haklılar. Mentollü sigara karşıtıyımdır her zaman ama zararından değil gerçek sigaranın Mentolsüz Sigara olduğunu düşünmemden. Zararlı olmasa çoğu yerde kalkar mıydı bilmiyorum.

Aga balgam yapıyo diyolar ki haklılar. Mentollü sigara karşıtıyımdır her zaman ama zararından değil gerçek sigaranın Mentolsüz Sigara olduğunu düşünmemden. Zararlı olmasa çoğu yerde kalkar mıydı bilmiyorum.
İlk defa mentollü içerken çok muhteşem tadı vardı hoşuma gitti içmeğe devam ettim bir süre sonra tiksindim.Normale geçtim şimdi MarlBoro içiyorum ağır sigara çok kafa yapıyor viski ile birleşince 🤤

İlk defa mentollü içerken çok muhteşem tadı vardı hoşuma gitti içmeğe devam ettim bir süre sonra tiksindim.Normale geçtim şimdi MarlBoro içiyorum ağır sigara çok kafa yapıyor viski ile birleşince 🤤
alkolle en güzel giden tütün Marlboro Light ama çok pahalı kerata

Evet daha zararlı. Mentol akciğerdeki bronşları veya solunum yollarını genişleterek sigara dumanının, normal sigara dumanından daha fazla emilmesini sağlıyor.
Ayrıca, bir doktor abimizden öğrendiğime göre 1 nargile içmek 2 paket sigara içmeye bedel, yani çok daha zararlı.

FHaYdaLı Moruqqs. DHoktor gOntroLünde İçhersen SenHin İçhin DaHA FayDalHI OlUR. (İroni yapıyorum).

Sağlığına önem vermeye bilirsin ama sigara fiyatları almış başını gidiyor. Günde 10 liralık sigara iççeğine(10 liraya sigara kalmadı ama olsun) 10 tlik güzel beslensen spor yapsan. Nolur? Diğer erkeklerden +2 önde olursun. Hem sigarayı bıraktıgın için +1 gelir hanene hemde iyibeslenip spor yaptığın için +2 +3 bie artar cpdn. Sonra cpd düşük çok sıkıntı çekiyorum diyorsunuz. Genetik olarak şanslı gelen adamsan kendine ziyan edebilirsin ama o konuda şanssızsan mecbur kendine iyi bakacaksın ki puan toplayıp pazardaki yerini alman için. Diyelim spor ve beslenme yapma onun yerine iyi giyin. Yada iyilik yap o 10 lirayla daha hayırlıdır.
Zamanında babalarımız sigaraya başlamayalım diye bize düşük harçlık verirdi. Bi arkadaşım vardı. Lisede babasından haftalık 50 alırdı ben ise 10 tl alırdım(babamın durumu orta halliydi yani bana haftalık 50 lira verebilirdi). Arkadaşım hep içkiye sigaraya harcardı bi hafta boyunca aç kalırdı. Ben ise 10 tle ile zengin gibiydim giderdim kitap alırdım bişeyler alırdım. Bi ara görüştük. Adam pişman içki sigaraya para harcadıgına artık bağımlıda olduk bırakamıyoz diyo. Böylelikle sigaraya başlamadım ve bir çok arkadaşım(bende dahil) eziktik ama o arkadaşlarım lisede havalı olmak için kolay yolu seçerek sigaraya başladılar. Bense eziklikten kurtulmak için kitaplara nlp ye merak saldım. Şuan o arkadaşlarımla deli gibi aramda kültür farkı var. Paranı ve zamanını iyi değerlendirin.

İçmiyorum , mutluyum bırakın beyler :)
Bak adam sizden +1 önde bu adamın sigara parasını kitaba spora harcadığını düşünün. 1 yıl sonra görün bakın bu adam saygı görürken siz evde dizinizi dövceksiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8