Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Merhaba

Merhabalar arkadaşlar Abilerim genelde sessizim takip ediyorum fakat ne yorum yazdım nede yazı ilk defa su an yazıyorum karşındaki sana neden baksın ki sen kendine bakmıyorsan mantığı ile ilerledim giyimime ve spora saç baş her şeyime dikkat ettim boy pos var kalıp var fakat insanların sürekli birini aşşağılamasını veya ezmesinden kurtulamadım bir ortama girdiğimde her şey çok güzel fakat 3-5 gün geçince hemen cıvıtılıyor açıkçası hemen bi ezmek durumunda kalıyolar boy pos var kavgada edebilirim ama nereye kadar bir kaç kere sözlü uyardığımda bile ciddiye alınmıyorum bu yüzden özvüvenim çok düştü her geçen gün ortamlarda daha sessiz kalıyorum biri birşey demesin diye ne kadar sessiz olursam o kadar dalga geçicek samimiyeti yakalayamıyolar ama bu seferdede kimsem olmuyor örnek vericek olursam
Ortamda kızlar erkekler var
Ben - şöyle şöyle işte
Karşı taraf - oğlum salak salak konuşma
Zaman ayırıp okuduysanız teşekkürler

Dış görünüş olarak sıkıntın yok gibi görünüyor hani inek bir tip falan değilsin kızların yanında ezilecek kadar. Altın tavsiyeyi veriyorum o da şu: Mantıklı ve çok konuşacaksın, sende onlara sallayacaksın, konuştuğun konu hakkında bilgin olucak. Şöyle düşün ortamda tek arabadan anlayan sensin ve araba muhabbeti yapılıyor. Sen sallıyorum motoru şöyle şöyle yapman lazım diyince karşıdaki adam salak salak konuşma demez. Derse de oğlum bak şu şu sebepten diyorum dersin hala devam ediyorsa git zaten o ortamdan işin ne beyinlerini bırakıp konuşan insanlar onlar.

Dış görünüş olarak sıkıntın yok gibi görünüyor hani inek bir tip falan değilsin kızların yanında ezilecek kadar. Altın tavsiyeyi veriyorum o da şu: Mantıklı ve çok konuşacaksın, sende onlara sallayacaksın, konuştuğun konu hakkında bilgin olucak. Şöyle düşün ortamda tek arabadan anlayan sensin ve araba muhabbeti yapılıyor. Sen sallıyorum motoru şöyle şöyle yapman lazım diyince karşıdaki adam salak salak konuşma demez. Derse de oğlum bak şu şu sebepten diyorum dersin hala devam ediyorsa git zaten o ortamdan işin ne beyinlerini bırakıp konuşan insanlar onlar.
Sanırım benim ortamlarım çok ergen yandaki erkeklere dokunarak he he he deyip mesela gülüyolar bir kere daha olmuştu yumruğu yemişti yandakilerde bakmıştı sonra şaka kaldırmıyomusun falan diyolar şaka falan değil sürekli ezmeye çalışmak yani 3 kişi olsa sürekli tek kalan benim bi yerde gitsek topluca kimsenin şeyinde değiliz sorun ney acaba anlamadım

Sanırım benim ortamlarım çok ergen yandaki erkeklere dokunarak he he he deyip mesela gülüyolar bir kere daha olmuştu yumruğu yemişti yandakilerde bakmıştı sonra şaka kaldırmıyomusun falan diyolar şaka falan değil sürekli ezmeye çalışmak yani 3 kişi olsa sürekli tek kalan benim bi yerde gitsek topluca kimsenin şeyinde değiliz sorun ney acaba anlamadım
Biliyorum ben de yaşadım insanlar senin fikrini önemsemiyorlar. Dediğim gibi ya bildiğin konular hakkında konuşucaksın ya da arkadaşlarından soyutlayacaksın kendini. Emin ol psikolojik olarak çok yıpratır seni bu durum.

Merhabalar arkadaşlar Abilerim genelde sessizim takip ediyorum fakat ne yorum yazdım nede yazı ilk defa su an yazıyorum karşındaki sana neden baksın ki sen kendine bakmıyorsan mantığı ile ilerledim giyimime ve spora saç baş her şeyime dikkat ettim boy pos var kalıp var fakat insanların sürekli birini aşşağılamasını veya ezmesinden kurtulamadım bir ortama girdiğimde her şey çok güzel fakat 3-5 gün geçince hemen cıvıtılıyor açıkçası hemen bi ezmek durumunda kalıyolar boy pos var kavgada edebilirim ama nereye kadar bir kaç kere sözlü uyardığımda bile ciddiye alınmıyorum bu yüzden özvüvenim çok düştü her geçen gün ortamlarda daha sessiz kalıyorum biri birşey demesin diye ne kadar sessiz olursam o kadar dalga geçicek samimiyeti yakalayamıyolar ama bu seferdede kimsem olmuyor örnek vericek olursam
Ortamda kızlar erkekler var
Ben - şöyle şöyle işte
Karşı taraf - oğlum salak salak konuşma
Zaman ayırıp okuduysanız teşekkürler
Kardeşim potansiyel alfa olduğun icin yani hareketlerin mentalin oyle mi bilmem ama fiziksel olarak. seni asagiya cekmek istiyorlar ve sende tum averaj insanlar gibi agliyorsun alinma ama agliyorsun.onlara inat it gibi çalışıp kendini daha da gelistirip siktigimin salaklarina kiminle ugrastiklarini gostereceksin yani kavga et demiyorum sana ,hedeflerine daha cabuk ulasman icin hirs yap bu salaklari aklina getirip .neyse demişsinki bir şey demesinler diye daha da sessizlesiyorum lan olum bak beynin konfor alaninda kalmak ister ama sen herzaman rahat olmadigin konumda kalirsan gelisiceksin. simdi ilk isin arkadaslarinla bulustugunda konusmak olucak ve sana istediklerini desinler birak daha cok ezssinler hic bir sey deme umursama sadece kendini orda rahat hisset ve rahat hissedene kadar herzaman devam et .beylerr burdan herkese sesleniyorum kendinizi rahat hissetmediginiz yerde rahat hissederseniz gelisiceksiniz aglamayin lan artik olm erkeksiniz lan siz iki tane averaj aptal laf soyledi diye ozguvenin niye dusuyor olum lan onlar kimki onlarin Fikirini umursuyorsun .olum o fikir onlarin fikri onemli olan senin fikrin sen kendini nasil goruyorsan osun .ozguvenim dusuyor demissin ozaman ozguveni dusuk birisin ama eger bunu tam tersine cevirirsen senin icin daha iyi olucak. bak rezil olucaksin kendini utanc verici hisediceksin hic umursama sadece o alanda rahatta kalmaya calis kendini rahat hisset ve sunu asla unutma bak bir soz
Yercekimi olsan bile sikimde degilsin beni asla asagi cekemessin al aslanim bu sozde seni motive eder olummmmm lan kimsenin fikirini umursamayin lutfen kendiniz icin sadece sizin fikireriniz onemli sadece sen sadece senin o onlarin fikri seni alakadar eder mi etmez aslanim sadece senin fikrin onemli

Kardeşim ya arkadaş çevreni değiştir ya da ipleri eline al. Kavga etmekten korkmayın. Gerektiği yerde sert ol.

O ortamda ki en lider sert kişiyi düşün. Ona bu lafları kimse yapamıyor dimi? Sana da yapamasınlar.

Öyle kızlı erkekli bir ortamda bir şey anlatıcam dallamanın biri de bana salak salak konuşma diyecek he onu o sandalyeye yapıştırım

Cevap:
Bilmediğin konular hakkında muhabbet açıldığında konuşmak için konuşma. (Konuyu değiştirmeye çalış.)
Ha eğer karşındaki bu durumu yapıp ona rağmen sana "salak salak konuşma" diyorsa..
Öyle birşey olacağını sanmıyorum adamım.
Çünkü eğer öyle birşey olsaydı dışlanan sen değil o olurdu.
Bunun yanında şöyle bir durum da var.
Eğer sen o horozun çöplüğünde isen orda öten kişi seni susturmaya ve o ortamın hakimiyetini elinde tutmaya çalışır.
Bu gibi durumlarda sen de ona hakaret ile başlayan "böyle-böyle-çünkü-böyle" (kısacası bir açıklama) cümlesi kurabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8