Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mesajlaşma konusunda kötüyüm, peki bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Merhaba beyler size danışmak istediğim bir konu var.

Beyler şimdi yüz yüze konuşmada gayet iyiyim 8-9 luk kız arkadaşlarım oldu sorunuma gelecek olursak şöyle anlatayım, mesela bir kızla tanıştım ve o anda kızla hızlı bir date yapamayacak konumdayım bu durumda numarasını ve ya instagramını alıyorum ama belli bir mesajlaşmadan sonra sıçıyorum ve görüldü yiyorum.Şahsen mesajlaşmayı sevmeyen ve gereksiz bulan bir insanım ve bu yüzden direk date ayarlamaya yönelik yazıyorum.

Bu kızlar umrumda dahi değil takmıyorum ama aynı zamanda hatalarımı düzeltip mesajlaşma konusunda daha iyi bir seviyeye gelmek istiyorum,önerileriniz nedir?

Dostum, açıkçası mesajlaşmada ben de kötüyüm. Hem üşeniyorum hem anlatacaklarımdan uzun bir yazı çıkıyor yani çok değişik. Bu yüzden ses atmayı daha çok seviyorum. Hem daha samimi hem diğer insanlar mesaj atmaya kaçtıkları için burada kızların gözünde bir farkım oluyor. Bu konuda Whatsapp ile Instagram'ı takdir etmek, boynumuzun borcudur :)

Mesajlaşmayı en iyi geliştirme yolu mesajlaşmamaktır. Vaktin değerli sürekli mesajlaşarak harcayamazsın. Çok mu konuşmak istiyorsun ara buluşmaya çağır.

Ayrıyeten yok bu kızlar umrumda değil şöyle böyle ayağı çekme umruna olmasa buraya yazmazdın.

Mesajlaşmayı en iyi geliştirme yolu mesajlaşmamaktır. Vaktin değerli sürekli mesajlaşarak harcayamazsın. Çok mu konuşmak istiyorsun ara buluşmaya çağır.

Ayrıyeten yok bu kızlar umrumda değil şöyle böyle ayağı çekme umruna olmasa buraya yazmazdın.

Umurumda olan şey kadınlarla konuşmamı en iyi hale getirmek, kızlar değil. Önemli olan şey kendini olabildiğince geliştirmek değil mi?

Mesajlaşmalarım zaten öyle çok fazla değil ve direk buluşma odaklı ama sadece 5 dakika sokakta konuştuk buluşmak için çok erken olduğunu düşünen kızlar çıkıyor bu durumda yapabileceğim şey nedir? Yorumlarında ve konularında gördüğüm kadarıyla benden daha tecrübelisin senin önerilerin belki bir gün işime yarayabiliyor.

Mesajlaşmalarım zaten öyle çok fazla değil ve direk buluşma odaklı ama sadece 5 dakika sokakta konuştuk buluşmak için çok erken olduğunu düşünen kızlar çıkıyor bu durumda yapabileceğim şey nedir? Yorumlarında ve konularında gördüğüm kadarıyla benden daha tecrübelisin senin önerilerin belki bir gün işime yarayabiliyor.
"Buluşmak için çok erken" lafı sadece senin için geçerli. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Kadınlar güçlü erkeği sever hep bahane buluyorsa güçsüz birisindir olay bundan ibaret cpdni yükseltmeye bak.
Screenshot_20200706-022942.png
Güçsüzsen mesaj atarsın 5 dakikada seni tanıyamam şu bu ot kıl tüy yün gibi bahaneler olur güçlüysen aradığında yada mesaj attığında. "Bugün işin var mı?, Kahve sever misin? Hadi bugün görüşelim. Biz neyiz?" Gibi cümleler duyarsın güçsüzsen hep bir vakti olur, gün sana 24 saatken ona 15 saatttir o yüzden verimli kullanması için seninle buluşmaz, hep dedesi hastalanır, kedisini veterinere götürür. Mevzu basit cinsel pazar değerini yükselticen bir iki yıl kadınları boşver kendine aban.

Son düzenleme:
"Buluşmak için çok erken" lafı sadece senin için geçerli. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir. Kadınlar güçlü erkeği sever hep bahane buluyorsa güçsüz birisindir olay bundan ibaret cpdni yükseltmeye bak.
Ekli dosyayı görüntüle 639
Haklılık payın olduğu gerçeğini es geçemem ama bende ki sıkıntı da bu işte yüz yüzede özgüvenimi kırabilen kız sayısı sayılı durumda iken mesajlaşmada sudan çıkmış balığa dönüyorum, sosyal becerileri yüksek bir insan olmama rağmen bunu yaşıyorum. Bunun sebebinin belkide özgüvenim yüksek değilken mesaj yolu ile red üstüne red yemiş olmam olduğunu düşünüyorum,bu durum ister istemez bilinçaltımda özgüvenimi kırıp daha ''güçsüz'' olmamı sağlıyor olabilir.

Hata bir kaybetme korkun var.

mesela bir kızla tanıştım ve o anda kızla hızlı bir date yapamayacak konumdayım bu durumda numarasını ve ya instagramını alıyorum ama belli bir mesajlaşmadan sonra sıçıyorum ve görüldü yiyorum.
Aslında mesajlaşırken değil. Buluşmada sıçıyorsun. Bazı kadınları kaybetmek korkuyorsun ve onlardan numara yerine instagram alıyorsun kadınlar ise instagram veriyor ama seni "özgüvensiz" olarak etiketliyorlar. Ya numara alırsın ya reddedilirsin. Yok ben instagram alayım, facebook alayım, ismini soyadını söylede gizlice stalklıyım gibi şeyler boş adamın işidir. Madem kızı instadan eklicen niye yüzyüze konuşursun ki?

Hata iki
Mesajlaşmak yerine kadını ara konuş. Mesajlaşan adam boş adamdır. "Benim vaktim boş uğraşsızım o yüzden seninle mesajlaşıyorum" imajı çizersin. Kadınlar meşgul adamı tercih eder. Mesajlaşmanı geliştirmene gerek yok. Spora yazılırsan, dil öğrenirsen kısacası cpdni yükseltirsen zaten kadınlar seninle mesajlaşmaktan zevk alırlar. Binlerce şair abazanlıktan öldü. Adamlar çok güzel şiirler yazıyorlardı fakat ne yapıp etseler bile kadınları etkileyemiyorlardı. Kadınlar, güçsüz bir erkeğin ağzından güzel sözleri hakaret gibi algılarken, güçlü erkeğin ettiği küfürleri iltifat olarak algılar.

Hata üç gerçeği kabullenmiyorsun
Bu kızlar umrumda dahi değil takmıyorum ama aynı zamanda hatalarımı düzeltip mesajlaşma konusunda daha iyi bir seviyeye gelmek istiyorum,önerileriniz nedir?
Kadınlsr umrunda olmasa yazmazdın demiştim. Kadınlar umrunda hepimizin umrunda rüyamızda hiçbirimiz bakkal hüseyin amcamızı düşlemeyiz :) gerçeği kabullen kadınları seviyorsun ve umrundalar. Kadınları sevmek onlara ilgi duymak ayıp birşey değil. Söyleyeceklerim bu kadar dahada hatan çıkar analiz etsem ama üşendim. Gerçeği kabullenmek yerine göz ardı edersen kendini geliştiremezsin, hatalarını göremezsin.

Hata bir kaybetme korkun var.

Aslında mesajlaşırken değil. Buluşmada sıçıyorsun. Bazı kadınları kaybetmek korkuyorsun ve onlardan numara yerine instagram alıyorsun kadınlar ise instagram veriyor ama seni "özgüvensiz" olarak etiketliyorlar. Ya numara alırsın ya reddedilirsin. Yok ben instagram alayım, facebook alayım, ismini soyadını söylede gizlice stalklıyım gibi şeyler boş adamın işidir. Madem kızı instadan eklicen niye yüzyüze konuşursun ki?

Hata iki
Mesajlaşmak yerine kadını ara konuş. Mesajlaşan adam boş adamdır. "Benim vaktim boş uğraşsızım o yüzden seninle mesajlaşıyorum" imajı çizersin. Kadınlar meşgul adamı tercih eder. Mesajlaşmanı geliştirmene gerek yok. Spora yazılırsan, dil öğrenirsen kısacası cpdni yükseltirsen zaten kadınlar seninle mesajlaşmaktan zevk alırlar. Binlerce şair abazanlıktan öldü. Adamlar çok güzel şiirler yazıyorlardı fakat ne yapıp etseler bile kadınları etkileyemiyorlardı. Kadınlar, güçsüz bir erkeğin ağzından güzel sözleri hakaret gibi algılarken, güçlü erkeğin ettiği küfürleri iltifat olarak algılar.

Hata üç gerçeği kabullenmiyorsun

Kadınlsr umrunda olmasa yazmazdın demiştim. Kadınlar umrunda hepimizin umrunda rüyamızda hiçbirimiz bakkal hüseyin amcamızı düşlemeyiz :) gerçeği kabullen kadınları seviyorsun ve umrundalar. Kadınları sevmek onlara ilgi duymak ayıp birşey değil. Söyleyeceklerim bu kadar dahada hatan çıkar analiz etsem ama üşendim. Gerçeği kabullenmek yerine göz ardı edersen kendini geliştiremezsin, hatalarını göremezsin.
1-Haklısın bu konuda dediklerini uygulayacağım

2-Numarası var ise arıyorum dediğim gibi mesajlaşmaktan nefret ederim, her ne kadar kendini geliştirme,bilgi birikimi ve sosyal beceriler konusunda kendimi yüksek seviyede görsemde en yüksek seviyedemiyimdir tabiiki de hayır o yüzden hala elimden geldiğince yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum belki bilirsin bir söz vardır ''Her yeni bir şey öğrendiğimde aslında hiçbir şey bilmediğimi fark ediyorum'' bu söz ve Sokrates'in şu sözüde benzer nitelikte ''Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir'' demek istediğim şey şu kaliteli bir insan olmak için her zaman bilginin peşinde koşulmalı

3-Kadınları seviyorum tabi aga :) umursamamaktan kastım beni reddetmesi ve ya görüldü atması umurumda değil dünyanın sonu değil sonuçta :)

4-Hatalarım illaki çıkacak ikimiz de dahil olmak üzere kimse hatasız değildir önemli olan hatalardan ders çıkarıp üzerine koymak daha fazla hatam varsa söylemen beni mutlu eder sonuç olarak bu forum insanların eksiklerini kapatmak için var, kim bilir belki bir gün ben senin hatalarını görürüm ve senin kendinin en iyi versiyonuna ulaşman adına yardımcı olurum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8