Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Meşgul Adam Olmak

öncelikle yazdıklarım kimseyi hedef almamaktadır, kimse yanlış düşüncelere kapılmasın ama bunları yazmak istiyorum.

siz ve arkadaş konuda bahsedilen çalışma kavramını yanlış ele alıyorsunuz.. yanlış bir yönlendirme içerisinde bulunuyorsunuz. çalışma sadece para kazanma demek değildir, tüm Dünyaca tanınmış Türklerin bile çoğunun şuan saygı duyduğu Tesla gibi bilime adanmış insan hayatları olduğu gibi geçmiş dönemlerde de üzerinde bulunduğumuz coğrafyalarda büyük bilim adamları yetişmiştir, çalışma sadece para kazanmak için yapılmaz. bu fakir zihin yapısıdır. pay checkler için patronların her istediğini yapabileceksen zaten sinirlerini aldırmış olman gerekir günümüz Türkiyesinde. Sinirlerini aldırdığın zaman da zaten stresi depresyonu düşünmezsin.

Kurtarıcı önderimiz Atatürk çalışmaktan yorulduğu zaman gözlerini ıslak tülbentle silip çalışmaya devam edermiş, bu yazıda en çarpıcı detay bu. Şimdi birileri çıkıp Harvard vardı da biz mi okumadık gibi yıkıklık yapıcak onlara da toptan cevap vereyim.. Bizim eğitim sistemi öldü, ağlayanı olmadı. Evet eğitim berbat ve anaokulundan üniversite son hatta master sınıflarına kadar eğitim sistemimiz bizi sistemin kölesi olmamız için yetiştiriyor. Zinciri kırdığınız an bu yazıyı okuduğunuz an olsun, trendleri takip edin, yapay zeka, machine learning, programlama dillerine başlayın, alfalığınız eksilmez pc başında günde ekstra 2 saat oturunca. Türkçe kaynak mı yok, evet bize ingilizceyi de adam akıllı öğretmediler, gidin önce adam akıllı ingilizce öğrenin, çalışmaktan gözleriniz yorulana kadar. Eminim ki bi ülkeyi kurtarmaktan daha kolay olacaktır bir dil öğrenmek.

son olarak hiç beklemediğiniz yerden daha önce tahayyül edemediğiniz şeyler öğrenirsiniz tüm hayatınız şekillenir, hiçkimseyi hiçbir bilgiyi küçümsememek gerekir. çalışmak için ayrılan hiçbir an, boşa harcanmamıştır. peace.

Çalışmak elbette ki yalnızca para kazanmaktan ibaret değildir, fakat para kazanmak için çalışmayı da çalışmaktan saymamak diye bir durum söz konusu değildir. Kaldı ki, ben yazımda para için çalışmak gibi bir niyette bulunmadım, fakat para kazanmak için çalışmayı da çalışmaktan saymamazlık yapamam ve buna göre yorumda bulunurum.

Diğer dediklerinizde ise tamamen katılıyorum, gayet haklı yorumlarda bulunmuşsunuz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8