Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Muay thai mi fitness mı ?

Yaş 16, yaz için ikisinden birini düşünüyorum ancak karar veremedim. Amacım vücudumun şekle girmesi ve özgüvenimin artmasını istiyorum. Özellikle deneyimlemiş abilerden tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

Muay thai değil de, boksa gitmeni öneririm. Daha sonra her şeyi oturttugunda branş değiştirebilirsin.
Fitness ile sadece kendini sisirirsin ama boks ile enerjik, güçlü ve fit olursun. Şişmek marifet değil asıl marifet gerçek sporcu olabilmek.
Ben şuan boks yapıyorum 3 gün fakat bana yetmiyor.
Vücudumun tam potansiyelini ortaya koymak için antrenman ve maçta crossfite gideceğim zamanın ve paran varsa aynısını onerebilirim.

Muay thai değil de, boksa gitmeni öneririm. Daha sonra her şeyi oturttugunda branş değiştirebilirsin.
Fitness ile sadece kendini sisirirsin ama boks ile enerjik, güçlü ve fit olursun. Şişmek marifet değil asıl marifet gerçek sporcu olabilmek.
Vücudumun tam potansiyelini ortaya koymak için antrenman ve maçta crossfite gideceğim zamanın ve paran varsa aynısını onerebilirim.
Fitness-ci Üzüldü fakat dediğinde hakikat var
Ben boks yapmak yerine Kendimi köyde kasıyorum 🤣

Fitness da kaytarırsın, ama dövüşte hoca durdurmaz seni. Bu da bi gerçek. Vücudun 3 ayda değişmez

Neden muay thai değil? Benim bildiğim her alan kendince iyidir hangisini istiyorsa onu yapsın

Neden muay thai değil? Benim bildiğim her alan kendince iyidir hangisini istiyorsa onu yapsın
Her alan kendince iyidir ama dövüşün atası bokstur. İlk önce yumruk atmayı bilmeli.
Kick boks ya da muay Thai gitse genellikle tekme caliscak ve yumruk atmayı tam anlamıyla ogrenemeyecek. Bu yüzden Bruce Lee gibi bir dal da ustalasip başka dala atlamak daha iyi olur. Aksi halde kendini sinirlarsin.

yaz için fitness öneririm boksta genel olarak bildiğim 1-1,5 ay duruş öğretiyorlar yazda fitness’a gidip bedenin şekle girdikten sonra okul varken boksa başlayabilirsin

Ya gelde şimdi cevap yazma, kanka şişmek marifet değil nasıl bir cümle? Sence vücut geliştirme yapan herkes 5-6 ayda şişiyor mu? Senin tabirinle. Ben şahsen bir boksöre dışarıdan baktığım zaman boks yaptığını anlayamam, fakat vücut geliştirme ile zamanını geçirmiş birisi direkt dikkat çeker. 4 senedir VG ile uğraşıyorum, şişmek kolaysa buyursun herkes yapsın, her sporun kendine ait zorluğu vardır, sen kalkıp bu sporu yapanlara bu şekilde yanıt verirsen, spor hayatında sıfır başarı olduğunu az çok anlayabiliriz.

Ya gelde şimdi cevap yazma, kanka şişmek marifet değil nasıl bir cümle? Sence vücut geliştirme yapan herkes 5-6 ayda şişiyor mu? Senin tabirinle. Ben şahsen bir boksöre dışarıdan baktığım zaman boks yaptığını anlayamam, fakat vücut geliştirme ile zamanını geçirmiş birisi direkt dikkat çeker. 4 senedir VG ile uğraşıyorum, şişmek kolaysa buyursun herkes yapsın, her sporun kendine ait zorluğu vardır, sen kalkıp bu sporu yapanlara bu şekilde yanıt verirsen, spor hayatında sıfır başarı olduğunu az çok anlayabiliriz.
Ulan gel bizim 45 dklik antrenmanın sadece 10 dksinda ayakta kal sana helal diyeceğim. 4 senedir vg ile uğraşıyorum Allah Allah.
Ben 3 hafta body yaptığımda millet bana 1 sene oldu mu reis diyorlardı beni tanımadan yargılama.
Siz kendinize sporcu mu diyorsunuz ne esneklik, ne çeviklik, ne dayaniklilik, ne patlayıcı güç hiçbir şey yok hahahah anca amele gibi ağırlık kaldırıp liflerinizi yirtin sonra da kasıla kasıla yürüyün sokaklarda.
Ben de zamanında gün de 4000 kalori 200 Gr protein 500 karb 130 Gr yağ aldım midemi sike sike sonra baktım kendimi kandiriyorum bıraktım ve şuan boksta maçlara hazırlanıyorum.
Vücudunu at desem 4 sene de yaptığın 3 hafta da yaptığım vücuda erisememissindir eminim. Neyse ben de seni tanımadan yargilamiyim...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8