Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mükemmelliyetçi kişilik

Geçmişte boğulan ve gelecekte kaybolan insanlar kaybettikleri ASIL DEĞERLİ OLAN ŞEYİN farkında değillerdir: ZAMAN. Zamanla kıyaslandığında para, vücut, ilişki aklına ne geliyorsa önemini kaybeder zira kaybettiğinde geri getiremeyeceğin TEK ŞEY zamandır. Sürekli geçmişte yaşadıklarını düşünüyorsun ama sana kötü bir haberim var: Geçmiş, geçmişte kaldı, bitti ve götünü tavana vursan da onu değiştiremezsin. Geçmişi düşünerek harcadığın her an hanene bir eksi puan daha olarak yazılıyor zira bu zamanı kendini daha iyi bir hale getirmek için harcayabilirdin. Bir de gelecek hakkında endişelerin var değil mi? "Hayatını nasıl kullanacaksın, faturaları nasıl ödeyeceksin, ilişkilerini nasıl düzenleyeceksin?" gibi tonla saçma sapan soru. Peki bundan bir dakika sonra yaşamaya devam edeceğinin garantisi var mı? Bir dakika sonra kalp krizi geçirmeyeceğini ya da depremde yıkılan binanın altında kalmayacağını nereden biliyorsun? Bazılarının bunu anlayabilmek için gerçekten kötü şeyler yaşaması gerekiyor. Uzun zaman önce bisikletle evime dönerken aklımda o zamanki kız arkadaşımla ilgili bir ton aptalca endişe vardı. Resmen içinde bulunduğum andan kopmuştum. Bir anda deli gibi çalan kornanın sesiyle kendime geldim, adam son anda direksiyonu kırmıştı ve dibimde duruyordu. O an kendime dedim ki: "Dalgınlığım yüzünden az önce araba bana çarpmış olsaydı ya ölmüştüm ya da daha kötüsü sakat kalmıştım ve hayatımın sonuna kadar bir başkasının bakıcılığına muhtaç olacaktım. Eğer böyle olsaydı şu an kafamda olan türlü türlü aptalca derdin herhangi bir önemi kalacak mıydı? HAYIR." Maalesef sağlık da dahil olmak üzere insan sahip olduğu bir şeyin değerini ASLA bilmiyor. Ben sadece bu tip bir şeyle karşılaşmadan önce doğru yolu bulmanı sağlamak istiyorum çünkü bu ciddi bir konu. Bir dakika sonra yaşamaya devam edeceğinin garantisi yokken geçmişte boğulma, geleceği siktir et. Geçmiş geçmişte kaldı, bitti. Gelecek yok. Yapman gereken şey ana odaklanmak. Diğer türlü boşa enerji ve zaman kaybetmiş olacaksın, eğer şanslıysan kaybettiklerin bunlarla sınırlı kalır. Kırmızı hap, güllük gülistanlık bir hayat anlamına gelmiyor. Hayatta en tepeye tırmanmak için götünü yırtarak çalışmak zorundasın.

bunu geç gördüğüm için üzgünüm... eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş artık daha dikkatliyim bir şeyleri olduğu gibi kabul ediyorum olması gerektiği gibi değil elimden geldiğince ben yön veriyorum tekrar teşekkür ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8