Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

MultiTasking

Ben bunun odaklanma sorunu yaşatabileceğini düşünüyorum. Örnek verecek olursam eğer birşey okuyorsam anlamak için çevreden gelen diğer uyaranların minimum olması ve zihnimin tamamen yaptığım işe odaklanmış olması gerekiyor. Bence yapılması gereken işleri önceliğe göre günlük, haftalık vb şekilde listelemek ve sırasıyla her birini hakkıyla tamamlamaktır.

Senin verdiğin örnek farklı işler değil bence birbirini destekleyen işler. Kitabı sesli biçimde okumaktan farkı yok bence. Eğer roman/hikaye vb bir kitap okumuyorsan (örneğin fizik çalışırken) nasıl diksiyon egzersizi yapabiliriz? Benim kafama yatmayan nokta burası.

Bir diğer eleştirim yazıların fazlasıyla yazım hatalarıyla dolu. Diksiyon çalışıyorsan konuştuğun dilin temel kurallarını bilmen lazım.
Bu arada Fizik çalışırken Niye Diksiyon çalışasınki ?

Ne güzel 14 yaşındasın muhtemelen yaşıtların ders çalışmıyordur bunu avantaja çevir ders çalışmaya başla yarın bir gün pandemi bittikten sonra illa ki okullar açılacaktır onlar hiçbir şey bilmezken sen bilirsen 4-0 önde olursun okul açısından sana tavsiyem dediğim gibi derslere ağırlık ver.

Ne güzel 14 yaşındasın muhtemelen yaşıtların ders çalışmıyordur bunu avantaja çevir ders çalışmaya başla yarın bir gün pandemi bittikten sonra illa ki okullar açılacaktır onlar hiçbir şey bilmezken sen bilirsen 4-0 önde olursun okul açısından sana tavsiyem dediğim gibi derslere ağırlık ver.
Derslerim iyi üstat çok sağol Fizik Şehir 1 ci siyim ; )

Beynimiz MultiTasking'de yönünden gelişmiş değil üstüne çalışarak geliştirilir mi bilemem ama ben tek işe odaklanma taraftarıyım ama bazı durumlarda uygulanabilir örnek olarak bir tane dikkat gerektiren şey ile bir tane dikkat gerektirmeyen bir şeyi yaparsın ama dikkat gerektiren şeye odaklanırsan faydalı olabilir

Beynimiz MultiTasking'de yönünden gelişmiş değil üstüne çalışarak geliştirilir mi bilemem ama ben tek işe odaklanma taraftarıyım ama bazı durumlarda uygulanabilir örnek olarak bir tane dikkat gerektiren şey ile bir tane dikkat gerektirmeyen bir şeyi yaparsın ama dikkat gerektiren şeye odaklanırsan faydalı olabilir
Ben faydasını görüyorum geliştirir sen güzel oluyor zamandan tasarruf oluyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8