Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Mutluluk Tedirginliği

junyurhayyam

Forumdan Uzaklaştırıldı
Oyunbozanlar merhabalar efenim nasılsınız iyisinizdir keyifler yerindedir olmasa bile yerindedirde sen kötü hissediyorsun neyse saçmalama fastını geçelim.

Mutluluk Tedirginliği
Benim tanımım;Gayet iyi hissediyorsun ,(yapay dopaminden bahsetmiyorum) gidişat iyi yalnız şöyle bir olay çıkıyor.Evet mutluyum ama bu depolanmaz,tutulmaz edilmez ,bu hissiyat beni tedirgin ediyor şahsen.Herzaman mutlu olmak şahsımca insanı ileriye getircek birşey değil, çünkü zaten mutlusun herşey yerinde neden keyfini bozasın,bu nedenden dolayıdır kitap okuma ve öğrenme hızımı artırıyor, az uyumaya başladım (bipolar değilim) daha hızlı hissediyorum.Bu mutluluğumu, bu yöne kullanmam evet iyi birşey olabilir,ben gencim,hırslarım,planlarım,isteklerim,var.Yazdığım konuda beni kötü hissetitiren duygulardan kaçmak için yaptığımı söylemiştim. Mutluluk bile batıyor bana çünkü isteklerimi elde edebilmek için atılgan olmam lazım, sürekli dürten birşey evet herşey iyi dediğim zaman ,dürten şeyler gidiyor sadece alışkanlıklarım daha da iyileşiyor.Mesela şuan spor salonu kurma zahmetine giremem,mutlu olduğumu bildiğim için mantığım iyi yönde olacağını düşünürüm ama bana lazım olan faklı bakış açıları.Şuanda stratejim alışkanlıklarımı geliştirmek ve kendimi biraz az iyi hissetmek .Bu şekilde hayatım kötü bir yöne kayarsa bilgimi, yeteneklerimi kullanarak ,biraz acı (acı çekmeyen mutlu olamaz-çok acınında dikişini bulamayabilirsin) halledebilirim diye düşünüyorum.Guruba girdiğimden beri duygularımı nasıl yönlendirebileceğim hakkında araştırma yapıyorum,galaksileri kurtardığım vakit sizlere memnuniyetle paylaşacağım tekrardan teşekürler hepinize.

(Red Pill,Evrimsel Psikoloji,Dünyadaki Kötülükler vs. tarzlarında kitap önerisinde bulunursanız müteşekkir olurum,mutlu olduğum vakit bu tarz kitapları okuyunca hangi kafa yapısında olduğum hakkında tecrübelerimi, yorumlarda bahsedeceğim takipte kalın.)

(Red Pill,Evrimsel Psikoloji,Dünyadaki Kötülükler vs. tarzlarında kitap önerisinde bulunursanız müteşekkir olurum,mutlu olduğum vakit bu tarz kitapları okuyunca hangi kafa yapısında olduğum hakkında tecrübelerimi, yorumlarda bahsedeceğim takipte kalın.)
http://*************/2020/04/24/kirmizi-hap-fisten-cekilme-kitabi/
Bu iş görür

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8