Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Nasıl Alfa Oldum?

Apollo

It's all about power.
Burada hiç kimse tam anlamıyla Alfa değil. Sadece doğamızdaki maskülen karakteri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz, bir kısmımız bunu tam anlamıyla başaracak, bir kısmımız bocalayacak, bir kısmımız da Beta kalmaya devam edecek. Bunlar gerçekler. Şimdi size biraz da kendi gerçeklerimden bahsedeyim, Beta olmanın acısını nasıl çektiğimi, hayatın ağzıma vurarak bunu bana nasıl öğrettiğini anlatmak istiyorum. Kısa ve öz anlatacak olsam da, bu anlatacaklarım hayatımın en acı veren dönemleriydi. Okurken kendinizi yerime koyun, asla ve asla tam anlamıyla beni anlamayacaksınız ancak özellikle daha genç kardeşlerim bu hatalara düşmesinler diye bu konuları size anlatıyorum.

Lisede kendini salmış, g*t göbek almış başını yürümüş, sigara ve bilgisayar oyunları hat safhada gezen tipik bir ergendim. Buna rağmen Lise 3'te gayet güzel bir kızla beraber olmuş ve hayatımın ilk öpücüğünü almayı başarmıştım. Her şey güzel ilerlerken kız durduk yere "Biz sevgili değiliz biliyorsun değil mi?" dedi. Ben de sen benimle dalga mı geçiyorsun diyip siktiri çektim, kız bir hafta peşimden koştu ama yüz vermedim, öyle geçti gitti. Çerçeveyi koruyup kızı peşinden koşturmayı başaran bir Lise 3 öğrencisi, o anda ne kadar Alfavari bir hareket uyguladığının farkında bile değildi. Zaten bu konuları o zaman öğrenmiş olsaydım yaptığım hareketin üstüne koyar, üstüne bir de ortalığın a.ına koyardım, neyse.

Tipim 10 üzerinden 7 civarıdır. Daha yüksek tutanlar çok oldu ama 7'nin altı diyen zor bulunur. Sınav senemde 85KG'dan 68 KG'a adeta kafa üstü düştüm. Günde iki öğün yiyip bir paket sigara içen (çoğu zaman sarma), oturup soru çözmek yerine günde 300 küsür sayfa kitap okuyan, sabahın 11'inde içmeye kendini veren bir eleman düşünün, işte o benim. Hayatı s.klemeyen ve inanılmaz bir arayış içerisinde olan zamanlarım, işte böyle geçiyordu. Adeta yabani bir köpek gibi geziyordum, buna rağmen uzun mesafeli ve uzun süren bir ilişkim olmuştu. Üstüne hayat rekorumu kırarak 3 günde bir kızı tavlamıştım ve kızı arkadaşlarımla tanıştırdığımda hepsinin ağzı açık kalmıştı. Kız benden 5 yaş büyük gibi duruyordu, en önemli itiraf ise yıllar sonra gelecekti : "Kanka dürüst olayım o kızı nasıl tavladın anlayamadım, seni küçümsemişiz."

Şimdi grafik olarak kimi bölgelerde çıkış, kimi bölgelerde iniş olduğunu farketmişsinizdir. Şu anki halime o günkü beni gösterseler, bu çocuk olur Alfa olur derim. Ama o zaman elimizden tutan olmadı, biz de gömüldük. Şimdi asıl olaya gelelim, hayattan son tokadı nasıl yedim. Şehrimde Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım ve üstüne hazırlık sınavını atlayıp direkt olarak lisans programına geçtim. (Merak edenler için şu an 3. sınıfım). Yabani ortamımdan çıkıp bir ton değişik adamın olduğu ortama girince, ister istemez ortama soğuk kaldım. Kimse birbirini tam olarak tanımıyordu ama en azından hazırlıktan birbirlerine aşinalardı. Hazırlık atlayan iki kişiden birisi bendim zaten, neyse. Bir insanın yaydığı enerji inanılmaz önemlidir, siz nasıl hissediyorsanız etraf da sizi öyle görecektir. Fake it until make it hesabı yani. Sınıfta bir kız vardı, iyi giyimli ve sempatikti. Gördüğüm en güzel kız değildi ama kendine çeken bir enerjisi vardı. Sonradan bu çekimin sadece bana olmadığını da öğrenmiştim zaten. Ben memur çocuğu olarak beş kuruşun hesabını yaparken, o kız altında modern arabasıyla takılıyordu. Gayet varlıklı bir ailesi vardı.(Etkilenme sebebim asla para değil, defalarca içimden geldiği için hesap ödediğim oldu, bu ayrı bir hata ama parayla alakası olmadığını belirtmek istedim.) Kızın o kadar etkisinde kalmıştım ki arkadaşlar sağ olsun tanıştığım kıza, (Beta)^2 derecede davranışlar sergiliyordum sırf benimle ilgilensin diye, iyi çocuk oluyordum güya. Günler böyle geçti, ben "aşk acısı" çekmeye devam ettim. Bir gün dayanamadım ben bu kızı tuttum kolundan çektim onu sevdiğimi söyledim. Daha adam gibi iletişim kuramadığım kıza böyle bir şey söylemem kadar mantıksız bir şey olamaz. "Cidden mi?" şeklinde bir cevap aldım ve sonra bu konuyu kapatmak istediğimi söyledim. Okuldaki arkadaşlarımdan birisinin biraz gazıyla kız beni en azından "tanımaya" ikna oldu. Hem Beta davranıyorum, hem seni seviyorum diyorum, hem başkasının yardımına muhtaç kalıyorum, şu hatalar zincirini getirip bana onunla işkence etmeniz gerekir. Kız art niyetli değil, ama ilgiden de boğulmuş durumda sayılabilir, zira eski iki sevgilisinin hala tacizi altında. Günler haftalar böyle geçerken, ben biraz daha açıldım. Kızla beraber harika vakit geçiriyor, ders çalışıyor, yemek yiyor, sinemaya gidiyorduk. Tutup bi ara şiir bile yazdım kıza (kıçınızla gülebilirsiniz serbest :) ). Günlerimiz artık o kadar beraber geçiyordu ki, arkadaşlarımız bizi çıkıyoruz zannetmeye başladılar, hatta bir arkadaşım siz olmuşsunuz artık takma kafana falan diyordu. Şimdi arkadaşlar, bu kız bana bir sunum öncesi kendisini izlemememi rica etti, ben de sebebini sorduğumda "Gözlerinde kaybolmak istemiyorum." dedi. Bakın bu kadar sıçıştan sonra bu bir lütuftur, en azından o zaman öyle anlaşılıyordu, ama aslında olan ne size göstereceğim. Bu kızla girdiğimiz bir iddia sonucunda ben kazandım ve ödül olarak dudaktan bir öpücük istedim. Hoşuna gider bir tavırla itiraz etmeler, ama kimse bilmeyecek demeler, gülmeler vs. hat safhada. Ben yine olaya sempatik yaklaşıyorum falan, 5 dakika sonra kızın atmış olduğu shit test'i geçemediğim için bu şansı da kaybettim.

Buraya kadar olanları bir değerlendirelim. Müthiş bir Beta olarak kızı gözlerime hayran bırakmayı başarabilmeme rağmen shit testleri sinirimden dolayı geçemediğim ve çoğu zaman da kavga etmeye kadar bu iş gittiği için en son kız artık ben istemiyorum dedi. Ben de kalktım gittim, kız beni masada bırakıyosun böyle mi seviyorsun bilmem ne demeye devam etti. Agresif bir insanımdır böyle şeylere gelemem, iş iyice sarpa sardı kısaca. Sonra ben yine harika bir Beta'lık yaparak yalvar yakar arkadaş kalmaya ikna ettim. Ama gerçekten çok samimi arkadaştık hakkını vermek gerek... Flört değil de arkadaş sıfatıyla aynı yakınlık devam etti. Yaptıklarımla aslında friendzone'un temelini kazıp üstüne bi de doldurmuşum. Son etapta olanları söylüyorum hazırlanın. Aşığım dediğim, flörtte kaybettiğim, arkadaş geçindiğim kız kendine yeni bir flört buldu, üstüne onunla yemeklere çıktı, üstüne benimle beraber ona hediye baktı. Sonra ne mi oldu dersiniz, beraber oldular. Ben kıçımı yırttım, yapmadığım şey kalmadı (aslında yaptığım bir şey yokmuş), başkası gelip tereyağından at kılı çeker gibi ( o kadar kolay oldu düşünün) çekti aldı. Kız üstüne bi de bana demesin mi "Ben senin yolunu yaptım, çok yakın arkadaşız kıskanma istemem dedim." diye. Benim şalter attı, siktiri çektim, her türlü iletişimi kestim. Nasıl bir salak, nasıl bir beta olduğumu bugün daha iyi anlıyorum. O günden sonra hiç bir şey aynı olmadı zaten.

Şimdi de bugün olduğum kişiyi size anlatayım. Anlattığım olayları yaşadıktan sonra bu işin böyle gitmeyeceğini anlamıştım. Olayların üzerine misilleme olarak bir takım ilişkiler ve flörtler yaşadım. Aralıklarla bu böyle devam etti. Şimdi haftada üç gün ağırlık kaldırıyorum. Squat'lar, Deadlift'ler havada uçuşuyor. 65kg olduğum o dönemlerden sonra şu an 78kg oldum. Omuzlarım, sırtım genişledi, bacaklarım kalınlaştı, daha erkek duruyorum. Oturduğum yeri kaplıyorum, 1.85 boyum var, ergen saçlarımı kazıttım, subay gibi geziyorum ortalıkta ( bunu ben söylemiyorum benzeten çok var). Haftada en az bir kitap bitiriyorum, tonlarca makale okuyorum, forumda sizlere yardım etmeye çalışıyorum. Bu sene 3.12 dönem ortalamasıyla şeref öğrencisi oldum, 2,72 genel ortalamayla yan dal başvurusu yaptım, sonucunu bekliyorum. Sigarayı, alkolü, mastürbasyonu tamamiyle bıraktım. Bilgisayar oyunlarını bıraktım, bazen 1-2 saat FIFA oynarım o kadar. Şu anda dışarıda gidip açılış yapamayacağım, iletişim kuramayacağım bir Allah'ın kulu yok, çünkü ben tokadı öyle bir yedim ki artık ne kaybederim ki ? Olabildiğince hızlı ve akış halinde yazdığım için tam anlatamadım belki ama nasıl bir Beta olduğumu yukarıda net bir şekilde görüyorsunuz.

Ben hayatı acımasız görenlerdenim. Alfalık ile tanışmadan önce ve Beta olduğum dönemlerde bile net bir çerçevem vardı, hala daha onu değiştirmiş olsam bile koruyorum. İnsanların düşünceleri, toplumsal dayatmalar, en doğru gözüken şeyler bile benim hayatımda sorguluma olmaksızın yer etmiyor. Çok iyi Alfa oldum, harika bir insana dönüştüm, en Alfa benim falan demiyorum. Yukarıda bahsettiğim olaylar zinciri hayatımın en büyük sıçış noktalarıdır ve kümülatif olarak birikip bugün olduğum kişiyi açığa çıkarttılar. Okuyanlara teşekkür ediyorum, umarım bana üzüldüğünüz kadar ibret de almışsınızdır.

BONUS: Lisede ilk öpücüğü aldığım kız bir hafta peşimden koştuktan ve ben ona yüz vermedikten sonra okula yeni gelen bir elemanla beraber oldu. Sonra ben bu kızla da arkadaş oldum (çüş be Apollo), kız çocukla da ayrıldı. Sonra bu çocuk bir arkadaş ortamında benim söylediğim bir şeyi kıza gidip "Apollo seni insanlara beni evine çağırdı diye anlatıyor." demiş. Kız da benim arkadaşlarıma bundan bahsedince benim adım neye çıktı siz tahmin edin artık. Bana güvenen 1-2 arkadaşım hariç herkes bana düşman kesildi, kısacası üzerime iftira atıldı.

Hocam bu forumdaki çoğu kişi benzer durumlarla karşılaştığı için bu forumu buldu zaten . Ara ara yazılarda kendimi gördüğüm oldu . Bu arada benim ortalamam da 3.46 :cool:

Bizim hikayenin değişik versiyonu..ama senin beta durum bizimkinden daha iyiymiş...kurtulduğuna sevindim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8