Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Nasıl Kendi Kendine Mutlu Olabilirsin?

Merhaba dostum. Bugün sana bu hayatta nasıl kendine kendine mutlu olabileceğini yazacağım. Bunları yazmaya başlamadan önce sana belirmeliyim ki kafa yapını değiştirmen gerek!

Optimistliğe Yönel!

Evet başlıkta da belirttiğim gibi optimistliğe yönelmen gerek. Bırak artık seni üzen bu saçma şeyleri. Pesimist olma. Hayat çok güzel ve her zaman sana açılacak bir kapı var. Bunu unutma! Bak dostum: pesimist olmak sana hiçbir zaman bir şey kazandırmayacak, hatta götürecek bile. Ama optimist olmak öyle değil. Bak hayat güzel bir yer ve bizler yaşıyoruz, zaten öncelikle hayatta olduğun için mutlu olman gerek. Çünkü önünde gelişmek, eğlenmek, mutlu olmak için yolların var. Optimist bir insan olmak senin iyi ilişkiler edinmene yol açar. Bu her yerde, her zaman böyledir. Normal sosyal hayatında, aşk hayatında, iş ve okul hayatında her yerde optimist olmak seni 1-0 önde başlatır. Çünkü optimist olursan: insanlar senden nefret etmez ve seni severler, çünkü onlara bir zararın yoktur. Fakat pesimist bir insan olursan insanlar seni sevmez hatta bazı durumlarda senden nefret ederler. Çünkü zaten pesimist olmak ile ilk başta kendine zarar veriyorsun ve beden dilinden, yüz hareketlerinden, hal ve hareketlerinden ister istemez bunu çevrene de yayıyorsun. Böylece insanların enerjisini emmeye başlıyorsun. Böylece insanlar çevredeki negatif etmeni ortadan kaldırmak için seninle olan bağlarını kesecekler ve sende zaten negatif olan yaşam mutluluğuna negatiflik katacaksın. Yapma dostum, bunları yapma...

Kendinine Hobi Bul

İnsanlar kendilerine sevilmeyen işler verilmesinden ve bunları yapmaktan rahatsız olur. O yüzden mutsuz olma ihtimalin çok yüksek. Kendine hobi bul, ikigaini bul. Bunu bulduktan sonra rutin şeklinde bunu yap. Bunu yapmak sana mutluluk, zevk verecek. Ve bunu yaptığın zaman gün içindeki mutluluk seviyen artacak. Eğer kendine bir hobi bulamıyorsan derhal onu aramaya geç!

Hobimi Nasıl Bulacağım?

Şimdi eğer kendine bir hobi bulamadıysan büyük ihtimal bu yüzden mutsuzsundur. Hobini derhal bulman lazım, bunun için: Hayatına bak; neyi yapmayı sevmiyorsun? Neden sevmiyorsun? Onun tersini yapmaktan hoşlanıyor musun? Bunlara bak ve dene. Denemekten hiçbir zaman kimseye zarar gelmez. Bunları yaptın gene mi bulamadın. O zaman hayatı konulara ayır. Mesela spor, sosyal yaşam, yemek adları altında 3 adet konuya ayıralım. Sporu ele alalım: O an yapabileceğin spor dallarına bak, futbol, basketbol ve voleybol diyelim. Bunları teker teker dene ve aralarından hangisi seni en çok mutlu ettiyse, hangisi o gün olan kötü olayı senin aklından o anlık sildiyse, hangisi yaparken fiziksel olarak gülmesen bile ruhen güldün? Bunları ele al ve o şey üzerinden yoğunlaş. Ve lütfen benim dediğim şeyler ile sınırlı kalma. Unutma sen sonsuz bir evrensin...

Müzik Tercihi

Evet müzik tercihi yanlış okumadın :) Hobiler ne kadar önemli ise dinlediğin müzikler de o kadar önemlidir herhalde. Eğer sen canını sıkması için yazılmış (arabesk tarzı) müzikler dinlersen tabii ki mutlu olamazsın kardeşim! Şimdi al o telefonu eline ve tüm o moral bozan negatif şarkıları sil. Kendine seni o an mutlu eden ve her dinlediğin zaman seni başla evrenlere taşıyan müzikler dinlemeye başla. Müzik ne kadar kontrolsüz sansan da seni bilinç altından etkileyen bir etmek bu yüzden hiçbir zaman müziği etkisiz eleman olarak görme. Şimdi git ve seni gülümsetecek şeyler dinle tıptı benim şuan yaptığım gibi :)

Eğer yazılarım ilgi görürse devamı gelecek.
-cüke

Kendi benliğinizi arayın başka türlü mutlu olamazsınız. Yalnızlığı seçin, bolluk kendiliğinden gelecektir. Yapmayı sevmediğiniz şeyleri yapmayı bırakın. Zorunluluk varsa düşünmeden yapın. Karakteristik özelliklerinizi arayın. Giysi hobi vs... Bulmanız buna bağlı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8