Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Nasıl testosteron arttırabilirim

Şekeri hayatından çıkar
8 saat aralıksız uyu
Çinko tüket mesela kırmızı et
Proteini arttır
Sağlıklı doymamış yağlar tüket
Ağırlık çalışması en önemlisi, ağırlık çalış
Yağ oranını azalt
Stresten uzak dur. Stres veren ortama gitme. Stres yaratan kişileri hayatından çıkar
Bol su tüket alakalı alakasız testoya faydasını bilmiyorum ama bunu yap yine de

en önemlisi ağırlık çalışması ama. Kas oranını arttırman lazım.

tüm kan(hemogram) testi yaparak genel durumunu öğrenebilirsin. yağ oranını düşürmek istersen su orucunu araştır. bunun dışında spor yap ve uyku düzenini oturttur. hayatını düzene sok.

Şekeri hayatından çıkar
8 saat aralıksız uyu
Proteini arttır
Yağ oranını azalt
Stresten uzak dur. Stres veren ortama gitme. Stres yaratan kişileri hayatından çıkar

Kas oranı geçici mi salgılıyor yoksa sürekli halde mi

Şekeri hayatından çıkar
8 saat aralıksız uyu
Proteini arttır
Yağ oranını azalt

Bir de abur cubur düşürüyor mu testesteron hormonu

Şınav squat evde yapabilecek aletsiz şeyler kilo aldırır mı proteinli beslenirsek yani çok pasifleşmeye başladım gelen geçen laf atıyor pısırık kalmaya başladım çözüm önerilerinizi bekliyorum dostlarım
Telde Proglar var indjr yaparsin tabure olsa yeter evde calorini hesapla zayifsan kusana kadar ye yağ almamak için sixpacke çalış ben oyle Yapiyorum

Zayıfsanız kusana kadar yemeyin, yukarıda yazıyorum. Bu forumun en genel sorunu burada. Herkes biliyor. 1. Kas oranı salgılanan bir şey değil. Ağırlık çalıştığınızda kaslar yırtılır ve sonra onarılır. Proteinler kasları inşa ederek bir sonraki zorlanmaya hazırlar. Ağırlık çalışmasını bırakırsanız hacim kaybedebilirsiniz, kas kaybı da yaşanabilir ancak o kasların izi asla silinmez. 1 yılda yapılan vücut, 3 ayda yine toparlanabilir. Abur cubur yağ ve sağlıksız şeker içerir. Bunlar dolaylı yoldan testosteron düşürür. Alakası yok bence diyeceğinize araştırın ya da sadece bildiğiniz konularda yorum yapın.
Haklisin

Kilo almak istiyorsan clean bulk yapman daha doğru olur. Yediğin her şey sağlıklı olmalı. Protein yağsız olmalı, yağ kaynakların zeytinyağı ve çiğ kuruyemişlerdir. Karbonhidratların glisemik indeksi düşük olmalıdır. Meyve ve sebze tüketimi önemli ama meyveler şekerli olduğundan az oranda tüketilmelidir. Süt ürünlerini de dikkatli ve minimum seviyede tüketin.

Kilo almak istiyorsan hacimlenmen gerekir. Bu durumda karbonhidratsız olmaz. Protein ve ağırlık ile kilo alınmaz. Egzersizlerle mümkün bile değil. Dediğim gibi clean bulk yapılabilir. Vücut ağırlıkları, dumbell ve barbell çalışmaları kadar etkileyemez. Ancak çok fantastik şekillerde icra edilebilirler: Örneğin 20 adet şınav çektiniz, sadece 30-35 saniye dinlenip 15 tane de decline şınav çekin. Ya da tekrarları hiç saymayıp tükenişe kadar gidersiniz. Süperset varyasyonu, vücut egzersizlerinde çok yararlı olur. Burada önemli olan doğru şekilde beslenmek ve çalışmak. Şınav çeken herkes şınav çekmeyi bilmiyor mesela. Baş ve gövde çoğunlukla yanlış pozisyonda. Ya da kollar yanlış yerde olduğundan stres arka kola ya da doğrudan orta sırt bölgesine vuruyor.
Karbonhidrattan kastın pilav makarna ekmek falan mi ve karbonhidrat bel çevresinde şişmeye neden oluyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8