Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ne ile meşgulsün? Gözlemlerim ve yorum.

Sık sık toplu taşıma kullanıyorum ama sadece metro. Otobüs cidden çekilmiyor. İnsanları gözlemliyorum ne yapıyorlar abi bu telefonda?

Şahsen ben 7/24 borsaları takip eder, araştırma yaparım. Sosyal medya kullanmıyorum zaten.

Son 1 haftadır göz ucu ile analiz yapıyorum abi herkes Instagram da yok bu kadar berbat bir durum yaptıkları tek şey kaydır kaydır like like bu ne ? Beyninizi çöp ile besliyorsunuz sadece görsel dopamin ile.

Bu cidden korkunç bir durum Instagram kullanmak artık bir zorunluluk mu oldu yoksa? Dışarıdan bir gözlemci olmadan bu dediklerimi kavramanız zor ama cidden kullanmayın abi şunları hayatınızı mahvediyor farkında olmadan beyin neye maruz kalırsa ona dönüşür.

Garbage in garbage out.

Instagram kadar beyin yıkayan uygulama yok, uygulamayı silince insan vaktini ne kadar boş yere harcadığını fark ediyor.

Ben instayi kızlarla iletişim ve anı duvarı olarak kullanıyorum ki bence bu dönemde şart statü gösterme amaçlı. Tabi asosyalin tekiysen kullanmamakta bir şey kaybettirmez.
Statü mü öyle statünün ..k. Ne yaptığını paylaşmak resim atmak neyin statüsü :))

Son düzenleme:
Statü mü öyle statünün ..k. Ne yaptığını paylaşmak resim atmak neyin statüsü çok farklı bakıyoruz dünyaya :))
öyle deme kanka Instagram'da kendini gösterebildigin kadar varsın artık.Biraz insanların gözüne gözüne sokmak gerekiyor.Kizlarin %99 u da manitacilik işlerini instagramdan hallediyorlar.Hatta yüz yüze tanışıklıgi olanlar bile instagramdan yürüyorlar.Kim ne derse desin bu devirde Instagraminin olmaması dezavantaj.Ha şuan benim de yok.Sinav aradan çıksın açarız bir hesap.

Bunu ben de fark ettim.4 kişi oturuyoruz hepsinin elinde telefon var.İsin kötüsü dediğin gibi bir bok yaptıkları da yok.Sadece kaydırıyorlar.Konusmaya kalksan bir çoğunun konuşacak konusu , özgüveni yok.Sosyal açıdan törpülenmiş bir nesil yetişiyor maalesef.Fakat bu bizim için avantaj.En basitinden tanımadığın bir kıza ortamda yaptığın en ufak konuşma bile karşındakinin dikkatini çekiyor.Çünkü kimse beklemiyor amk.Herkes akşam instasini bulur yazarım kafasında...

Bunu ben de fark ettim.4 kişi oturuyoruz hepsinin elinde telefon var.İsin kötüsü dediğin gibi bir bok yaptıkları da yok.Sadece kaydırıyorlar.Konusmaya kalksan bir çoğunun konuşacak konusu , özgüveni yok.Sosyal açıdan törpülenmiş bir nesil yetişiyor maalesef.Fakat bu bizim için avantaj.En basitinden tanımadığın bir kıza ortamda yaptığın en ufak konuşma bile karşındakinin dikkatini çekiyor.Çünkü kimse beklemiyor amk.Herkes akşam instasini bulur yazarım kafasında...
Tam olarak değinmek istediğim konu bu brom genel olarak grupta birçok kişi benle aynı düşünüyor buna çok sevindim. Bunun farkında olmak büyük bir ayrıcalık. Zamanı ve anı yaşamayı kaçıran bu nesilden olmamak yegane savaşımız. İnsta kullanmaya gelince bilinçli kullanım ile neden olmasın.

Statü mü öyle statünün ..k. Ne yaptığını paylaşmak resim atmak neyin statüsü çok farklı bakıyoruz dünyaya :))

Hayatı yaşıyorsan gayet de statünü/popülerliğini arttırır. Fakat statü önemsenecek bir şey mi? Bu tartışılır. Bu, benim sana "Para değersiz, bir şey başardığını sanıyorsun ama aslında kukla olmak için ömrünü harcıyorsun borsaya, ben kitap okuyorum, önemli olan entelektüel gelişim. (evet, tek L ile yazılıyor)" demem ile aynı mantığa sahip. Günün kıssadan hissesi: Hoşgörülü olmayı öğren denyo.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8