Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ne öneriyorsun?

Öncelikle merhaba beyler. Grubun yeni üyesi eskilerin Alfası, son zamanların Betası, hatta daha düşük bir frekans geliyorsa aklınıza onu söyleyebilirsiniz. Herkesin buraya toplanma amacını zaten biliyoruz. Size sormam gereken birkaç şey var. Ama bunları sormadan önce olayları derinlemesine anlatmak istiyorum. Tüm gerçekleri tam anlamıyla idrak edip etmediği mi bir de sizden duymak istedim.
Neyse çok uzatma konuyu geç dediğinizi duyar gibiyim. Çekirdekler hazırsa başlıyorum.

Daha ilişkinin en başlarında, tanışma aşaması ve birlikte olana kadar geçen tüm zamanlar çok güzeldi. Kendisi üniversite üçüncü sınıf ben ise işsizdim. O zamanlar her şey güzeldi. İlişkinin yedinci veya sekizinci aylarında beni çok önceden takip ettiğini, Hatta yazmamı beklediğini bile söylemişliği var. Hepimizin bildiği gibi başlarda her şey çok güzel ilerliyor ve hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor. Ben o aralar İşsiz olmaktan ve boş geziyor olmaktan çok müzdariptim. Üniversite sınavına girip atanma olasılığı yüksek iki yıllık bir sağlık bölümü yazdım. O zamana kadar okumak gibi bir isteğim de yoktu. Herneyse okula başladık kendisi de dördüncü sınıfa geçti. O aralar kız deli gibi KPSS çalışıyor ben de üniversite hayatının tadını çıkarıyordum. Bu sıralar yine herşey güzel ve tozpembe bildiğiniz gibi. 3.5 yıllık ilişki boyunca hiç ayrılmadık. Tabi bu süre zarfında çok fazla kavgamız oldu ama ayrılığı hiç tercih etmedik. Kavgaların genel nedeni de benim olayları fazla uzatmamdı. Sürekli bir gerginlik ve Stres içinde yaşıyordum bunu karşı tarafa da yansıtıyordum. İlişki boyunca ben kendisine bir kadının ekonomik olarak özgür olması gerektiğini, kimseye muhtaç olmadığı bir hayat yaşaması gerektiğini söylüyordum. Yani beni sadece sevdiği için yanımda olması gerektiğini sürekli dile getiriyordum.
Ve tatataaaa o büyük gün geldi ;
Hanım ablamız atandı. Doğuda bir köyde öğretmen oldu. Tabi ben o aralar çok mutluyum. Sevdiğim kadın atandı, kendi ayakları üstünde duruyor, kimseye muhtaç değil diyip seviniyorum. O zamanlarda bir şekilde yeni güzel devam ediyordu. Tabi ben üniversite hayatı gezme falan derken kızın gözlerinde kendimi çok fazla yıktığımı biliyorum. Sürekli Stres gerginlik ve olumsuzluk hali devam ediyordu bende. Son aylara o güzel güne yaklaşıyoruz beyler. 🤦🏻‍♂️ Okul bitti ben kendisine Kıbrıs’a gidip uzun bir süre çalışıp para biriktireceğimi söyledim. Daha sonra gelip bir dersaneye yazılıp sınava hazırlanacağımı söyledim. Yeni yeni farkına varıyorum kırılma noktası o gündü diyebilirim. Ya da yine suçu kendime atıp kendimi kandırıyor olabilirim. O günden sonra kız çok soğuk davranmaya başladı atanalı dört ay falan olmuştu. Tabi bizim Kıbrıs seferi boş çıktı ve geri döndük. Türkiye’de çalışıp bir dersaneye gidip sınava gireceğimi söyledim. İş bulamadım kendi çabalarımla ders çalışmaya başladım. Bu arada çok sevdiğim kardeşim dediğim beraber büyüdüğüm kuzenim vefat etti. Olayları derinlemesine anlatıyorum ki her şeyi bilip bana gerçekleri söyleyin beyler. En ihtiyacım olduğu zamanlarda yanımda olmasını istediğim kız bana bu ölümden 20 gün sonra ayrılmak istediğini artık olmadığını çok yıprandığını söyledi. Tabi ben yine yıkıklık yapıp “ Tamam sen bilirsin ama keşke bu zamanlarda olmasaydı beni yalnız bırakmasaydın “ dedim. Yine de ayrılık kararı alınmıştı ama üzerinden 3-4 saat geçti Kendisi mesaj atıp ben seni bırakamam sana söz verdim gibi cümlelerle geri döndü. (Tabi bunun tamamen vicdan rahatlatma olduğunu ben çok geç anladım.) Birleşme oldu ama bana acıdığı için döndüğünü çok sonradan fark ettim. Bu ölüm olayının çok ayrı bir detayı daha var. Ölen kişinin ölümünden hiç alakam olmamasına rağmen suçlu tutulmam benim çok daha fazla yıkılmama sebep oldu. Sonra tekrar bir yurtdışı mevzusu döndü. Kız bu duruma istersen gidebilirsin, nasıl mutlu olacaksan öyle olsun dedi. Kızdan da izni aldık zaten suçlanıyoruz ve buralardan uzaklaşmak istiyoruz diyip kalkıp gittik beyler. Ama acı çeken ben miyim o mu hiç belli değildi. Sürekli bir erteleme sürekli bir işim var durumları çok artmaya başlamıştı. Ben yurtdışına gitmeden önce her şeyi düzeltmek için, son bir kez görmek için bulunduğum şehirden onun görev yaptığı şehre gittim.
(Buradaki bir kaç detay çok önemli)
Ben oraya gitmeden önce kendisinin bana yapma dediği birkaç şeyi yapmaya başlamıştı bile. Buna bir örnek verecek olursak kızlarla görüşme kızlarla samimi olma diyen kişi, Birlikte görev yaptığı okuldan bir öğretmene “Beni buradan alabilir misin acabaaa” (bu mesajı sonradan görüyorum) diye mesaj atıp arabasına binecek duruma gelmişti bile. Mesaj ne kadar önemli olabilir ki demeyin kendisini çok iyi tanıyorum kolay kolay samimi olmaz ve erkeklere öyle cümle sonunu uzatacak mesajlar atmazdı. Bu konuyu çok önemsemeyip yanına gittim. Telefonu tesadüfen elime geçti. Yukarıda okuduğunuz mesajı gördüm. Yalnız şöyle bir durum var bu adamın da sevgilisi var orayı bilelim beyler. Gün içerisinde zaten aramız kötü diye bu konuyu açmadım gece olmasını bekledim. Telefonuna baktığımı da söylemedim. Gece karşıma alıp bu konuyu sordum. “Bu çocuğa mesaj mı attın yoksa aradın mı ?” dedim. Aradım dedi. Tekrar sordum. Tekrar yine sadece aradım dedi. Telefonunu elime aldım mesajı göstermek için. Mesaj silinmişti 👌🏻Neden sildin dedim. Hem aradım hem mesaj attım dedi bu sefer. O an Neden o kadar sakin kaldığımı düşünüyorum sanırım sebebi yine bu ölüm sonrası beklediğim ilgiydi. Hiçbir şey olmamış gibi karşısında oturup bana yalan söylüyorsun En çok ihtiyacım olduğu anda yanımda değilsin diyip ağladım. 🤦🏻‍♂️Neyse bu durumuda affettik tabi karşı tarafa tamamen vazgeçilmez olduğunu bir kere daha gösterdik. Yurtdışına gittim arada üç saatlik bir fark vardı. Sürekli soğuk ve geç cevaplar vererek beni daha çok sinir ediyordu. Ayrılık konuşması yapılmadan önce doğum günü mesajı atıp bizi tekrar birleştirmesini bekliyordum. Sadece kuru bir iyi ki varsın demekle yetindi ben buna da tepki gösterdim. Gece uzun bir mesaj atıp seni seviyorum ama eskisi gibi değilim. Sana kızıyorum bazen madem mutlu olmayacaktık niye bu kadar hayal kurdum. Sen çok iyisin benim için çok değerlisin sen benim sevdiğim ilk adamsın yerin her zaman ayrı gibi şeyler söyledi. (Tam doğum günümde) Artık bir karar almalısın istersen ara verelim, istersen bitirelim ama bu böyle olmuyor dedim. Doğum günümde benden ayrıldı.😂 Üzerinden iki gün geçti ben mesaj attım bu kadar ayrılık yeter dedim benim kararım kesin ben kararımın arkasında durmak istiyorum dedi. Tabi bu zamana kadar yaptığım en büyük yıkıklığı yapıp. Ölüm suçlanma ayrılık işin başarısız olması derken kendimi kestim 🤦🏻‍♂️ Bu konu hakkında bir şey söylemenizi istemiyorum sadece her şeyi bilmenizi istediğim için anlattım. Birkaç gün hastanede geçti tabi hanımefendinin kulağına gitmesini istiyordum kendisi çok üzülmüş kendini yerlere atmış sürekli birilerini arayıp haber almaya çalışmış. Bir kaç kişi barışın dediyse bile barışmak istemiyorum iyi olsun bana yeter falan diyip geçiştirmiş. Sonra bana bir kaç defa mesaj attı sağlık durumumu sordu. Bir kaç defa konuştuk normal şeylerden söz ettik. Herneyse Türkiye’ye 45 gün sonra geri döndüm. Geri döndüğümde kendisine mesaj attım “görüşelim” dedim. “Ben böyle iyiyim görüşmesek daha iyi olur” dedi. Bir şekilde ikna edip buluştum. Ben hala her şeyin düzeleceğini sanarken karşıma geçip ukala ukala cevaplar vermeye başlamıştı bile. Tabi ben de sinirlendim ağzıma geleni saydırdım (küfür değil). Bir sürü laf söyledim en kötü günümde yanımda değildin sürekli beni suçlayıp durdun sen de suçlusun falan dedim. Sonra dağıldık. O aralar tabi kitap okumaya Kendimi geliştirmeye başlamıştım bile. Üzerinden bir ay geçti iki tane arkadaşıma Onunla görüşmek istediğimi söyleyip ikisinide peşime takıp görev yaptığı yere gittim. Jilet gibi giyinmiş elimde çiçekle vurdum sınıfın kapısına. Beni görünce gerçekten şok olduğunu hissettim. Elleri falan titremeye başlamıştı. İlk sorusu neden geldin ? ne oldu ? Sınıf kapısında sadece 5 dakika konuştuk. Konuşma esnasında çok gergin sürekli etrafını izleyen bir hali vardı ya birinin gelmesinden korkuyordu (mesaj attığı kişi) Ya da velilerin görmesinden rahatsız olabilirdi tam bilmiyorum. Ne için geldiğimin farkında değil misin ben seni seviyorum bu hayata bir kere geldim ve sadece bir kişiyi sevmek istiyorum yaşadığımız şeyler atlatılmayacak şeyler değildi. İkimizde hatalarımızın farkına varırsak her şeyi düzeltebiliriz her şeye verebileceğim bir cevabım var. Sadece bir şeye cevap veremiyorum eğer beni sevmiyorsan bir daha karşına çıkmam dedim. Dönüp seni artık sevmiyorum bazı şeyler istesekte eskisi gibi olmuyor dedi. Canın sağ olsun diyip geri döndüm. Üzerinden bir hafta geçti bütün ailemi ve arkadaşlarımı sosyal medya hesaplarından silmişti. Benden önce tanıştığı kuzenim hariç. Bir paylaşım yaptı ;
-Neden böyle üzgün görünüyorsun.
- Sen bana kelimelerle konuşuyorsun. Ben sana hislerimle bakıyorum.
Tabi yıkık abiniz bu durumu hemen kendisi için sandı.
Kuzenimin hesabından mesaj attım. Bu paylaşımın benim için mi yoksa başka biri için mi olduğunu sordum. (Kuzenimin ağzıyla konuşuyorum). Bu benim kişisel hesabım istediğim şeyi paylaşırım onun için paylaşıyor olsaydım o bunu görebilecek konumda olurdu dedi. Demek başkası için paylaşıyorsun dedim. Red etmedi ama doğrulamadı. Her zamanki kendini beğenmiş ve büyük egosuyla, İstediğim kişiyle alakalı şeyi paylaşırım bunun hesabını da kimseye vermem gibi laflarla konuştu. Sonra ben mesaj atanın kendim olduğunu söyleyip bu kadar çabuk başkasını Seveceğini düşünmemiştim Bana her gün yeni bir ders veriyorsun gibi basit cümlelerle suçladım. Ben onun arkadaşlarını silmemiştim sonra en yakın arkadaşları beni o akşam sosyal medya hesaplarından silmiş biri hariç. Neden sildiklerini sorduğumda sen ona suç attın, sana yakışmadı, nankörlük ettin dediler.
O günden sonra hiçbir şekilde iletişime geçmedim. Son zamanlarda hala silmediğim ve beni silmeyen Arkadaşı Bir şeyler paylaşırken beni yakın arkadaşlara alıyor. Bütün gönderilerime ilk o bakıyor. Şimdi size sormak istediğim bütün mesele şu. Boynuzlandım mı? Kız gerçekten yoruldu mu? Atanmanın ve paranın verdiği rahatlık yüzünden mi gitti? Sevdiği halde sevmiyorum mu dedi? Gözünde fazla yıkıldığım için mi bitirdi? Ve ne yapmam gerekiyor.
Buraya kadar okuyan ve cevap verecek olan herkese teşekkür ederim fikirleriniz benim için gerçekten önemli olduğu için yazdım.

Kızı hayatının merkezine koyarak oneitis'in olmuş.
Çerçeveni koruyamamışsın.

Boynuzlandım mı?

Sence bu andan itibaren bu gerçekten önemli mi?
Boynuzlamadıysa o kıza geri mi döneceksin sanki!

Kız gerçekten yoruldu mu?

Yorulsaydı kuzenine yazmazdı.
Yorulduğu tek şey senin betalığın.

Atanmanın ve paranın verdiği rahatlık yüzünden mi gitti?

Bu da güçlü bir etmen ancak tek bu nedenle gitti denilemez.

Sevdiği halde sevmiyorum mu dedi?

Neden öyle desin ki!
Kendini kandırmayı bırak.

Gözünde fazla yıkıldığım için mi bitirdi?

Evet ve en büyük etmen bu olsa gerek.

Ve ne yapmam gerekiyor.

Geçmişteki hatalarını tekrarlamaman gerek.
Tabak çevirmelisin.

Ve son olarak şimdi bile o kızı hayatının aşkı olarak görüyorsan kendine çekidüzen verme vaktindir.

Sadece bir kızı bukadar takıyorsan yanlış yoldasın başka kızlarla takıl

Sadece bir kızı bukadar takıyorsan yanlış yoldasın başka kızlarla takıl
Başka kızlarla takılma konusunda bir sıkıntım yok. Birini tanımak istesem direk gidip tanışabiliyorum. Yani set açmak benim için o kadar zor bişey değil sadece bu kıza karşı çok yıkıldım ve emek verdim bir sonucu olsun istiyordum

Kızı hayatının merkezine koyarak oneitis'in olmuş.
Çerçeveni koruyamamışsın.

Sence bu andan itibaren bu gerçekten önemli mi?
Boynuzlamadıysa o kıza geri mi döneceksin sanki!

Yorulsaydı kuzenine yazmazdı.
Yorulduğu tek şey senin betalığın.

Bu da güçlü bir etmen ancak tek bu nedenle gitti denilemez.

Neden öyle desin ki!
Kendini kandırmayı bırak.

Evet ve en büyük etmen bu olsa gerek.

Geçmişteki hatalarını tekrarlamaman gerek.
Tabak çevirmelisin.

Ve son olarak şimdi bile o kızı hayatının aşkı olarak görüyorsan kendine çekidüzen verme vaktindir.
Cevapların için sağol. Bahsettiğin bir kaç terimi bilmiyorum araştırıp bilgi sahibi olacağım. Ayrıca hayatımın aşkı olarak görsem neyi değiştireceğim. Seninde en büyük etmen dediğin şeyi yapıp gözünde yeterince yıkıldım zaten. Bir soru daha soracağım. Başka kızlarla takıldığını göstermek bir işe yarar mı sence

Cevapların için sağol. Bahsettiğin bir kaç terimi bilmiyorum araştırıp bilgi sahibi olacağım. Ayrıca hayatımın aşkı olarak görsem neyi değiştireceğim. Seninde en büyük etmen dediğin şeyi yapıp gözünde yeterince yıkıldım zaten. Bir soru daha soracağım. Başka kızlarla takıldığını göstermek bir işe yarar mı sence

Hayatının aşkı olarak görüyorsan değiştireceğin şey kadınlara karşı olan düşünce yapın olmalıdır.
Başka kızlarla takılarak belki onu kıskandırırsın da bunu kendin için yap o kızın tekrar sana geri dönmesi için değil.

Hayatının aşkı olarak görüyorsan değiştireceğin şey kadınlara karşı olan düşünce yapın olmalıdır.
Başka kızlarla takılarak belki onu kıskandırırsın da bunu kendin için yap o kızın tekrar sana geri dönmesi için değil.
Şimd anladım teşekkür ederim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8