Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Neden dik duruyoruz ki?

N.R

Yapılan hataların çoğunun konuşmaktan daha çok beden dilinden kaynaklandığını düşünüyorum ve gözlemlerim bunun doğru olduğunu kanıtlıyor. Bir kaç gün önce gece vakti arkadaşlarla bara gittik. Sadece eğlenmek için gittiğim bardan güzel bir kızla ayrıldım, işin komik yanı ise bunu isteyerek yapmamamdan kaynaklanıyor. Bara gitmeyen arkadaşlar var ise :D barda içki dağıtılan bir yer var genel olarak dikdörtgen olur bunlar, hem içki dağıtılır hem de oturulması için sandalyeler konulmuştur.

Gittik birer içki aldık ve oturup sohbet etmeye başladım. 3 yakın arkadaş ve bira, öf keyfimiz havalarda. Arkadaşlarımdan biri 2 yanımızda oturan bir kız ile göz göze gelmeye başladı. Bunu farkettiğim an gidip kızla konuşması için bir kaç laf ettim, tamam kardeşim ya konuşuruz kasma gibisinden bir laf etti. İçki şişesini de alıp kızın yanına gitti ve red yeyip geldi. Benim gözlemlediğim beden dili hatalarından bahsetmek istiyorum zira bu dostum ağzı iyi laf yapan bir ibnedir.

İçki şişesini neden belirttim? Şişe, bardak tutumu önemli bir faktör nasıl la demeyin, öyle. Şişenizi veyahutta bardağınızı kesinlikle ve kesinlikle karın veyahutta kasık hizasında tutmak önemli faktörlerden biri. Klasik dik duruş pozisyonunu da anlatayim isterseniz (hepiniz biliyorsunuz da benim kuzen okuyor ona anlatacam :p). Göğüs dışarı çıkık, omuzlar hafif aşşağıda kalacak bir şekilde dik durmak sizi yeterince özgüvenli bir herif havasına sokacaktır. Spor yapmak otomatik olarak bunları doğru düzgün bir şekle sokuyor bu yüzden spor yapmaya özen gösterin dostlarım. Sporun her alanda size artısı olacak.

İkinci olarak kadına bakışı ele almak istiyorum. Kadını dinleme pozisyonuna geçmenizi şiddetle hatta döverek yapmamanızı rica ediyorum. Bu pozisyonda kafanızı kadına doğru eyip veyahhuta ona doğru yaklaşarak seni dinliyorum anlat öleyim diyorsunuz resmen lan. Dik bir biçimde yanına gidin ve konuşun ama asla ve asla bu anlattığım şeyi yapmayın.

Oturan herhangi bir kadına yüzünüz ve bedeniniz tamamen dönük bir şekilde yaklaşmayın. Bu da kadına "seninim aşkım" sinyallerini çakıyor. Bunun yerine kadının yanına geçin veya oturun ardından bedeniniz karşıya bakar bir biçimde kafanızı yarım bir şekilde ona döndürün ve küçük bir göz teması kurun. Kadın sizi beğenir ve muhabbetiniz sararsa otomatik olarak size karşı dönecektir.

Önemli devlet adamlarına bakın beyler ; kendileri bir şey söylerken daima karşıdakinin gözlerinin içine keskin şekilde bakarlar.Örneğin Mustafa Kemal yabancı devlet adamlarına bu maniplasyon tekniğini çok uygular.Karşıdakine bir şey söylerken keskin bakışlarla bakar fakat karşıdaki konuştuğu zaman bakışlarını uzaklara veya başka yere çevirir.Çünkü bu beden dilinde dominantlık ve bağımsızlık göstergesidir.Diğer bir deyişle "Aslında sana ihtiyacım yok bak şu an sen bana bir şeyler anlatmaya çalışmaktasın" demektir."E aynısını bize yaparlarsa" diyeceksiniz ama sporu da herkes yapabilirken toplumun yarısı göbekli çünkü buna dikkat etmiyorlar.Bu arada N.R cım sürekli zihnimi okuyorsun sanırsam tam ben beden dili hakkında yazı yazacaktım ki senin yazını gördüm ellerine sağlık 😊

Omuz üzerinden konuşun, dik duracağım ve cool olacağım diye kasmayın. Fark edilirsiniz. N.R'ın da yazdığı gibi spor vücut duruşunu oturtur. Yeterli ve yöntemli spor yaptıktan sonra duruşunuz hallolacaktır. Sonrasında ise kendinize gerek konuşma gerek davranışlar için rol modeller bulun. Konuşma ve ses tonu için tavsiyem Haluk Bilginer, hareketler içinse Tom Ellis veya Jason Momoa'dır. Bunlarla kendinizi bir yere kadar getirir üstüne koymazsanız taklitçi olursunuz. Belli temellerle kendi tarzınızı yaratın.

Omuz üzerinden konuşun, dik duracağım ve cool olacağım diye kasmayın. Fark edilirsiniz. N.R'ın da yazdığı gibi spor vücut duruşunu oturtur. Yeterli ve yöntemli spor yaptıktan sonra duruşunuz hallolacaktır. Sonrasında ise kendinize gerek konuşma gerek davranışlar için rol modeller bulun. Konuşma ve ses tonu için tavsiyem Haluk Bilginer, hareketler içinse Tom Ellis veya Jason Momoa'dır. Bunlarla kendinizi bir yere kadar getirir üstüne koymazsanız taklitçi olursunuz. Belli temellerle kendi tarzınızı yaratın.
Davranışlardan kasıt nedir?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8