Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Neden İyi Erkekler Kadınlara Gelince Başarısızdır?

İyi çocuk olmak bilinç altında zayıflık göstergesidir. Güçlü bir erkeğin özel bir kadına ihtiyacı yoktur. Güçlü bir erkek psikolojik ve sözsel olarak çizgiyi aşan kadını disipline eder ama zayıf bir erkek söz söylemekten çekinir çünkü kadını gücendirmekten korkar.

Güçlü bir erkek kusursuz bir centilmen olarak kendini ispatlamak zorunda değildir. Zayıf erkek ise,kızla dışarı çıkarken, sanki işe alınma şansı düşük olan birisinin görüşmede yaptığı gibi davranır.

Önemli bir noktaya değinmek istiyorum. Yanlış anlamayın. Güçlü olmak ve centilmen olmak birbiriyle çok uyumludur. Sadece centilmenliği muhtaçlık duygusuyla yapılmamalıdır.

Serseri bir şekilde davranmak da kötüdür ama iyi çocuk olmaktan avantajlı olduğu kesin. Çünkü kadınların hissettiklerini umursamamak ve onların bu zaafından faydalanmak , muhtaç olmaktan daha fazla çekim ekleyeceği aşikardır. İşte bu yüzden, çoğu kadın iyi bir çocuk ister ama sürekli ona prenses gibi davranmayan kötü çocukların peşinden gider.

Bir kadını size ait olması için ikna edemezsiniz. İsterseniz onu herkesten çok seveceğini söyle. Üzgünüm ama işler öyle yürümüyor. Ona hediyeler alma, zorda kaldığında yanında olma gibi davranışlar onay arayan davranışlardır ve bu davranışlar çekiciliği öldürür.

Kadınlara bu anlattığım şeylerden bahsederseniz, size çoğu bunların saçmalık olduğunu söyler. Ama bu anlattığım olayların hepsi bilinç altında olur ve olanların farkında değildirler. Ama kadınlar onları uğraştıran erkeklerin peşinden koştuklarını kabul ederler ve onlara çok ilgi gösteren erkeklerden soğuduklarını da söylerler. Ama bu olayların arkasındaki psikolojinin farkında değildirler. Bu şuna benzer, arabayı sürmeyi bilirler ama motorun nasıl çalıştığını bilmezler.

Son düzenleme:
Yine çok güzel bir yazı olmuş dostum ellerine sağlık, valla forumda senin gibiler çok az kaldı :)
Detaylandırmanı ve örneklendirmeni istediğim bir konu var;
Ama kadınlar onları uğraştıran erkeklerin peşinden koştuklarını kabul ederler
Bu kısımdaki "uğraştırmak" olayını biraz detaylandırıp, örneklerle açıklayabilir misin?
Bazen kendimde bilinçsizce böyle bir fırsat çıktığında göremeyebiliyorum, belki detaylandırıp örneklendirir isen, farkındalık kazanıp bundan sonra bilincine varıp, o fırsatları görüp yakalayabilirim :)

Yine çok güzel bir yazı olmuş dostum ellerine sağlık, valla forumda senin gibiler çok az kaldı :)
Detaylandırmanı ve örneklendirmeni istediğim bir konu var;

Bu kısımdaki "uğraştırmak" olayını biraz detaylandırıp, örneklerle açıklayabilir misin?
Bazen kendimde bilinçsizce böyle bir fırsat çıktığında göremeyebiliyorum, belki detaylandırıp örneklendirir isen, farkındalık kazanıp bundan sonra bilincine varıp, o fırsatları görüp yakalayabilirim :)
Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim dostum. :)

Uğraştıran, peşinde koşturan yani kıza, “Tamam bu çocuk cepte” dedirtemeyen iyice peşinde koştukça erkeğin uzaklaşan artık kızın “Konuşmak istemiyor galiba uzatmanın anlamı yok” dediği anda sıcak davranan erkek.

Kısaca kızı bu şekilde uğraştırırsın ve bu da seni tabi ki çekici kılar çünkü diğerlerinden farklısındır diğeri 2 günde seni seviyorum sen çok farklısın derken senin bu şekilde davranman tabii ki farklılık kazanacaktır. Hatta kız beni neden takmıyorsun tarzında shit test uygular ben şahsen, takmadığım durum nedir diye sorarım. Hiç bir cevap veremez tabii ilişki sevgili düzeyinde değilse. Peki neden cevap veremez çünkü sadece aramızda bir konuşma var ve ben onun yazdığını cevaplar ve uzatmam uzatmanın anlamı yok. Kız bunu aklından geçirir haklı neyi takmıyor ki der. Sonra birden sıcak davranman kıza birden ödül gibi gelir mutluluktan uçar emin ol hatta sana çok mutlu ettin beni bile diyebilir var böyleleri ama aslında sadece hal hatır sormuşsundur.

Sevgili durumunda ise ben senin sevgilininim benimle ilgilensen diyorum biraz diyebilir. Yani senden ilgi beklemesiyle beraberinde peşinde koşması her an gidebilme korkusu içinde olması kızı uğraştırır. Cevap olarak ise işim var der geçersin. Ne işin var diye sorar görüldü atar bir kaç saat sonra eğer konuşmak istersen başka konudan giriş yaparsın. Neden cevap vermedin derse ise o konuya hiç girmeden yeni açtığın konuya devam edersin. Genelde ben sana küstüm yazar ve güya konuşmayacağını dile getirir. Sen de peki tamam konuşmak istersen yazarsın diyebilirsin. Bu böyle uzar.

Bir de direk ilgiye boğduğunu düşünelim kız bu çocuk cepte der yoluna bakar senin ona iltifat etmen onu mutlu etmez çünkü sen bunu her gün 10 sefer yapıyorsun bir de kıza muhtaç gibi davranılması tamamdır uğraştırmayan erkek, cepte olan erkek.

Başlığa bir ekleme yapayım: İyi erkekler kadınlara gelindiğinde başarısız değildir zaten iyi erkek çoğu anlamda başarısızdır iyi üniversite sonucu alır reklamını yapamaz işe girer patronundan zam ya da terfi isteyemez kızlar 30'una geldiğinde iyi erkekten faydalanmak ister erkek de bu sömürüyü anlayamaz evlenir. Sonra da iç geçirir ve bu hayatta serserilerin kazandığını söyler. E madem kazanıyor, serseri olsaydın ya!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8