Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Neden kitap okumalı?

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Kitaplar en iyi dosttur cümlesi varya heh işte o cümle çok doğrudur dostlarım çünkü kitap okumanın sayısız faydası yanı sıra insanın ruhunu temizler insanı yaşamadığı görmediği alemlere alır oraya götürür birebir yaşıyormuş hissini verir kitap okumak yaşamak gibidir neyse faydalırına geçecek olursak
•kelime dağarcığına faydası vardır (yazdığım konulardan bunu teyit edebilirsiniz)
•gri madde denen beyindeki bu maddeyi geliştirir
•algılama sentez analiz yani kısacası beyin hızlanır
•problem çözme olanağı daha da artar çözüm odaklı düşündürür
•sorgulamaya iter buda araştırmacı bir kişilik yapısını oluşturur böylelikle yaşamımız için gerekli bilgilere daha hevesli atılımlarda bulunuruz
•insanları anlamamız için rehberdir
•zihni kılıç gibi keskin yapar
•kendini daha iyi ifade etmeyi sağlar
•farklılık yaratır bakış açıları sunar bir olaya öküz gibi bakmak yerine başka perspektiflerde bakmanızı sağlar
•öngörüyü önsezileri geliştirir
Bunlar bende olan etkileri ki daha da var aklıma gelmedi :)

Sırf Kitap okuyacağım diye Kitap okumayın
Size Faydalı Kitaplar okuyun
Sayın GhostlyKisses Faydaları Yazmış bende 1-2 tanesini yazayım
Kitapların Bonus Faydaları 🤣
1. Genel Kültürünüzü Geliştirirsiniz
2. Yazarlardan Alıntı Yapmak Karşı Tarafı
Bu Adam Bilgili gibisinden Sinyal gönderir
3. Eğer uzun süre Kitap okumazsanız
Sözleri Kekelemeye yol açar
Cümle Kuramazsınız Karantin sürecinde Bende öyle oldu çünkü
4. Diğer Kişilere oranla Değeriniz artar
5. Düşünce Faaliyetiniz Çok Gelişir

Sırf Kitap okuyacağım diye Kitap okumayın
Size Faydalı Kitaplar okuyun
Sayın GhostlyKisses Faydaları Yazmış bende 1-2 tanesini yazayım
Kitapların Bonus Faydaları 🤣
1. Genel Kültürünüzü Geliştirirsiniz
2. Yazarlardan Alıntı Yapmak Karşı Tarafı
Bu Adam Bilgili gibisinden Sinyal gönderir
3. Eğer uzun süre Kitap okumazsanız
Sözleri Kekelemeye yol açar
Cümle Kuramazsınız Karantin sürecinde Bende öyle oldu çünkü
4. Diğer Kişilere oranla Değeriniz artar
5. Düşünce Faaliyetiniz Çok Gelişir
Faydalı kitaplar= aşk meşk gençlik içermeyen kitaplar ve genellikle kadınların yazmadığı kitaplar

Faydalı kitaplar= aşk meşk gençlik içermeyen kitaplar ve genellikle kadınların yazmadığı kitaplar
Dostoyevskinin Bazı Kitapları Aşk ve Gençlik Içeriyor
Bence Zarar Vermez insanlara
Ve ya Kafkada Aşk içeren Hikâyesi var Reyislerin Kitabı sırf Aşk içeriyor diye okumamak olmaz değil mi ?

Dostoyevskinin Bazı Kitapları Aşk ve Gençlik Içeriyor
Bence Zarar Vermez insanlara
Ve ya Kafkada Aşk içeren Hikâyesi var Reyislerin Kitabı sırf Aşk içeriyor diye okumamak olmaz değil mi ?
Ben ki senin üstadın olarak :)
Dostum bahsettiğim kitaplar karantina gibi boş içerikler oysaki insancıklarda Dostoyevski şunu anlatır fedakar ve kendinden vazgeçecek bir hale gelirsen yarra yersin çünkü kadın sonunda terk ediyor zengin birisiyle kaçıyordu bunları oku ama yok karantina hercai amk kağıda yazık vallahi billahi ne gereksiz insanlar var ki bunlara para veriyor Dostoyevski okusa anlayacak oysa ki

Dostum bahsettiğim kitaplar karantina gibi boş içerikler oysaki insancıklarda Dostoyevski şunu anlatır fedakar ve kendinden vazgeçecek bir hale gelirsen yarra yersin çünkü kadın sonunda terk ediyor zengin birisiyle kaçıyordu bunları oku ama yok karantina hercai amk kağıda yazık vallahi billahi ne gereksiz insanlar var ki bunlara para veriyor Dostoyevski okusa anlayacak oysa ki
Yeap Bazıları Var sırf gündemdeki Kitapları okuyup ay ben bunu okudum Çogh Güzel yani acayip bir şey Tavsiyye ederim demek için okuyorlar.
Wulf Dorn- OyunBaz Nasil Bir kitap ?
En çok satanlar listesindeydi kitap
Yada Travma ?

ilk gönderide çok güzel değinmişsin kitap okumanının önemine ama dostoyevski çoğu psikoloğa ilham olmuş biri. Freud'dan, Carl G. Jung'dan önce bilimsel olarak bilinç altı yokken Suç ve Ceza kitabının başında ana karakter Raskolnikov'un gördüğü rüyalar ve nedenini bilmeden gittiği yerlerden yola çıkarak bilinçaltı teorisini buluyorlar.
Neden Dostoyevski okumalıyız? Ünlü psikolog Jordan Peterson anlatıyor - YouTube
İlber Ortaylı edebiyatın devlerini anlattı - Gündem Özel 11.01.2019 Cuma - YouTube

ilk gönderide çok güzel değinmişsin kitap okumanının önemine ama dostoyevski çoğu psikoloğa ilham olmuş biri. Freud'dan, Carl G. Jung'dan önce bilimsel olarak bilinç altı yokken Suç ve Ceza kitabının başında ana karakter Raskolnikov'un gördüğü rüyalar ve nedenini bilmeden gittiği yerlerden yola çıkarak bilinçaltı teorisini buluyorlar.
Neden Dostoyevski okumalıyız? Ünlü psikolog Jordan Peterson anlatıyor - YouTube
İlber Ortaylı edebiyatın devlerini anlattı - Gündem Özel 11.01.2019 Cuma - YouTube
Dostum tam da suç ve cezayı okuyordum bundan önce yeraltından notlar karamazov kardeşleri okudum Dostoyevski analizleri çok iyi psikoloji dersi gibi sadece bilimsel terimler yok bunun nedeni ise insanın ruhuna inmesidir kendini anlatması analizlerini sunmasıdır romanlarında bunun yanı sıra Rus edebiyatında ki yazarların çoğu böyledir. Ne yazık ki Türk yazarlar pek öyle değil Oğuz Atay Yaşar Kemal psikolojik yazarlar diğerleri ise kendi düşüncemi belirtmek gerekirse pek değerli değildir

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8