Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

New Nazım

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
Seni düşlemek; umut etmek gibi, sonsuzluğun ışığında yürürken an be an tükenecek ışık gibi..
Seni özlemek, üzerimde ki toprağın ağırlığında yalnız ölmek gibi..
Seni görmek, hiç bitmeyen gün ışığında yeşeren çiçek gibi...
Fakat ruhum ölüyor sensiz olanlarla, ben Artık ölmek değil! YAŞAMAK istiyorum.

Not: yazdığım ve güzel bulduğum şiiri paylaşmak istedim hayvani iç güdülerim yazdırdı(abazanlık) :D

reis üzerimde ki yi düzeltsen tam puan

Bursa Cezaevi denetimine Adalet Bakanlığı’ndan bir müfettiş gelir. Bir kaç gün denetim yaptıktan sonra müdüre: “- Nazım da buradaymış, çağır da görelim nasıl biridir?” der. Nazım’ı odaya getirirler. Müdür koltuğuna iyice kurulan müfettiş Nazım’ı tepeden tırnağa süzer ve:
“-Demek Nazım Hikmet sensin”, der. Nazım’a oturması için yer göstermez. Kısa bir konuşma sonrası, “Gidebilirsiniz” der. Nazım tam kapıdan çıkarken durur ve müfettişe:

“-Ömer Hayyam adını duydunuz mu?” diye sorar. Müfettiş hemen atılır: “-Kim bilmez ki Hayyam’ı”

Nazım: “-Hayyam zamanında İran hükümdarı kimdi?” diye sorar.

Müfettiş şaşırır. Nazım konuşmasını sürdürür, “Görüyorsunuz, sanatçıyı anımsadınız ama hükümdarı anımsamadınız. Yıllar sonra beni dünya anımsayacak, ama dönemin Adalet Bakanını ve sizi kimse anımsamayacak” der ve çıkar.

Müfettiş yaptığı yanlışı anlar, Nazım’ı geri çağırır ama Nazım koğuşunun yolunu tutmuştur, asla geri dönmez.

Sahi, o dönemin Adalet Bakanı kimdi?

Not: Alıntıdır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8