Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Neyi yanlış yapıyorum?

Dostum ben beğendiğine eminim ama naza çekiyor. Seni beğeniyorum tarzinda cümleler kurmalimiyim. İlgimi belli etmelimiyim?
Dostum, “seni beğeniyorum.” gibi cümleler kurma, başka şekilde ilgini belli et mesela arada bir bakıp hafiften piçimsi gülümseyebilirsin (😏) . Eğer yan yana sohbet ediyorsanız ve sohbet içinde gülüyorsanız arada bir küçük dokunuşlar yapabilirsin (kino yapmış olursun.), Her ne kadar seni beğendiğinden emin olsanda ilgini direk iltifatlar ile belli etmek pek mantıklı değil bence. İltifat edeceksen de direk kendisine değil “kazak yakışmış” , “küpelerini beğendim.” tarzında dolaylı abartısız iltifatlarda bulunursan daha olumlu olabilir. Hem kendini iyi hisseder hem de götü kalkmaz. İlgini bir nebze belli etmiş olursun. Tabi bu iltifatlarında dozunu çok kaçırmamak lazım, “Sana ne giysen yakışır” düzeyine gelmesin.

Bunları yaptıktan sonra ilgi alaka düzeyine göre bak senden rica ediyorum, eğer ilgisini hâlâ hissediyor olursan şu kadına “Çay içek.” de. Sanki küçük ilçe diye kimse kimseyle çay içmeye gitmiyor mu?. İlçedeki tüm evlilikler görücü usulüyle gerçekleşiyorsa, oturup kimse birbiriyle tanışmıyorsa, “Tamam, demek ki; bu ilçe halkının dedikodu yapma olasılığı çok olduğundan, dışarda görülmekten çekinebilir.” diyeceğim ve sana hak vereceğim.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8