Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

NoFap Geniş Kapsamlı Rehber

nofapa başlayalı bir kaç hafta oldu ve depresif halimden kurtuldum.
fakat...
bugün bir kız benimle cinsel birliktelik istiyor, eğer birlikte olursam eski depresif halime dönermiyim?

@Mrdisiplin Cevaplamış zaten.

Hayır dönmezsin. Gerçek sekste ödül mekanizması çalışıyor. Kısa süreliğine yükselmiş hissedersin hatta. Her şeyi başarabilecekmiş gibi hissedersin.
Sebebi fazla dopamin'dir.
Aklınıza takılan şeyleri sorun arkadaşlar.

cinsel birliktelik masturbasyonla çok farklı şeyler gerçek bir cinsel birliktelikte beynimizin sosyalleşmeyle ilgili bölümleri çalışır ve testosteron seviyen artar ancak masturbasyon beyninin ödül mekanızmasini bozarak testosteronunu düşürür ve seni depresif ve anksiyeteli birine dönüştürür yani gerçek bir cinsel birliktelik yaşarsan eski depresif haline dönmezsin korkmana gerek yok
cevabın için teşekkür ederim :)

@Mrdisiplin Cevaplamış zaten.

Hayır dönmezsin. Gerçek sekste ödül mekanizması çalışıyor. Kısa süreliğine yükselmiş hissedersin hatta. Her şeyi başarabilecekmiş gibi hissedersin.
Sebebi fazla dopamin'dir.
Aklınıza takılan şeyleri sorun arkadaşlar.
cevabın için teşekkür ederim :)

Normal moddayım minimum kaç gün dayanmam gerek?

Yeniler için başlığı Yukarı taşıyorum... Nofaptaki arkadaşlar nasılsınız süreç nasıl gidiyor :) Dediğim etkileri yaşadınız mı? Azıcık aydınlatın yeşillenelim :)

7. gündeyim konuşma yeteneğimin biraz daha geliştiğini düşünüyorum 3 saatlik bir uykuyla bile daha enerjik uyanıyorum hala zorlanıyorum ama bazı şeylerin değiştiğini hissedebiliyorum
Yeniler için başlığı Yukarı taşıyorum... Nofaptaki arkadaşlar nasılsınız süreç nasıl gidiyor :) Dediğim etkileri yaşadınız mı? Azıcık aydınlatın yeşillenelim :)

90 günlük sürecim vardı sürecin ilk ayları krizler geliyordu bir bağımlılığı bırakıp diğer bağımlılıklara sarmıştım sabahlara kadar oturmak oyun oynamak dizi izlemek vs. faydaları görmediğim zaman hata yaptığımı geç anladım her sabah kalktığımda süreci bozmayı düşünüyordum eğer 10 dakika önce süreci bozsaydım şuanda ne halde olurdum diye düşündüm ve devam ettim uyku düzenimi oluşturdum hayatıma sporu ve kitabı kattım süreçteki faydalar buradan geldi yapmanız gerekenleri yapın yapmamanız gerekenleri yapmayın krizlerde ise meditasyon yapın ve kendinizi diğer nofap yapanlarla karşılaştırmayın taviz vermeyin benim ders çıkardığım şeyler bunlar
15 yaşındayım kendimi old school her şeyi görüp geçirmiş biri olarak hissediyorum hayatın anlamını çözmüş gibiyim kitap okuduğum zaman hiçbir şeyi bilmediğimi anladım çoğunuz da benim olduğum durumdasınızdır herhalde

15/08/2020 tarihinde başladım ve şimdiden her şey çok güzel. Dün bir set açtım mesela bunda diğerlerine göre daha iyiydim ve eksiklerimi görme konusunda beynim bana çok yardımcı oldu. İstediğim insanla istediğim yerde muhabbet açabildim. Yürüme şeklim bile değişti. Uyku düzenimi de sağladım. Bu enerjimi derslerime ve kişisel gelişimime harcıyorum. Her sabah 3 setlik bir Wim Hof metodu uyguluyorum. Günde 10-15 dakika spor yapıyorum, daha çok hareket olsun diye. Bakışlarım bile değişti. Durduk yere elim ayağım titremiyor. Ses tonum kalınlaştı. Sağ ol dostum okyanus. Bu yazın beni bu yola sürükledi ve şimdiden hayatımdaki değişimi görebiliyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8