Alfaloji Forum

Sitemize hoş geldiniz.

Nofap Gerçekten Gerekli mi?

Katılım
21 Kasım 2018
Mesajlar
360
Tepkime puanı
493
Şehir
Tokat
Öncelikle, bu yazıyı nofap denilen şeyi abartanlar için yazdığımı söyleyeyim


Nofap'in ne olduğu ile başlayalım: Reddit'ten anladığım kadarıyla bir takım masturbasyon ve p*rno bağımlısı genç erkekler, bu alışkanlıklarını bırakmak istiyorlar veya bırakmaya çalışıyorlar ve bunun sonucunda hayatlarinin değişeceklerine/değiştiğine inanıyorlar

Sosyal olarak daha aktif olduklarını, işlerine daha iyi yoğunlaştiklarini falan iddia ediyorlar. Kulağa biraz abartı geliyor

Peki, nofap gerekli mi?

Eğer bağımlı falan değilseniz gerekli değil bence. Aktif bir cinsel yaşamınız yoksa arada bir p*rno izlemenin, masturbasyon yapmanın pek de zararlı olacağını sanmam. Eğer ki bağımlıysaniz yani günde birden çok kez masturbasyon izleyip p*rno izliyorsaniz o zaman nofap'e veya yapma sıklığıniza dikkat etmeniz gerekebilir.

Nofap'in Etkileri Nelerdir?

Yine reddit'ten veya ekși sözlük'ten baktığım kadarıyla bunları tartışayim:

1- Öz güven artışı sağlıyor denmiş, komik. Bağımlılıklarınizdan kurtulmak size öz güven artışı kazandirabilir ama öz güveninizi nofap ile bağdaştiriyorsaniz kendinize bu kötülüğü yapmayın. Bağımlı olmadığınız sürece masturbasyon yapmanin size bir zararı olacağını sanmıyorum. Eğer öz güven düşüklüğünuz varsa sorun çok daha farklıdır.

2- Daha sosyal bir insan olmayı sağlıyor denmiş.
Bunu diyenler saatlerce odasından çıkmayıp p*rno mu izliyor onu anlamadım. Belki de sosyal hayatınız olmadığı için pornoya falan düşkün olmuşsunuzdur, ha?

Sosyal hayatınız yoksa veya sosyal hayatta başarısızsaniz bunun çözümü nofap mi sizce? Spor yapabilirsiniz, okuldan veya kurstan yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

3- Daha enerjik yapıyor denmiş.
Bunu diyenler günde kaç defa boşaliyor acaba? Hayat enerjiniz yoksa sorun çok daha farklıdır bence. Doktora gidebilirsiniz.

4- Odaklanmaya yarıyor denmiş. Eğer odaklanma sorununuz varsa, nofap yaparsanız bu sefer de aklınıza başka şeyler gelmeye devam eder ve yine odaklanma sorunu yaşarsınız.

Yani sözün kısası; eğer gerçekten bağımlı değilseniz, günde birden çok defa masturbasyon yapan birisi değilseniz, aklınıza sürekli kadın göğsü gelen birisi değilseniz nofap'e gerek yok bence.

Nofap yerine spor yapın, derslerinize odaklanın, akademik olarak ilerlemeye bakın, hem kendinize daha çok yararınıniz olur hem de meşgul birisi olunca p*rno ve masturbasyon bağımlılığınızi da yenersiniz ve belki bunlara gerek dahi kalmaz :)

Ayrıca, nofap yapacaksanız da dayanamayip süreci bitirdiğiniz zaman kendinizi çöküntüye girmiş gibi hissetmeyin. Takıntılarınizdan kurtulunca hayat sizin için daha iyi olacak
 
Katılım
10 Mart 2019
Mesajlar
424
Tepkime puanı
388
Şehir
İstanbul
3 ay hepsini bırak kendin deneyimle bro burada zararlarını 10larca kez konuştuk illa çekicem diyorsan ayda 1 çekersin ben bıraktım mutluyum sana da tavsiye ederim.
 
Katılım
20 Şubat 2020
Mesajlar
303
Tepkime puanı
251
Şehir
Ankara
Özgüven şu bu etkisi var diyenler bana plasebo etkisi gibi geliyor. Ya da bu adamlar gerçekten sefil ve ezik ve bırakınca biraz daha rahatlamaları onları özgüvenli hissettiriyor ( gerçekte olmasa bile).
 
Katılım
9 Şubat 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Yaş
19
Şehir
Isparta
bunu soruyorsan mentaliteyi anlamamışsın demektir. 31 e gerçekten ihtiyacın olduğunu mu düşünüyorsun. düşünme direk iradeyle bırakırsın yani kafaya da takma yoksa bırakmazsın ben 100 kusur gün önce bıraktım ondan öncesinde bunu kafaya takan bırakamayan bir bağımlıydım ama aydınlanınca iş değişiyor
 
Katılım
21 Kasım 2018
Mesajlar
360
Tepkime puanı
493
Şehir
Tokat
bunu soruyorsan mentaliteyi anlamamışsın demektir. 31 e gerçekten ihtiyacın olduğunu mu düşünüyorsun. düşünme direk iradeyle bırakırsın yani kafaya da takma yoksa bırakmazsın ben 100 kusur gün önce bıraktım ondan öncesinde bunu kafaya takan bırakamayan bir bağımlıydım ama aydınlanınca iş değişiyor
Konuyu okumamışsin
 
Katılım
25 Mart 2020
Mesajlar
102
Tepkime puanı
228
Yaş
34
Şehir
Ankara
düzenli ilişkisi olmayanlar için nofap çok sağlıklı bir şey değil. mastürbasyonu düzgün bir şekilde ayda 2-3 kez yapmanın bir sakıncası olmadığını söylüyor uzmanlar.

öncelikle düzgün bir mastürbasyon nasıl olmalı;

1- kesinlikle ama kesinlikle p*rno ile değil. beyin tamamen bu görsel şölene odaklanıyor ve ilişki sırasında da penis ereksiyon olabilmek için bu görsel şöleni istiyor. ben üniversitedeyken baya p*rno izlerdim ve sevgilimle ilişki sırasında ereksiyon problemi yaşardım. p*rno izlerken anında balta sapı gibi olan penisim ilişki sırasında zar zor kalkıyordu. bir gün sevgilimin evinde ilişkiye girerken gözüm bir anda yatağın karşısında duran dolabın aynasına kaydı. işte o görsellik bile balta sapı yapmıştı penisimi. kendimi izleye izleye ilişkiye girdim ve o zamana kadarki en iyi s*x deneyimim diyebilirim. sevgilim bile "bugün bir başkaydın" dedi. o gün bu görsel şölene son vermem gerektiğini anladım. tabi bir anda bırakmak kolay değil. yılların alışkanlığı.

2- p*rno izlemeyeceksek nasıl yapacağız? uzmanlar hayal gücünüzü kullanın diyor. gözlerinizi kapatıp iş yerindeki sarışın fıstıkla ilişkiye girdiğinizi düşünün. hayal gücünüz iyi değilse en azından bir kadın fotoğrafı. mümkünse çıplak olmasın onu soymayı siz hayal edin.

3- kesinlikle kuru kuru çavuş tokatlamayın. penisin ağzına sıçarsınız. şampuan, sabun vb kimyasallar ve tükürükte zararlı mümkünse bebek yağı kullanın. vajina sıvısına en çok benzeyen ürün bebek yağıymış. bebek yağına alışan penis vajinanın içinde de aynı hisse ulaşır ve güzel çalışmalara imza atar.

4- oldu bittiye getirmeyin. mümkünse odanızda tamamen soyunup yatağınıza uzanın, gözlerinizi kapatıp hayaller kurun ve bebek yağı ile 15-20 dakika kendinizi tatmin edin. gizli gizli tuvalette, banyoda yapılan kısa süreli kaçamaklar ilişki sırasında erken boşalmanıza sebep olabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst