Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

NoFap ve Testosteron

Öncelikle bu bir reklam veya tanıtım değildir.
-
Ben yaklaşık 3 senedir fitness ile uğraşıyorum ve ilk 2 sene boyunca nerdeyse hiç kazanımım olmadı. Nedenini anlamış değildim, beslenmem ve antrenmanım orta düzeydeydi. Neredeyse her gün mutlaka fap yapardım ve sadece rahatlamak için. Bilmiyordum ki testosteron seviyemin yükselmesini engellediğini ve kas gelişiminine bu kadar etki ettiğini. Bu sene no fap ile tanıştım ve ciddi bir kas kütlesi artışı gerçekleştirdim, ve az önce bir video izledim. Ulan adamlar vücutlarını üst düzey geliştirmek için dışardan testosteron iğnesi yapıyor be gerizekalı sen ise bunu boş yere harcıyorsun. Neyse fazla uzatmıcam dostlarım video bırakıyorum izleyin ve size ''Meydan Okuyorum''. Maksimum ay da 1 defa fap yapıcam. Yorumlarınızı bekliyorum. Başarılar dilerim. :)

Açıkçası bana nofap saçma geliyor, fakat bende çekmiyorum. Gün içinde vücudu deli gibi yoruyorum zaten, fap yapmaya vakit kalmıyor.

Akşam uyurken ve sabah kalkarken pipiniz kalkık değil ise sorun vardır.

Açıkçası bana nofap saçma geliyor, fakat bende çekmiyorum. Gün içinde vücudu deli gibi yoruyorum zaten, fap yapmaya vakit kalmıyor.

Akşam uyurken ve sabah kalkarken pipiniz kalkık değil ise sorun vardır.
Niye araştırma var mı ?

reklam yapmasanda bu kanalı benle tanıştırdığın için teşekkürler :)

Geçmişte yapılan çalışmalar; sabah ereksiyonunun yaşlı ve genç erkeklerde kesin bir farklılığı olduğuna dair herhangi bir bulguya erişmedi. Daha güncel çalışmalar erkeklerin yaşlandıkça sabah ereksiyonu frekansında kademeli bir düşüşün olduğunu ortaya koyuyor. Yani daha genç erkekler çok daha sıklıkla sabah ereksiyonu halini deneyimlerken, yaş ilerledikçe bu durumun yaşanma sıklığı azalmaktadır. Bazı çalışmalar; azalan sabah ereksiyonu sıklığının yanı sıra, penisin sertlik oranının ve ereksiyon süresinin uzunluğunun da azaldığını gösteriyor.

Genel olarak ereksiyon sıklığının azalmasına eşlik eden sabah ereksiyonu sıklığının azalması durumunun fizyolojik sebebinden çok fiziksel sebebi olabilir. Örneğin; testosteron seviyelerinin çok düşük olması ya da dalgalanmaların aşırı olması. Eğer ki; sabah ereksiyonlarınızın sıklığında dramatik oranda değişiklikler fark ederseniz, derhal doktorunuza başvurunuz, çünkü ciddi bir sebep de söz konusu olabilir.

Ancak unutmayın ki; sabah ereksiyonunuzu etkileyen --özellikle de gece uykunuzun kalitesi ve uzunluğu gibi-- çeşitli sebep ve etkenler söz konusudur. Yani sabah ereksiyonlarınızın sıklığının azalması ya da bazen görülmemesi, ciddi bir probleminiz olduğu anlamına gelmez.

Son olarak:

Hatalı insana hatasını göster, sana teşekkür eder. Cahil kişiye hatasını göster, sana küfür ve hakaret eder.

Kaynaklar: Learn the Reasons Behind Morning Erection

Kessler, W. O. "Nocturnal penile tumescence." The

Urologic clinics of North America 15, no. 1 (1988): 81-86.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8