Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Öforik Hatırlama

İngilizcesi ile "Euphoric Recall"
Hani sen bir insanı terk edersin veya o insandan bir süre nefret edersin,o seni aldatır. Fakat o da ne? Bir gün onunla alakalı bir nesne"çapalama" veya bir resim görürsün ve onu yeniden sevmeye başlarsın ya heh bu 'o' dur işte. Öforik hafıza, insanın başından geçmiş olayların sadece iyi yanını(çiçekli,böcekli) hatırlamamıza verilen ad'dır. Yani bize bir gece... (Ya şu kıza 'yine' yazsam ne olur ki) dedirten kafamızın arkasındaki sinsi şerefsizdir.

kısa tanım: öforik hatırlama, bireylerin geçmişine pembe gözlüklerle baktıkları bir durumdur.

Saygılar...

bu şerefsizden kurtulma yöntemlerine ve muhabbetin detayınada girsen süper olurdu be brom. eline sağlık.

bu şerefsizden kurtulma yöntemlerine ve muhabbetin detayınada girsen süper olurdu be brom. eline sağlık.
1.İradesine Hayran Olduğun İnsanları Örnek Al
Bu işine yarar
2.Kendine İyi davran
Ben bunu yapmayacağım demek yerine, ben daha iyi olacağım demek daha iyidir. Çünkü, sana mor bir fil düşünme dersem düşünürsün. Kendine telkin ver, saçma gelebilir ama gerçekten işe yarıyor. Bunlar bu olayı tamamen bitirmez. Hiçbir şey bitiremez ama azaltır ve engeller. İyi akşamlar.

Buna şey örneği verebilir miyiz dostum?
Mesela ne zaman geçmişe dair bir konu açılsa hepimiz atlarız,özlem duyarız,''Ne günlermiş bee'' deyip bir derin bir nefes veririz.
Oysa geçmişte de çok acıklı olaylar vardır.

Buna şey örneği verebilir miyiz dostum?
Mesela ne zaman geçmişe dair bir konu açılsa hepimiz atlarız,özlem duyarız,''Ne günlermiş bee'' deyip bir derin bir nefes veririz.
Oysa geçmişte de çok acıklı olaylar vardır.
Şöyle bir örnek olabilir.
Eşinin seni aldattığını gözlerinle görüp sen onu terk edersin. Sonra bir akşam"ulan aslında çok iyiydik biz."dedirtip o kadına mesaj attıran şerfsizdir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8