Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

ÖĞRENEMEME VE DOYUMSUZLUK HİSSİ

Arkadaşlar kişisel gelişim için her şeyi öğrenmek istiyorum birçok şeyi araştırıyorum fakat bir çoğu aklımdan uçup gidiyor.Ayrıca öğrendğim konuda yetersiz olduğumu düşündüğüm için strese giriyorum.Uyguladığınız öğrenme tekniği var mı?

• Beğen
Tepkiler: 4u.
@Kasrqaa yanlış hatırlamıyorsam bunun hakkında bir yazın vardı, bulamadım. Bulabilirsen arkadaşa yol gösterebilir.

Pratik yaparak ilerle.Mesela matematik konusundan a konusunu çalışıyorsun ilk önce konu anlatımina bak sonra pratik yap yani test çözümü yap.oturtana kadar diğer konuya geçme.İyice oturduğunu düşünüyorsan diğer konuya geç ve aynı şeyleri uygula.(öğren pratik yap)Bunu yapmak istediğin şeylerede entegre edebilirsin.

Arkadaşlar kişisel gelişim için her şeyi öğrenmek istiyorum birçok şeyi araştırıyorum fakat bir çoğu aklımdan uçup gidiyor.Ayrıca öğrendğim konuda yetersiz olduğumu düşündüğüm için strese giriyorum.Uyguladığınız öğrenme tekniği var mı?
@Kasrqaa yanlış hatırlamıyorsam bunun hakkında bir yazın vardı, bulamadım. Bulabilirsen arkadaşa yol gösterebilir.
Konuyu bulamadım. Mantık şu bir işi teorik olarak öğren hatta o işin erbablarından o işi öğren sonra git bunları pratikte dene. Ders çalışamıyorsan inek bi öğrenciden nasıl ders çalışacığını öğren pratikte başına geç dersi çalış. Ehliyet sınavı gibi düşün önce arabanın heryerini teorik olarak öğreniyorsun sonra icraata geçiyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8