Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

ÖĞRENME ÜSTÜNE

Merhabalar. Öncelikle bu yazım yukarıdaki videonun özeti olacak.
Yazıda bazı önemli insanların öğrenme süreçlerindeki yöntemler yer alacak. Başlayalım o halde.

STEVE JOBS: 1-Sev: Yaptığın işi ve fikrini sev.
2-Zaman Aralığı: "Ben bu işi 1 ayda bitireceğim."
3-Yetenek Avcılığı: Çevren kaliteli olsun.
Mantıklı insanlar boşu boşuna savaşmaz.

DA VINCI: 1-Soru sormak, meraklı olmak: Her şeyi merak etmek, bu kalem nerde imal oldu?
2-Önce odaklanmak: Hayal kurmak 2.planda
3-Sebeplere bağlamak: Niye öğretiyor, niye kötü davranıyor?
Tepki vermeden önce sebebini bul.

TESLA: 1-Düşünce grupları: Kötü fikirse gruptaki insanlardan geçmeyecektir.
2-Eğer senaryoları: 10 yıl sonra şuraya varsam, ne yanlış gidebilirdi ve nasıl çözebilirdim?

BILL GATES: 1-İlk önce kötü şeyleri yok edin. Yangını söndürün.
2-Başarı kötü bir öğretmendir. Başarısızlığınız ise öğrenmeye sebep olur.

FEYNMAN: Önce somutlaştır, örneklere bağla. Sonra bir kağıt üstünde yazı haline getir. Daha sonra birisine anlat.

EINSTEIN: 6 yaşındaki birisine anlatamıyorsan öğrenememişsindir.
1-Fikri genişletmek: İyi veya kötü, daha farklı nasıl olabilirdi? İyi bir sonuçsa 2. iyi bir sonuç nasıl alınabilir, kötüyse başka kötü ihtimaller var mı?
2- Düşünce zincirini koru: Bir konu üstünde çalışırken aklına başka bir fikir gelirse not al, çalıştığın konuya devam et.

Ellerine sağlık , ben genelde Da Vinci'nin sistemini kullanıyorum bu sistem baya işe yarıyor,mantık nedir öğrenin çok işinize yarayacaktır.Bil Gates'ın başarısızlık iyi öğretmendir olayı saçma geldi çünkü insan hata yapmadan da öğrenebilir,örneğin küçük çocuklar arabanın önüne koşarlar anneleri uyarır ve çocuk öğrenir,illaki arabanın çarpmasına gerek yok

Ellerine sağlık , ben genelde Da Vinci'nin sistemini kullanıyorum bu sistem baya işe yarıyor,mantık nedir öğrenin çok işinize yarayacaktır.Bil Gates'ın başarısızlık iyi öğretmendir olayı saçma geldi çünkü insan hata yapmadan da öğrenebilir,örneğin küçük çocuklar arabanın önüne koşarlar anneleri uyarır ve çocuk öğrenir,illaki arabanın çarpmasına gerek yok
Üniversitedeki çok sevdiğim hocalardan biri sınav en iyi öğrenme aracıdır demişti çünkü o sınavda yaptığın yanlışı görüp doğrusunu öğrenirsen bir daha unutmassın demişti bence gayet haklı

Üniversitedeki çok sevdiğim hocalardan biri sınav en iyi öğrenme aracıdır demişti çünkü o sınavda yaptığın yanlışı görüp doğrusunu öğrenirsen bir daha unutmassın demişti bence gayet haklı
Sınav umrumda olmassa yada tüm notları 95 100 olan arkadaş herşeyi unutcak ya ,hocan haddim olmayarak söylüyorum çok tedx izlemiş galiba.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8