Alfaloji Forum

Aramıza katılarak diğer forum üyeleriyle etkileşimde bulunabilir, fikirlerini beyan edebilir ve paylaşım yapabilirsiniz. Üstelik foruma üyelik kısa bir süre için ücretsiz.

Okula Gitme Saçmalığı

Ben de geçmişe gidebilseydim yapacağım şey liseyi açıktan okumak olurdu çünkü lise çok zaman çalıyor 8-9 saat gidiyorsun ama onun ne kadarı aklında kalıyor ancak şöyle bir istisna var sen fen lisesine gidiyorsan bir şey diyemem ancak diğer çoğu liselerde durum bu

üstelik bir sabah uykunu alamıyorsun veya canın sıkkın ama hep aynı saatte ders var artık 2020 yılındayız eskisi gibi her şey tam şu saatte şu olacak diye bir şey kalmadı dünya da iş ve okul hep esnek saatlere uydurulmalı.
Korono muhabbeti gösterdi liseyi bitirmek diploma almak için okula gitmene gerek yok. Bu konuda kararım kesin geçiyorum.

İş bulursan haberim olsun sayın ultra ileri görüşlü dostum.
Ben okumayın demedim buna ima da etmedim. Liseyi açıktan okumak kendine daha çok zaman ayırmak demektir.
Ama kendine bu kadar güveniyorsan üniversite diplomana falan umarım ünili işsizler grubuna katılıp işkur da sıra beklemezsin.
Hahaha merak etme benim yaptığım sıralamayı yaparsan işsiz kalmak için ekstra çaba sarfetmen lazım. Hepiniz moruq okulda hiçbir şey öğrenmiyoruz eğitim sistemi bok gibi zaten okusak da 3000 tl maaş alacaz kafasındasınız. Bu kafada olanlar genelde yapamayan yapmayı bile denemeyen insanlar oluyor. Olur da kafanın dikine gidersen ve beklediğin gibi gitmezse ilerde haber veririm yanıma alabilirim seni :)

Hahaha merak etme benim yaptığım sıralamayı yaparsan işsiz kalmak için ekstra çaba sarfetmen lazım. Hepiniz moruq okulda hiçbir şey öğrenmiyoruz eğitim sistemi bok gibi zaten okusak da 3000 tl maaş alacaz kafasındasınız. Bu kafada olanlar genelde yapamayan yapmayı bile denemeyen insanlar oluyor. Olur da kafanın dikine gidersen ve beklediğin gibi gitmezse ilerde haber veririm yanıma alabilirim seni :)
Tüm beklentini sınavda yapacağın sıralamadan beklemen çok yanlış nerden mezun oluduğuna bakmazlar. İş yapıp yapamadığına bakarlar.

Liseyi bir şekilde atlattıkta, üniversiteye sosyalleşmek amacıyla gidiyorum şu an. Şunu söyleyeyim tıp okumuyorsanız eğer kendinize osmanlı parası tabiriyle sikke sikke bir şeyler katmak zorundasınız. Uğruna götünüzü yırttığınız üniversitenin size vereceği tek şey kağıt parçası. Mezun olduktan sonra bütün kapılar bana açılacak düşüncesinin, hayatımın aşkını bir gün bulup tanışıp evlenicez düşüncesinden ne farkı var ? Finlandiya moruk ne üniversitesi yeaa düşüncesi ne kadar zehirliyse en iyi üniversiteden mezun olduktan sonra güzel işler bulucam zihniyeti de o kadar zehirli.

Günde 10 saat çalışıp(her gün çalıştığını varsayıyorum) hem spor hem de hobilere zaman ayırman çok çok zor bak 10 saat ders, 8 saat uyku geriye sana kalan 6 saatte yemek mi yiyeceksin spora mı gideceksin nefes mi alacaksın :) eğer gerçekten bunların hepsini bir arada yaptıysan HELAL OLSUN...

Son düzenleme:
hocam senin profilini incelediğimde daha nisan ayında sınava hazırlanıyorum diyorsun sınav daha yeni bitti ne ara sıralamanı öğrendin?
üstelik günde 10 saat çalışıp(her gün çalıştığını varsayıyorum) hem spor hem de hobilere zaman ayırman çok çok zor bak 10 saat ders, 8 saat uyku geriye sana kalan 6 saatte yemek mi yiyeceksin spora mı gideceksin nefes mi alacaksın :) eğer gerçekten bunların hepsini bir arada yaptıysan HELAL OLSUN...
postu geçen sene atmış adam.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8