Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Okula Gitme Saçmalığı

Dostlar selam,

Korono muhabbeti bana lisenin aslında ne kadar boş bir yer olduğunu gösterdi. 8 saat ders +1 saat yol toplam da 9 saatim boşa gidiyordu.

Bu yazıyı okuyan sen düşün bakalım lise de günlerin nasıl geçiyordu. Bazı dersler uyuyordun bazı dersler kız kesip sadece sohbet üzerine geçiyordu.

40 insanı aynı yere toplayıp bir dersi bir kere anlatarak başarı umut ediyorlar. Sınava sınavdan sınava çalışan insanları eğitmeye çalışıyorlar.

Bugünden itibaran aldığım karar ile Açık Öğretim Lisesine başlıyorum. Yılda 2 defa oluyormuş sınavlar.

Kendime bir iş buldum bile yarın başlıyorum. Hem liseyi okuyup hem de birikim yapıyorum. Okul'da kaybettiğim 9 saati işte kazanıyorum.

Günlük 60 Tl den 2 Yıl çalışsam. 10+10 ay şeklinde 4 ay da tatil olsun bana.

18 Yaşına girdiğimde cebimde 36.000 TL para olur.

Ha yok ben okulda boş boş takılıp hocalarımı seviyorum dersen 18 girdiğinde elinde lise anıları ve diploması dışında bir bok olmaz.

Yks için AÖL bana göre daha avantajlıdır. İstediğin saat yatar istediğin saat çalışırsın.

Korono gösterdi bazı konularda zamanımızı nasıl da farkında olmadan israf ettiğimizi.

Benim zamanım değerlidir. Artık bana potansiyel getirisi olmayan şeylere zamanımı ayırmıyorum.

Saydıklarının çoğu niteliksiz liseler için geçerli 470 civarı teog puanı olan liselerde gayet yeterli seviyede sosyal etkinlikler oluyor. Senin amacın sadece liseden mezun olmaksa verdiğin karar çok doğru. Ama yarın bugün işinden atılıp, sınav için evde çalışma motivasyonun kaynağın kalmayınca okulun kötülediğin kadar kötü bir yer olmadığını anlarsın herhalde. Buradaki meslek liseleri düz liseler berbat durumda. Eğer öyle bir lisedeysen bişey demiyorum gayet haklısın.

Çok çok haklısın sen 36.000 cebine koyarsın ortalama bir işte çalışmaya başlarsın sonra. Bense işimin ilk iki yılında bu kadar biriktirmiş olurum. Sınav sisteminin saçma olduğu doğru dostum ama eğer 8 saat boş zaman olarak görüyorsan ya sende ya da hocalarında sıkıntı vardır . Ben sınava günde yaklaşık 10 saat çalıştım aynı zamanda hem spora hem hobilerime zaman ayırabildim. Bir şeyi yapmak istedikten sonra zaman bol dostum.

Çok çok haklısın sen 36.000 cebine koyarsın ortalama bir işte çalışmaya başlarsın sonra. Bense işimin ilk iki yılında bu kadar biriktirmiş olurum. Sınav sisteminin saçma olduğu doğru dostum ama eğer 8 saat boş zaman olarak görüyorsan ya sende ya da hocalarında sıkıntı vardır . Ben sınava günde yaklaşık 10 saat çalıştım aynı zamanda hem spora hem hobilerime zaman ayırabildim. Bir şeyi yapmak istedikten sonra zaman bol dostum.
İş bulursan haberim olsun sayın ultra ileri görüşlü dostum.
Ben okumayın demedim buna ima da etmedim. Liseyi açıktan okumak kendine daha çok zaman ayırmak demektir.
Ama kendine bu kadar güveniyorsan üniversite diplomana falan umarım ünili işsizler grubuna katılıp işkur da sıra beklemezsin.

para için çalışarak vakit doldurmak da pek iyi bir vakit harcama yöntemi değil hem çalışıp hem de yanına ingilizce ya da başka hobiler koyabilirsen o zaman çok iyi olur

Ben de geçmişe gidebilseydim yapacağım şey liseyi açıktan okumak olurdu çünkü lise çok zaman çalıyor 8-9 saat gidiyorsun ama onun ne kadarı aklında kalıyor ancak şöyle bir istisna var sen fen lisesine gidiyorsan bir şey diyemem ancak diğer çoğu liselerde durum bu

üstelik bir sabah uykunu alamıyorsun veya canın sıkkın ama hep aynı saatte ders var artık 2020 yılındayız eskisi gibi her şey tam şu saatte şu olacak diye bir şey kalmadı dünya da iş ve okul hep esnek saatlere uydurulmalı.

para için çalışarak vakit doldurmak da pek iyi bir vakit harcama yöntemi değil hem çalışıp hem de yanına ingilizce ya da başka hobiler koyabilirsen o zaman çok iyi olur
Evet zaten bu açıdan bakıyorum. Hem birim yapma imkanı oluyor hem de kendine zaman ayırma.

Ben de geçmişe gidebilseydim yapacağım şey liseyi açıktan okumak olurdu çünkü lise çok zaman çalıyor 8-9 saat gidiyorsun ama onun ne kadarı aklında kalıyor ancak şöyle bir istisna var sen fen lisesine gidiyorsan bir şey diyemem ancak diğer çoğu liselerde durum bu

üstelik bir sabah uykunu alamıyorsun veya canın sıkkın ama hep aynı saatte ders var artık 2020 yılındayız eskisi gibi her şey tam şu saatte şu olacak diye bir şey kalmadı dünya da iş ve okul hep esnek saatlere uydurulmalı.
Korono muhabbeti gösterdi liseyi bitirmek diploma almak için okula gitmene gerek yok. Bu konuda kararım kesin geçiyorum.

İş bulursan haberim olsun sayın ultra ileri görüşlü dostum.
Ben okumayın demedim buna ima da etmedim. Liseyi açıktan okumak kendine daha çok zaman ayırmak demektir.
Ama kendine bu kadar güveniyorsan üniversite diplomana falan umarım ünili işsizler grubuna katılıp işkur da sıra beklemezsin.
Hahaha merak etme benim yaptığım sıralamayı yaparsan işsiz kalmak için ekstra çaba sarfetmen lazım. Hepiniz moruq okulda hiçbir şey öğrenmiyoruz eğitim sistemi bok gibi zaten okusak da 3000 tl maaş alacaz kafasındasınız. Bu kafada olanlar genelde yapamayan yapmayı bile denemeyen insanlar oluyor. Olur da kafanın dikine gidersen ve beklediğin gibi gitmezse ilerde haber veririm yanıma alabilirim seni :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8