Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Olmak istediğin gibi ol ve yaşamak istediğini yaşa.

Bu yazı yeni başlayanlara ve bu yolculukta geride eksiğim var diyenler içindir.

Müzik için buraya.
Naber dostlar, Hayatınız nasıl ?
Bu soruyu soruyorum çünkü bu soruyu her insanın kendine sorması gerekir ve sormayanlara ben sormak istiyorum.
Yani kaçınız istediği yerlerde ?
Kaçınız hedeflerinin peşinde ?
Peki ya neydiniz ne oldunuz ?
Forumda yeni olanlar, neydiniz eskiden ve şimdi ne olmak istiyorsunuz ?

Cevapları az çok duyar gibiyim. Hepiniz adına konuşmuyorum elbette ama bazılarınız istediği yerlerde değil, bazılarınız oradan buradan hedef koyabiliyor fakat hala hedeflerinin peşinde değil, bazılarınız eskiden kötü şimdi daha kötü, bazılarınız büyük umutlarla buraya geldiniz ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz, nereden başlamanız gerektiği hakkında en ufak bir fikriniz yok çünkü topluma göre yaşadınız ve kendi fikirleriniz kuruyup köz oldu.

Ama ben buradayım ve belki de bu yazıdan sonra ne bana ne de diğer yazarlara ihtiyacın kalacak.
Çünkü sana olmak istediğin seni vereceğim.
Hayatınıza eklemeniz gereken bir disiplini vermek istiyorum.
Ne olmak istiyorsan ol, ne yaşamak istersen yaşa ve karşı düşünceleri umursama.
Evet biliyorum küçükken ailen sana efendi ve kibar olmanı söyledi, evet biliyorum belki de çevren sana dindar olmanı söylemiştir belki de "benim oğlum doktor olacak" demişlerdir ve sayre ve sayre bunlar böyle gider fakat bunlar senin düşüncelerin mi ? Bunlar senin istek ve arzuların mı ? Bence hayır bunlar senin istek ve arzuların değil.
Olmak istediğin kişi ol, Tony Stark mı olmak istiyorsun ? Güzel ! O zaman o ol. Barney Stinson gibi olmak mı istiyorsun? Güzel ! O zaman o ol. Güçlü mü olmak istiyorsun ? Güzel ! O zaman güçlü ol yani ne olmak istiyorsan olduğuna inan !
Neyi arzuluyorsun peki ? Para mı ? Güzel ! O zaman ona sahip ol belki de güzel kadınlar ve şaraplar ile dolu bir hayat e güzel ona sahip olmak için çabala ve bunları yaparken dışarıda ki insanların fikirlerini umursama. Neden mi ? Herkesin bir fikri var çünkü, haber kanallarına bakın bir konuda uzman olmayan kişilerin bile o konularda fikir sahibi ve çoğunluğu boş fikirler.

Arzu ve istek bu 2 şeyi kaybetme çünkü:

İnsanın hayatı kendi potansiyelinin farkına vardığı zaman başlar; arzularını ve isteklerini kaybettiği zaman ölür.
İmzamı bırakır kaçarım :D Neyse iyi forumlar !

Sağlam yazımış dostum. Yazın için sana teşşekür ederim Motivasyonumu geri verdin :)

Teşekkürler bro bazı şeylerin daha iyi farkına varmamı sağladın,imza güzelmiş

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8