Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Onu nasıl yeniden kazanabilirim

Katılım
21 Ocak 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
5
Yaş
22
Şehir
Erzurum
3 ay önce ayrıldığım eski sevgilim kötü ayrıldık ben baya bi hakaret ettim geçen gün instagramda hikayelerime bakarken birde baktım o hepsine bakmış engelliyim onda ama kaldırıp bakıp tekrar engelliyormuş ve denk geldi yakaldım ss aldım ve ona attım ilk merak ettim diyor barışmak istedim ben çok kırgınım diyor yine ısrar ettim baya ama olmaz dedi eski devir kapandı affetmek yok diyor falan işte birbirimizi kötü tanımayalım falan dedi her şey seninle güzeldi güzel bir filmin kötü biten sonu gibi oldu dedi falan tabi sonra ben son kez buluşalım dedim pazartesi günü dedim tamam dedi cumartesi gelebilirsem haber vercem dedi engelliycem seni dedi o gün gelince haber veririm falan tamam dedi çarşamba günü sabah erkenden napıyosun yazmış falan cumartesi sabah 7 de gelicem dedi tamam dedim ve salak gibi işte engeli kaldırdıya bende dayanamdım yazdım birşeyler işte tekrar olalım falan onca çabamı boşa çıkarma baya baya birşeyler dedim bak ben seninle konuşmak için engeli kaldırmadım haber vermek için kaldırdım falan dedi bende gururuma yediremedim tamam zaten buluşuncada aynı konuları açıcam dedim buluşmayalım boşuna dedim tamam gelme allaha emanet ol dedi ve engelledi
 
İstesen de istemesen de hoş bir sonuç olmuş Muhammed. Aklın onunla birlikteyken hissettiğin duyguları hatırlıyor ve bu kadar çaba boşa gitmemeli diye kendini şartlıyor. Bitmiş bir ilişkiden elde edebileceğin en güzel kazanım ders çıkarmaktır. İkiniz de biraz toksik bazı tavırlar benimsemişsiniz -bu aşamalarda ilişkilerde çok normal şeyler bunlar ara ara da olmalı- bir şekilde sıçıp batırma durumu var ortada. Ama maskülen benliğin gelişebilmesi için öz saygıyı yitirtmeyecek kadar sıçıp batırma güzel bir kazanca dönüşebilir. Ciddi ciddi kağıt kalem alıp swot analizi gibi bir şey yapabilirsin, yararı olur. Yeniden kazanmanın sana katacağı tek şey gereksiz bir acı olacak. Lütfen en büyük amacın kendini yeniden kazanmak için uğraşmak olsun. Unutma sen onu değil kafandaki ona ait imgeyi seviyorsun.
 
Eski sevgililerden bir şey çıkmaz, bunu prensip olarak belirlemeli ve ne olursa olsun seni reddeden/senden ayrılan herhangi bir kadınla ömrün boyunca romantik bir ilişkiye girmemelisin.

Muhtemelen sende oneitis durumu gelişmiş, ne olduğunu bilmiyorsan araştırmanı ve kendini bu durumdan bir an önce kurtarmanı tavsiye ederim.
 
can sıkacak bir şey yok. Şu mentalde olmanı şiddetle tavsiye ederim: "Hayatımın belli kısmında birlikte olduk güldük,eğlendik,ağladık vs.. ama bunlar bitti ve geride kaldı önüme bakmalıyım."
Biz biz yapan mentalimizdir. Hem hayatının sonuna kadar onunla birlikte olamayacktın demi ? Mod düşürmektense kendini geliştir.
Spor yap,dans et,bağış yap,şarkı söyle,kitap oku,dans et vb...

Kendisine değer katan bir adamın ayrılık vb konuları kafaya takacağını düşünmüyorum şahsen :) iyi forumlar.

-Tay
 
Geri getirmeye çalışma onun gibi kızı bir daha nasıl bulacam kafasından da çık dışarıda yüzlercesi hatta çok daha iyileri var accept the lesson
 
3 ay boyunca bomboş durup olduğun yerde oturmuşsun muhtemelen. sana iyi hissettirip seni geliştirecek şeylerden, yaparken kendini kaybedip diğer her şeyi unutmana sebep olacak şeylerden uzak durmuşsun ya da böyle şeylere sahip bile değilsin belki de. başka bir kızla da iletişime girmemişsin, çok daha kötüsü; bir başkasını bulamayacağına veyahut "onun gibi" birini tekrar bulamayacağına kendini iyiden iyiye inandırmışsın. eski sevgilinle barışman ve yeniden birlikte olman asla gösterdiğin çabaya değmez. o sana geri dönüp yalvarıp yakarsa bile sikişten fazlasını düşünmek onunla, yine seni sıkıntılı bir duruma sürükleyecek. sen bir de bunun için çaba gösteriyorsun. üzgünüm ama barışsan bile her şey ilişkinin en kötü olduğu zamanlardan birkaç tık daha kötü seviyede başlayacak ve zamanla daha da kötü olacak. o artık senin o sevdiğin ve birlikte o güzel anıları biriktirdiğin kişi değil. o artık bambaşka biri ve senden ayrılma cüretini göstermiş. geçmişte olan kötü şeyler daha da kötü bir şekilde tekrarlayacak. uzun ilişkiyi hak eden bir tip olsaydı bu hataları bir defa yapıp senden ayrılmazdı. seks için geri istiyorsan da bu onun sana geldiği ihtimalde güzel sonuçlanabilir, senin yalvarıp yakardığında değil. kendini toplaman lazım, yaşadığın şey dünyanın sonu değil. bazen öyle hissettiriyor olabilir ama güven bana, değil. ayrılırken hakaret etmen de duygusal olarak reaktif bir herif olduğun anlamına geliyor, bu da daha çook duygusal güce ihtiyacın olduğu anlamına geliyor. yaptığın şey; yalvarıp yakarman, ısrar etmen kızın kendini ödül olarak görmesine yol açmış, egosunu yükseltmişsin ve sana kendi kendine geri döneceği varsa bile bu ihtimali yok etmişsin. şimdi üzgünsen acını çek ve hayatına geri dön, zamanla. yapman gerekenleri yap, sorumluluklarını ve gelişimini aksatma. hazır hissettiğinde de yeni kızlarla muhabbetler başlatmayı dene. hikayeyi anlatmışsın, çok özel ve farklı olduğunu düşünerek. fakat bu binlerce insanın başına gelmiş ve hala da gelen bir şey. gelmeye de devam edecek. bu insanların hepsi hayatlarına devam ediyor, gayet de iyi durumdalar. sen de edeceksin ve iyi olacaksın. tecrübeyle sabit. konuşmak istersen, bana ulaşabilirsin.
 
Muhammed yazdığın paragraftan cümle cümle gözlem yaptım varsa hatalarını belirttiğim uzunca bir yazı yazmıştım. Sonra nasıl olduysa başlığı tekrar okudum ve şunu düşündüm;

Hatalarını görmek ve bu hatalarından ders alıp ileride olacak ilişkilerinde kullanmak kaba tabiriyle s2nde bile değil. Sorunun cevabını buradaki insanların sihirbaz olmadığını kavradığında alacaksın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst