Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Onun Hayatına Katılma!

Bakın şimdi güzel dostlarım..
Sizin birisini elde edememenizin en büyük sorunlarından birisidir "Onun hayatına katılmak" Nasıl yani!? Şöyle ki.. Sen bir kadınsın ve hayatında herşey tıkırında sonra bir malfa abimiz geliyor ve senin hayatına girmeye çalışıyor.
Üstelik çocuğun hayatı da hayat değil, her gün pick-up fotumlarında gezen ve belirli bir kelimeyle her kadını elde etmeye çalışan sözde her kadına çakan ama gerçekte p*rno izlemekten rüyasındaki kadına çakıp: bağn beyler ben şu kıza vurdum eğve.. Diyen bir insan ve en önemlisi, KENDİ HAYATI OLMAYAN bir erkek karşınıza geçti. Ne dersiniz? Ben konuyu uzatmıyorum yeterince zeki olan insan ne yapması gerektiğini ve anlattığımı anlar bence... İyi günler..

"Sen bir kadınsın ve hayatında her şey tıkırında". Nereden çıkardın bunu? Örnek verdiğini söylesen bile mantıklı gelmeyecek.
Her kadının ve her erkeğin de problemleri olabilir, hiçbir şey dışarıdan gördüğünden ibaret değildir. Kalıplaşmış düşüncelerden kurtulman dileğiyle..

"Sen bir kadınsın ve hayatında her şey tıkırında". Nereden çıkardın bunu? Örnek verdiğini söylesen bile mantıklı gelmeyecek.
Her kadının ve her erkeğin de problemleri olabilir, hiçbir şey dışarıdan gördüğünden ibaret değildir. Kalıplaşmış düşüncelerden kurtulman dileğiyle..
Doğru söylemiş. Bir araştırma da kadınların erkeklerden daha az hayatlarından memnun olduğu yazıyordu. Sen şu hormonların ve eziklik psikolojin yüzünden kadınları her istediğini elde edebilen mutlu canlılar sanıyorsun. Kadınların iç dünyasına giren birisi kadınları gözünde büyütmeyi bırakır çok kutsal değer yüklediğin s*x bile o güzel kızla mastürbasyondan farksız hale gelmeye başlar. Zaten kadınlar hep dert anlatır. Daha küçük sorunları daha çok dert ederler. Burada amacım kadınları düşük canlılar olarak göstermek değil sadece kadınların üstün olduğunu sandığınız konularda üstün olmadığını söylemek.

:) genelleme yapmak ve önyargı yanlışsın dostum cidden

Bu söylediklerim genelleme veya önyargı değil. Tabiki her insanın hayatı kötü gibi veya mükemmel olacak diye bir kaide yok. Ben burada başkasının hayatına katılmaya çalışmak yerine, kendi hayatımızı kurup daha iyisi için çabalamamızı aksi taktirde hayatımızın kötü olacağını anlatmaya çalışıyorum. Zaten yazının sonunda akıllı olanlar anlar demem de bu yüzden di. Çünkü sizin gibiler genellikle kelimeyi süslü püslü kullanıp, bir formul istiyorsunuz ama iş kafa yormaya gelince sonucunuz da bu oluyor maalesef. Daha çok kafa yormanız dileğiyle

Bu söylediklerim genelleme veya önyargı değil. Tabiki her insanın hayatı kötü gibi veya mükemmel olacak diye bir kaide yok. Ben burada başkasının hayatına katılmaya çalışmak yerine, kendi hayatımızı kurup daha iyisi için çabalamamızı aksi taktirde hayatımızın kötü olacağını anlatmaya çalışıyorum. Zaten yazının sonunda akıllı olanlar anlar demem de bu yüzden di. Çünkü sizin gibiler genellikle kelimeyi süslü püslü kullanıp, bir formul istiyorsunuz ama iş kafa yormaya gelince sonucunuz da bu oluyor maalesef. Daha çok kafa yormanız dileğiyle
Dostum ilk olarak seninki ben leb diyim sen çorumun ilçesinin mahallesini anla misali, bunun anlama ve zekayla ilgili olduğunu belirtiyorsan bakış açını geliştirmeni tavsiye ederm zira böyle yalnızca yerinde sayarsın. İkinci olarak ise kesinlikle benim üzerimden de bir ön yargıya varmadın şu an ve aynen öyle ben süslü püslü kelimeler ile formüller ayağıma gelsin diye bekliyorum. Çok çok sağ ol tespitin için dikkate alacağım :)

İnsanlar ne yazık ki hatalarını kabul etmekte zorlanıp eleştiri kaldıramıyorlar. En büyük problemlerimizden birisi bu malesef, gelişimin durduğu nokta.

İnsanlar ne yazık ki hatalarını kabul etmekte zorlanıp eleştiri kaldıramıyorlar. En büyük problemlerimizden birisi bu malesef, gelişimin durduğu nokta.
Mesele eleştri kaldıramamak değil. Mesele karşıt bir argüman sunmak. Gelişimin temelinde hata yapmakta var. Hatayı kabul etmemekten değil, senin başta sunduğun argüman daha az açıklayıcıydı ki buradaki hatayı anlamadın. Karşındaki insana hatanı kabul etmiyorsun demekte kalıplaşmış bir zihinden ibaret. Bazı şeyler dışarıdan bakınca iç dünyası aynı olmaz doğru. Ve bazı şeyler de dışarıdan bakınca tüm benliğiyle kendini belli eder. Sen bana bir argüman sundun, ben de sana. Kalıplaşmış bir düşüncede olduğumu söylemek bile ön yargılı gösterir seni. İlk başta bunu demeyip argümanını düzgün bir biçimde sunsaydın derdim "Tamam çok iyi" ama bu bir nevi hakarete girer. Bende doğal olarak kendimi savundum, şimdi de diyorsun ki eleştiri kaldıramıyor. Hayır kaldırıyorum ama "Düzgün bir eleştiriyi"

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8